folder Tahribat.com Forumları
linefolder Google / Yandex / Bing ve Servisleri
linefolder Youtube Daki Grammerly Reklamından Kurtulmak?

Youtube Daki Grammerly Reklamından Kurtulmak?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DaSpOnGe
    DaSpOnGe's avatar
    Erkek
    DarkSkull bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

Öyle saçmalık mı olur ? Ben internete her ay 50-60 lira para veriyorum ve para verdiğim bir şeyde reklam görmek istemiyorum. Flash'ın kullanıldığı dönemde bir sayfaya 5-6 tane flash reklam koyup tarayıcının çılgınlar gibi işlemci ve ram kullanmasına sebep olan sitelere iyi oldu.

Mobilde bile reklam engelleme eklentisi kullanıyorum. Hem sayfalar hızlı açılıyor hemde kotadan tasarruf.

Bilgisayardan anlamayan tanıdıkların bilgisayarlarına bile denk geldikçe engelleme eklentisi kuruyorum. Zaten Google yakında Chrome'a kendi reklam engelleme özelliğini getirecek. Google reklamları harici reklamları otomatik engelleyecek.

Seni severim ama mantık çok yanlış. Arabaya o kadar para veriyorum bir de benzine, otoyola mı vereceğim onları da arabayı aldığım şirket karşılasın gibi birşey oldu bu. Youtube'daki kanalların hepsi o reklamlarla para kazanıyor. Youtube değil girdiğimiz sitelerin hemen hemen hepsi reklamla dönüyor. Sistemi az çok biliyor olman lazım televizyonu da para verip alıyorsun reklam olmasa tv'de izlediğin hiçbir şey olmaz. Bedava kullanığın her şey reklamla dönüyor ücretsiz kullandığın her şeyi elinden aldıklarını bir düşün istersen. İnternete verdiğin 60 TL'yi internet hizmeti için almayıp  girdiğin sitelerin sahiplerine dağıtıyor olsalar o zaman haklısın.

Bunların hiçbiri çükümde değil ben engellerim diyorsan sana kimse engel olamaz zaten engelleyen engelliyor ama kalın yaptığım cümle hayatımda gördüğüm en saçma yaklaşımlardan biri.

niye para verip yayın izlediğin çoğu hizmette iler geri sarma var yada kaydediyorsun sonra kafana göre izliyorsun ve reklamları atlamayacaksın arkadaş diye bir şey demiyorlar sana aynı hesap değil mi?

You think you've travelled far and never seen the stars :)))
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pineapplemen.
    sercoo
    sercoo's avatar
    Erkek

beylet durun adam bi anlik bosluga geldi

tmm haber botuda onunda bi kalbi var ;P

i might be a pineapple but you're a fineapple baby
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cevdet
    Cevdet's avatar
    Erkek

tamam da gardaşım, adam yüzbinlerce dolar harcayıp dizi, film vs yapacak. sen elin t.şağında açıp youtubedan beş kuruş ödemeden izleyeceksin. Araya reklam girince de hay amk deyip adblock koyacaksın.
    Telif hakkı, patent gibi konularda üretici kadar tüketicinin de bilgilendirilmesi lazım. Tüketici bu kadar umursamaz oldukça üretici de yeni şeyler için kaynak bulamaz, yaptığı iş amme hizmetine döner

Benim istediğim ise,üretici her şeyi amme hizmeti olarak yapsın, tüketici de beş kuruş ödemeden izlesin. üreticiye kaynak gerektiğinde de devlet karşılasın. her şey özgür ve bedava olsun

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    Cevdet bunu yazdı

tamam da gardaşım, adam yüzbinlerce dolar harcayıp dizi, film vs yapacak. sen elin t.şağında açıp youtubedan beş kuruş ödemeden izleyeceksin. Araya reklam girince de hay amk deyip adblock koyacaksın.
    Telif hakkı, patent gibi konularda üretici kadar tüketicinin de bilgilendirilmesi lazım. Tüketici bu kadar umursamaz oldukça üretici de yeni şeyler için kaynak bulamaz, yaptığı iş amme hizmetine döner

Benim istediğim ise,üretici her şeyi amme hizmeti olarak yapsın, tüketici de beş kuruş ödemeden izlesin. üreticiye kaynak gerektiğinde de devlet karşılasın. her şey özgür ve bedava olsun

o reklamlari koyanlar, o filmleri yapanlar degil hocam.. film siteleri de hakeza öyle.. hatta cogu ordan burdan yüklenen filmleri sitesine ekliyor.. Cogunun yaptigi bir is yok ama onlarca reklam var.. Reklam parasi telif sahibine gitse amenna ama yok öyle bir dünya. 

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amatör Üye
    cptprice
    cptprice's avatar
    Erkek

Bazıları gerçekten çok saçma şeyler yazmışlar. Yahu biz, herkes istisnasız %99 umuz tv'de reklam izlememek için kanal değiştiririz. 

Kaldı ki internette bunu engellemek için bir çözümümüz varken neden kullanmayalım. 

Şarkı dinlemek isterken yani stres atmak istersen pattt banka reklamı, abuk sabuk reklamlar ne gerek var kardeşim.

Reklamları zorunlu olarak göstermek bile yasaklanmalı isteyen kapatabilmeli. Hani 10s falan koyuyorlar ya ayar oluyorum önemli değilse kapatıyorum izlemiyorum.

Yani arkadaşlar bazılarınız sadece reklamlardan kazanıyor olabilir ancak reklam engelleyici kullanmıyorum diyecek kişi sitede %10 dan azdır.

zaman bir bitmeyen çölmüş, ölenler ölmeden ölmüş ve zâten ölmemek zülmüş, neden inkârı beklersin? gönül bir at, zaman gemdir; o gem her derde merhemdir ne azgın bir cehennemdir; ne hâlâ nârı beklersin!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DestinatioN
    DestinatioN's avatar
    Erkek
    cptprice bunu yazdı

Bazıları gerçekten çok saçma şeyler yazmışlar. Yahu biz, herkes istisnasız %99 umuz tv'de reklam izlememek için kanal değiştiririz. 

Kaldı ki internette bunu engellemek için bir çözümümüz varken neden kullanmayalım. 

Şarkı dinlemek isterken yani stres atmak istersen pattt banka reklamı, abuk sabuk reklamlar ne gerek var kardeşim.

Reklamları zorunlu olarak göstermek bile yasaklanmalı isteyen kapatabilmeli. Hani 10s falan koyuyorlar ya ayar oluyorum önemli değilse kapatıyorum izlemiyorum.

Yani arkadaşlar bazılarınız sadece reklamlardan kazanıyor olabilir ancak reklam engelleyici kullanmıyorum diyecek kişi sitede %10 dan azdır.

bütün mesele orada işte :D

destination@tahribat.com
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    XanTos
    XanTos's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    Cevdet bunu yazdı

Konuyu açan sayın mürid, benim eski iş yerimde bir kardeş, bilgisayarında adblocker kullanıyor diye bir süre taşak geçildikten sonra gönderilmişti

Bence böyle şeyleri alışkanlık haline getirmemek lazım, neden dersen bu değirmenin suyu biraz da reklamlar aslında.skip ad;)

Öyle saçmalık mı olur ? Ben internete her ay 50-60 lira para veriyorum ve para verdiğim bir şeyde reklam görmek istemiyorum. Flash'ın kullanıldığı dönemde bir sayfaya 5-6 tane flash reklam koyup tarayıcının çılgınlar gibi işlemci ve ram kullanmasına sebep olan sitelere iyi oldu.

Mobilde bile reklam engelleme eklentisi kullanıyorum. Hem sayfalar hızlı açılıyor hemde kotadan tasarruf.

Bilgisayardan anlamayan tanıdıkların bilgisayarlarına bile denk geldikçe engelleme eklentisi kuruyorum. Zaten Google yakında Chrome'a kendi reklam engelleme özelliğini getirecek. Google reklamları harici reklamları otomatik engelleyecek.

Mürid n'aptın sen bu nasıl düşünce :D

Sen "internet erişimi" için "internet sağlayıcıya" para veriyorsun. Eğer superonline veya ttnet sağda solda sana reklam gösterseydi dediğin doğru olurdu. 

Kullandığın sitelere herhangi bir ödeme yapmıyorsun, onlardan ücretsiz bir hizmet alıyorsun, siteler de bu ücretsiz hizmeti reklam gösterimi yapabilmek için sunuyorlar. 

Toplam Hit: 3338 Toplam Mesaj: 28
youtube grammerly