folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Yunanistan Olaylari Ve Turkiye Uzerindeki Etkisi

Yunanistan Olaylari Ve Turkiye Uzerindeki Etkisi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    neocorpse
    neocorpse's avatar
    Erkek

Bilindigi gibi komsu ulkemiz yunanistanda gencler tarafindan bir ayaklanma gerceklesme. Ekonomik kriz ile hayallerine ulasamiyacagini anliyan binlerce genc sokaklara dokulup Atina sokaklarini adeta bir savas alanina ceviriyor. Bakildigi zaman bu olaylarin altinda cok daha buyuk bir sorun yatiyor. Bu genclere ayni bizim ulkemizde ki gibi okuyun deniliyor zengin insanlarin hayatlari ozendiriliyor ve insanlar yuzeylsel sorunlar ile oyalandiriliyor (futbol,marka kiyafet......gibi konular). Yunan genclerinin isyan etmesinin altinadaki ana nedenin bu oldugunu dusunuyorum. Bu olaylarin dogru olup olmadigi ile ilgili bir yorum yapmiyorum ama anlatmak istedigim sey surekli degisen bu dunyada biz genclere inanilmaz bir is dusuyor cunku bizim buyuklerimiz bize cok iyi bir dunya birakmiyor ulkemize baktigimizda sosyal ve ekonomik farklar cok buyuk. Kucuk bir kesin zenginlik ve refah icerisinde yasarken ulkenin cogu genci zorluklar icerisinde okuyup bir yerlere gelmeye calisiyor. Bunun gibi buyuk farklar hicbir ulke icin saglikli bir ortam degil cunku sosyal ve ekonomik farklar halk arasinda gerginlige ve ayrilmaya yol acar ve ortaya cikan sey ise birbirinden kulturel ve dusunce olarak birbirinden tamamiyle farkli iki grup ile karsi karsiya kaliyoruz. Halk ayaklanmalari gunumuz dunyasini olusturmustur bakildiginda A.B.D`nin kurulmasi tamamiyle bir halk ayaklanmasidir bunun yaninda Fransiz Ihtilali ve en onemlisi bizim burda bugun olmamizi saglayan Turk halkinin kurtulus savasidir. Oyle bir zamanda yasiyoruz ki iletisimin son noktatada oldugu her turlu bilgiye istedigimiz zaman istedigimiz sekilde ulasabiliriz gercekleri saklamak gittikce zorlasiyor. Eger ekonomimiz bu yolda devam ederse bizim ulkemizdede boyle eylemlerin olmasi yakindir. Bu konu ile dusuncelerinizi merakla bekliyorum.

(keyboardumda turkce karakter yok ozur dilerim) 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    opensource2009
    opensource2009's avatar
    Erkek
    Siçrama yapabilmemiz için önce dibe vurmamız gerekiyordur belkide.Girdaba kapıldıysan çırpınma
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LuCiFeR
    LuCiFeR's avatar
    Erkek
    dinime küfreden müslüman olsa...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Spacheata
    Spacheata's avatar
    Erkek
    bize bişey olmaz.

Ayrıca çok şekersin :)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Antikky
    Antikky's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Türk gençliği sinmiş durumda,kimsenin karakollarda işkencelerde ölmeye nieti yok artık.Eğitim sistemi ile,televizyon ile beynimizi çürüttüler,farkında oldunu sanan bir gurup gençlik bile en pislik biçimde kapitalizm ve pis oyunlarının içinde.

Umursamaz Tavrımın Hastası Olunuz.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    neocorpse
    neocorpse's avatar
    Erkek

Antikky bunu yazdı:
    -----------------------------
    Türk gençliği sinmiş durumda,kimsenin karakollarda işkencelerde ölmeye nieti yok artık.Eğitim sistemi ile,televizyon ile beynimizi çürüttüler,farkında oldunu sanan bir gurup gençlik bile en pislik biçimde kapitalizm ve pis oyunlarının içinde.

soyledigin cok dogru ama zaten butun dunyadaki sorunda bu.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EmiRReiS
    EmiRReiS's avatar
    Erkek

Biz saltanatn torunlarıyız, düşünme işi bizim işimiz değil, biz koyunuz, çobanımız güder bizi psikolojisi hakim ülkemizde.

Bu devran böyle bir gün patlak verene kadar devam edecek...

.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lathedarkman
    Lathedarkman's avatar
    Erkek
    neocorpse bunu yazdı:

Antikky bunu yazdı:

soyledigin cok dogru ama zaten butun dunyadaki sorunda bu.

nerden çıkardın bütün dünyadaki sorun olduğunu ? fransaya bak bakalım bi zam geldimi millet meydanlara iniyor eylem yapıyor birleşip, bizde 1 yıl içinde doğalgaza %80 zam yapıldı kaç kişi eylem yaptı bunun için. tek fransa değil birçok avrupa ülkesi amerika rusyada eylem yaptıklarını biliyorum. bu ülkeler bizden fakir olduğu içinmi eylem yapıyorlar? hiç sanmıyorum sadece haklarını arıyorlar.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Antikky
    Antikky's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Hocam dediğim gibi bizde hakkını arayan Anarşist,solcu yada kominist ilan edildiği için.artık ne sağcısı ne solcusu hakkını aramıyor.Sağcılar koyun zaten ancak muhalefet ederler hakkını arayan insanlara,bombok yönetimi şakşaklar yada hiç ses çıkarmazlar,kaderciler.

Şimdi bana gelmiş fransa örneğini veriyorsun.

1 mayıs avrupa ülkelerinde devlet yöneticileri ile kutlanırken bizde biber gazı ve istanbul valisinin faşist yönetimi ile geçiyor. nedenmi ses çıkarmıyoruz,bir gece ansızın ortadan kaybolabilirsin ve en ufak bir kayıtta adın geçmez.

Umursamaz Tavrımın Hastası Olunuz.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lathedarkman
    Lathedarkman's avatar
    Erkek
    arkadaş tüm dünyanın sorunu demişti bende dedim ki diğer ülkelerde böyle değil , ve senin dediğin kesinlikle doğru ona bişey demiyorum haklısın elbette Atatürk'ü sevmek bile suç oldu nerdeyse ülkemizde artık ergenekoncu diye içeri alıyorlar gözüne kestirdiklerini..
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tyler_Dayi
    Tyler_Dayi's avatar
    Erkek
    büyük çogunluk geri zekalı popüler kültür meraklısı olan gençlere sahip bi milletiz maalesef...

all this pain is an illusion...
Toplam Hit: 1904 Toplam Mesaj: 18