folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Youtube Halka Yasak, Başbakan"A Açık!

Youtube Halka Yasak, Başbakan"A Açık!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheColtfire
    TheColtfire's avatar
    Erkek

Youtube Halka Yasak, Başbakan'a Açık!

Başbakan, başörtülülerin CHP toplantılarına sokulmadığını Youtube'dan izlemiş; gazetecilere de tavsiye ediyor: "Ben giriyorum, siz de girin". İsterdik ama mahkemeler mayıstan beri erişime kapalı tutuyor!

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, yedi aydır yargı kararıyla Türkiye'den erişilmez durumda olan youtube.com isimli paylaşım sitesine girebildiğini ifade ederek gazetecilere "Siz de girin" dedi.

Başbakan Erdoğan, "Son günlerde CHP'de bir kara çarşaf tartışması başladı. Bunu nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusuna dün (20 Kasım) "Youtube filan onlara bir girerseniz, oralarda aynı partinin bazı toplantılarında maalesef bırakın çarşaflıyı, başörtülülerin dahi oralara nasıl sokulmadığını, onlara karşı nasıl bir mücadele yürütüldüğünün belgeleri bizim elimizde var" şeklinde yanıt verdi.

Bunun üzerine bir gazeteci "Youtube'a girilmiyor" deyince Erdoğan, "Ben giriyorum, siz de girin" dedi.

Youtube.com sitesine erişim yasağı pekişti

Başbakanın tavsiye ettiği youtube.com sitesi içinse ikinci bir yasak kararı çıkarıldı. Ankara Çubuk Sulh Ceza Mahkemesi'nin 30 Ekim'de aldığı erişim yasağı kararı, sitede yayımlandı.

Taraf gazetesinden Adnan Keskin, sitenin bir ihbarcının geçen yıl gönderdiği ve sitede "Atatürk'e hakaret" ve "PKK örgütüne yardım" eden içerikler bulunduğunu iddia eden mektuptan hareketle erişime kapatıldığını öğrendi.

Habere göre Sulh Ceza Hakimi Ali Yusuf Başaran, 5651 Sayılı Yasanın 8/1-A-5 maddesi ve 5271 Sayılı Ceza Muhakemesi Yasası'nın 162. maddesi uyarınca erişim yasağı koydu. Yasak kararının gittiği Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı da dün itibariyle erişime yasak kondu.

Bundan önce site, Ankara 1. Sulh Ceza Mahkemesi'nin 5 Mayıs'ta aldığı bir kararla yasaklı hale gelmişti. Öte yandan, yasağın etrafından dolaşmak mümkün, başbakan da eğer yargı kararından muaf değilse böyle bir yöntem kullanıyor olmalı.

Nacizane Sözlüğüne de "Oktar" Yasağı
    İnternet yasaklarıyla ilgili tartışma, youtube.com dışında İnternet ortamında faaliyet gösteren bir sözlük olan nacizanebilgi.com sitesine getirilen erişim yasağıyla sürüyor.

"Nacizane" sözlüğünün sahibi Tansu Gürsel, bianet'e sitelerinin Adnan Oktar'ın "kişilik haklarını ihlal" ettikleri iddiasıyla yasaklandığını, kararın geri alınması için avukatlarının girişimlerini sürdürdüklerini bildirdi. Gürsel, sitenin şu anda ....... adresinden yayın yaptığını açıkladı.

Alıntıdır..

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    ne kadar da masumene bir anlatım.. iyi ki varsın başkakanım.. iyi ki bu ülkenin başındasın sayın başkakanım... senin olduğun yerde adalet ve eşitlik var sayın başkakanım... senin sayende hayat daha da güzel oluyor sayın başkakanım... bi de ananı da alıp gitsen sayın başkakanım... biraz da terbiye öğrensen sayın başkakanım.. unutmadan azıcıkta bilgi edinsen...

bıktırdınız ulan yeter azıcık insafa gelin bide yüzsüz yüzsüz söylüyor adam ben giriyorum sizde girin.... ben girerdim şimdi de neyse orası da bana kalsın..

"Delilik şüphesiz aptallıktan daha iyidir, Delilik var olmuş bir zekanın yok oluşudur. Aptallık ise var olmamış bir zekanın var olmamaya devam edişidir!"
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MinervaL
    MinervaL's avatar
    Erkek

Sinekten yağ çıkarmak..

Halkın ilgisini kazanmaya çalışan başbakan denizde yürümüş halk demişki yazıklar olsun başbakan yüzme bilmiyo..Bu da o hesap adam ne yapsa bi boklar çıkartıyosunuz.

Konumu silenlere inat kürdüm
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    79adam
    79adam's avatar
    Erkek
    adam sıçmaktan başka birşey yapmıoyorki sağı solu hep bok boğazına kadar boka batmıs ama sıçmaktan vazgeçmiyor

takılınsın
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kartalkethuda
    kartalkethuda's avatar
    Erkek
    ya kime yasak ta başbakana açık. herşeye mi muhalefet olur. chp akıllıca siyaset yapsaydı akp nin aldığı oyu o alırdı.

maşiyi görüyon mu maşiyi?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

www.vtunnel.com a gir sana da yasak olmasın.

Yada sağlam dns dolu internetde onlardan birini yaz.

Yada www.antisansur.com dan programı indir yine girersin.

Hiç bişey bilmeyen internet kullanıcısı bile googleye " Youtubeye girme" yazarak youtubeye girmenin yolunu bulur.

Bencede sinekden yağ çıkarılıyor. 

Türkiyede anamuhalefetin muhalefet etme görevi ve sorumluluğu vardır. İktidarın memlekete ve halka verdiği zararların ikinci sorumlusu direkt olarak muhalefettir. Ülkeye yapılan vatana ihanet suçuna sessiz kalmak ya da etkisiz muhalefet yapmak ise muhalefeti vatan haini konumuna düşürür.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    g2k
    g2k's avatar
    Erkek
    youtube kapalı mı hala ya bende niye açılıyo dnsler telekom hosts dosyasında youtube kaydı yok.

g2k[et]tahribat[dat]com
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mr66tr
    mr66tr's avatar
    Erkek
    Mahkemelerin "TÜRK MİLLETİ ADINA KARAR VERMEK"  diye bir yetkisi var.Sayın başbakan bu şekilde karar veren Yüce Türk Milletinin adına karar vererek yasakladığı bir yasağı deliyorsa eğer burada Hukuki bir durum var.Türk Mahkemelerinin Kararlarını Basının gözü önünde çiğnediği anlamına gelen bu kararının Adalet Bakalığı yetkilileri tarafından incelenmesi gerekmektedir.Bir yasağı delmek açıkça suç işlemektir.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivirus
    antivirus's avatar
    Erkek
    kim demis halka yasak diye türk insani işini bilir herkes bi sekilde seyrediyor zaten onlar anca kendilerini kandiriyorlar =)

Nev-i Şahsına Münhasır.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    XpertVision
    XpertVision's avatar
    Erkek

bayzin bunu yazdı:
    -----------------------------

www.vtunnel.com a gir sana da yasak olmasın.

Yada sağlam dns dolu internetde onlardan birini yaz.

Yada www.antisansur.com dan programı indir yine girersin.

Hiç bişey bilmeyen internet kullanıcısı bile googleye " Youtubeye girme" yazarak youtubeye girmenin yolunu bulur.

Bencede sinekden yağ çıkarılıyor. 

Hacı senin dediğin para çalmak yasak :

kime yasakmış bende soygun yaparım...

misali  burda konu vatandaşın youtube girip girmememsi değil mahkemenin bu konuya bakışı ?

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karatahta
    karatahta's avatar
    Erkek

mr66tr bunu yazdı:
    Mahkemelerin "TÜRK MİLLETİ ADINA KARAR VERMEK"  diye bir yetkisi var.Sayın başbakan bu şekilde karar veren Yüce Türk Milletinin adına karar vererek yasakladığı bir yasağı deliyorsa eğer burada Hukuki bir durum var.Türk Mahkemelerinin Kararlarını Basının gözü önünde çiğnediği anlamına gelen bu kararının Adalet Bakalığı yetkilileri tarafından incelenmesi gerekmektedir.Bir yasağı delmek açıkça suç işlemektir.

Yahu senin Ceza Hukuku'nun en önemli ilkesinden haberin var mı?

Suç ve cezada kanunilik?

5237 Sayılı Tck'da bana hangi maddede bu yukarıda belirttiğin eylemin suç olduğunu gösterebilirsin?

Ağdalı cümlelerle olmuyor bu iş! 

Çekil,Önümden Çekil...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    POLECAT
    POLECAT's avatar
    Erkek

mr66tr bunu yazdı:

ulan a.q sen girerken suc olmuyoda o girince mi suc oluyo. bide böle demogoji yapmısın. eğer snn dediğin olsaydı bugün türkiyenin yarısı cezaevlerinde olurdu daha düne kadar youtube acılsın diye kıcınızı yırtıyodunuz,yok akp ye laf atıyodunuz şöle oldu böle oldu diye, şimdi de diyonuz başbakan youtube nasıl girer girer a.q sen nasıl giriyosan o da girer.

"" Cümleler Doğrudur Sen Doğru İsen, Doğruluk Bulunmaz Sen Eğri İsen. P.S
Toplam Hit: 2490 Toplam Mesaj: 14