folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Yüksek Lisans (Bilgisayar Mühendisliği Vs Yönetim Bilişim Sistemleri)

Yüksek Lisans (Bilgisayar Mühendisliği Vs Yönetim Bilişim Sistemleri)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Master
    Master's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar.

İşletme Fakültesi mezunuyum ANCAK oldum olası İşletme ile ilgili hiç bir şey yapmadım.

Sakarya Üniversitesi Uzaktan Eğitim Programlarında var olan YÜKSEK LİSANS PROGRAMLARINDAN ;

# Bilgisayar Mühendisliği ,

# Yönetim Bilişim Sistemleri

Birisini seçmek ve uzaktan eğitim ile YÜKSEK LİSANS yapmak istiyorum.

Sizce hangisini tercih edeyim, Bu bölümlerde okuyan ya - da Yüksek Lisans yapan var mı ¿?

{ not: Microsoft Certified Trainer (MCT) olarak görev yapmaktayım. 3 yıllık Uzman eğitmenlik, 5 yıllıkta Sektör Tecrübem var }

Bilgi güçtür, düşmanını barışa zorlar.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rappermcs
    rappermcs's avatar
    Erkek

hajım bende seninle aynı durumdayım konuyu takipteyim:):):)

Paslanmış bir uygulama geliştirici.. #AnalistŞart
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek

yönetim bilişim sistemlerini öneririm.

çünkü eger yüksek lisans ile bilgisayar mühendisligi okuyucaksan ve ciddi bir egitimi varsa zorlanabilirsin.İşletme mezunu oldugun için yazıyorum büyük ihtimalle temel matematik ve bilgisayar bilimi üzerine bilgin yetersiz kalıcaktır.Sektörde ki tecrüben ve bilgin ne olursa olsun akademik egitim çok farklı birşey tabiiki basit ve daha uygulamaya yönelik derslerde var ama sana fuzzy system yada dagıtık network yapıları dayarlarsa zorlanabilirsin.ondan iyi düşün ders içeriklerine bak.

Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KaptanMagaraAdami
    KaptanMagaraAdami's avatar
    Erkek

Master bunu yazdı:
    -----------------------------

Merhaba arkadaşlar.

İşletme Fakültesi mezunuyum ANCAK oldum olası İşletme ile ilgili hiç bir şey yapmadım.

Sakarya Üniversitesi Uzaktan Eğitim Programlarında var olan YÜKSEK LİSANS PROGRAMLARINDAN ;

# Bilgisayar Mühendisliği ,

# Yönetim Bilişim Sistemleri

Birisini seçmek ve uzaktan eğitim ile YÜKSEK LİSANS yapmak istiyorum.

Sizce hangisini tercih edeyim, Bu bölümlerde okuyan ya - da Yüksek Lisans yapan var mı ¿?

{ not: Microsoft Certified Trainer (MCT) olarak görev yapmaktayım. 3 yıllık Uzman eğitmenlik, 5 yıllıkta Sektör Tecrübem var }

Hocam yüksek lisans yapmayı istemenin sebebi nedir ? Kendini geliştirmek, iş bulmayı kolaylaştırmak gibi ...

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    telekom
    telekom's avatar
    Erkek

Sakarya Üniversitesi bünyesinde toplam 7 farklı tezsiz yüksek lisans programı internet üzerinden yürütülmektedir.

Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde MBA,Kamu,Maliye ve Cumhuriyet Tarihi Fen Bilimleri Enstitüsü bünyesinde ise Bilişim Teknolojiler, Mühendis Yönetimi ve Yönetim Bilişim Sistemleri programları yürütülmektedir.

Kaynak: http://www.uzem.sakarya.edu.tr/index.php?option=com_content&view=article&id=4&Itemid=28

Hocam affola ama Bilg. Müh. nerde?

vatandaşa kafam girsin!..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Master
    Master's avatar
    Erkek

sandman bunu yazdı:

yönetim bilişim sistemlerini öneririm.

çünkü eger yüksek lisans ile bilgisayar mühendisligi okuyucaksan ve ciddi bir egitimi varsa zorlanabilirsin.İşletme mezunu oldugun için yazıyorum büyük ihtimalle temel matematik ve bilgisayar bilimi üzerine bilgin yetersiz kalıcaktır.Sektörde ki tecrüben ve bilgin ne olursa olsun akademik egitim çok farklı birşey tabiiki basit ve daha uygulamaya yönelik derslerde var ama sana fuzzy system yada dagıtık network yapıları dayarlarsa zorlanabilirsin.ondan iyi düşün ders içeriklerine bak.

@Sandman: Sağolasın gayet güzel açıklamışsın. Ve değindiğin noktada aslında beni düşündüren ve konu açmama sebep olan nokta. O yüzden zaten direk BİLGİSAYAR yada IT bilgimi değil, İŞLETME Fakültesi mezunu olduğumu belirttim. Matematik, Yapay zeka, algoritmalar vb. tamamen Teoride kalan konularda tabii ki bilgim yok. Microsoft Server işletim sistemleri, İşletim sistemleri, Güvenlik yada Cisco, Linux vb. konularda bilgim oldukça iyi. Ancak ben kendimi geliştirdiğim ve bugüne kadar SEKTÖRDE çalıştığım için dediğin gibi SAYISAL konularda kendimi eksik hissediyorum ve korkmama neden oluyor bu'da.

|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||

@KaptanMagraAdamı : Yok dostum. İş bulmak değil. Şu an resmi bir kurumun BT bölümünde Sistem&Güvenlik Uzmanı olarak çalışmaktayım. Ayrıca özel eğitim merkezlerinde Microsoft Sertifikasyon Programlarının konularında eğitmenlik yapmaktayım. Yüksek Lisans yapmakta ki niyetim; Üniversite de Hoca olabilmek. Pek çok üniversite okuyan (Bilgisayar bölümü ağırlıklı olarak) Öğrencilerim var.. Gerçekten çok boş yetişiyorlar.. Hepsinin ortak derdi hocalarının sadece TEORİDE bilgiler vermesi.. Çünkü hocaları okumaktan kafayı yemiş, Sektörden bi haßer sadece okumuş.. Bende bunlara inat hem sektör hemde akademik olarak bilgimi pekiştirmek istiyorum. Ha iş bulmak için ARTISI olur mu ? KESİNLİKLE olur! O'da işin Ekstrası.. Ancak KAYGIM iş bulmak değil.. hedefim Üniversitede BİLGİSAYAR ÖĞRETMENİ olmak.

@Telekom: Ders içerikleri ve Uzaktan eğitim programları hakkında bilgiye ; http://www.ebtport.sakarya.edu.tr/Pages/dersler.aspx adresinden ulaşabilirsin. Uzaktan eğitim pek çok kişinin sandığı gibi Sertifikasyon programı gibi bir şey değil. Sertifikalar bizim MS, Cisco, CEH gibi sertifikasyonlarımız.. Bu olay tamamen Akademik ve Zaten Fakülte Mezunluğuğu + ALES'ten belli bir Puanı aşmanı istiyorlar. Uzaktan eğitim programlarının hepsinde geçerlidir bu olay. ;)

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    telekom
    telekom's avatar
    Erkek

Master bunu yazdı:

...

@Telekom: Ders içerikleri ve Uzaktan eğitim programları hakkında bilgiye ; http://www.ebtport.sakarya.edu.tr/Pages/dersler.aspx adresinden ulaşabilirsin. Uzaktan eğitim pek çok kişinin sandığı gibi Sertifikasyon programı gibi bir şey değil. Sertifikalar bizim MS, Cisco, CEH gibi sertifikasyonlarımız.. Bu olay tamamen Akademik ve Zaten Fakülte Mezunluğuğu + ALES'ten belli bir Puanı aşmanı istiyorlar. Uzaktan eğitim programlarının hepsinde geçerlidir bu olay. ;)

Eyv. hocam.
    Kişisel fikir olarak Bilgisayar Mühendisliği Y. Lisans programı (tezsiz) ile burada bahsedilen e-Bilişim Teknolojileri Tezsiz Yüksek Lisans programı birbirinden farklı şeyler.
    Eğer aralarında fark yok ise gideceğim ve yapacağım şeydir :)
    Varsa bir ehlivukuf aydınlatırsa sevinirim :)

Bu programın ana hedefi, üniversite mezunu Bilgisayar Mühendisliği dışındaki bir başka meslek sahibi kişileri 3 dönem içinde zaman ve mekan kısıtlarını ortadan kaldırarak bilişim teknolojisi uzmanlarına dönüştürmektir. 

vatandaşa kafam girsin!..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ebiduk
    ebiduk's avatar
    Erkek

benim icin oldugu kadar cogu kisi icinde faydalı ve aylantıcı konu olacak.bende dusunuyorum.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Master
    Master's avatar
    Erkek

Son zamanlarda bu konuya odaklandığım (Taktığım için) Konu hakkında iyi araştırmalar yaptım.

Takip eden ve merak edenler için yakında araştırmalarımı ve kendi deneyimlerimi paylaşayacağım..

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    efecan123
    efecan123's avatar
    Erkek

peki arkadaşlar y.lisans için uzaktan eğitim olayı sadece sakarya üniversitesinde mi var? çünkü bir arkadaşım şuanda sakarya uzaktan eğitim yük. lisans yapmakta ancak dönemlik 1500 tl vermekte dolayısıyla daha uygun fiyata başka alternatifler var mı onu öğrenmek amacındayım.

Benim evim valizimdir. http://efecetir.info
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NuLL29
    NuLL29's avatar
    Erkek

hocam bende düşünüyorum konunun takipcisiyim.Yanlız ünide hoca alımı ilanları genelde xxxx fakülte mezunu xxx alanında yüksek lisans yapmak yada başlamış olmak. yada sadece xxx fakülte mezunu olarak çıkar. yani demek istediğim biz işletme mezunları olarak kafadan önümüz kesiliyor. ya herhangi bir 4 yıllık fakülte mezunu olup xxx alanında yükseklisans yapmak diye şart yazacak yada işletme fakültesinide eklicek. ki bunuda yaptırman için içerden yani üniden tanışın olması lazım sağlam tanış.

.::::Tesadüfen Doğdum Mecburen Yaşıyorum Zorudan Ölücem:::...
Toplam Hit: 10581 Toplam Mesaj: 23