folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Yurt Dışına Gidecekler İçin Yapılacaklar Listesi

Yurt Dışına Gidecekler İçin Yapılacaklar Listesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

selamlar

yakın zamanda türkiyeden gitmeyi düşünüyorum, "nasıl gidilir" den ziyade gitmeden tr de yapmak, almak gereken şeyleri listelemek istedim. daha önce yurt dışına çıkmadım , çıkan tecrübeli arkadaşlar yardımcı olur diye düşünüp konu açtım.

benim aklıma gelenler : 

- gitmeden vesikalık çektirmek, yanıma almak (computerwolf söledi çok lazım oluyomuş)

- burda ucuz olan çorap, iç çamaşırı, tişört gibi şeylerden almak. avrupaya gitsem 30 tl ye tişört bulamam heralde

- burda sağlık ucuz/beleş, gitmeden sağımı solumu bi doktora göstermek. özellikle çürük diş vs

- burda bildiğim ilaçlardan yanıma almak. atıyorum başım ağrıdı gidip apranax alırım, orda yoktur. ne diyip isticem. bu yüzden ağrı kesici, yanık kremi, grip ilacı vs yanıma almayı düşünüyorum

aklıma başka bişey gelmedi, sizin eksikliğini çekersiniz dediğiniz bir şey varsa paylaşırsanız sevinirim.

adios

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek

İlaç konusunda etken maddeyi söyleyip isteyeceksin.

İlaclari marka ismiyle değil de etken maddeleriyle ezberle o yüzden.

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    317seref
    317seref's avatar
    Erkek

-sim kartlar yurt dışı kullanımna açık değilse çıkmadan önce kesinlikle açtır
    -telefona yüklü uygulamaların yurt dışı ip adreslerine açık olmasını ayarla telefon açılıp ayarlanıyosa ara açtır
    -toplu yerde konaklayacaksan yurt veya apart gibi aile hekiminden sağlık raporu yanına al ingilizce cümlesini kağıda yaz rapora yazsın bu kişi toplu yaşanacak alanlarda yaşayabilir sağlık açısından bir sorunu yoktur ibareli...yoksa kitliyolar yurt dışında git rapor al gel falan diye...yurt dışında öğrenciyken böyle olduydu önceden öğrendim arkadaşlardan benden öncekiler 100 euro gitmiş doktora vermiş rapor muayene için...
    -kredi kartlarını yurt dışı kullanıma açtır ve limitlerin kaldır veya telden rahat erişebilir halde olsun...
    -banka uygulamaları telefona başka sim kartı takınca sapıtmasın izinlerini ayarlat gerekiyorrsa.
    -yurt dışında sik gibi kalmamak içinde yurt dışı internet paketi olan bir pakete geçebilirsin uygun fiyat bulabilirsen

şimdilik bu kadar ekleme yapabilecek varsa ilerde bizimde işimize yarar.

Uzun dönem bedelli askerlik tadında.

## sen istiyor duj verecek yüz daha
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek

kamuflaj 2 ya da 3 don , 3 fanila , 5 10 takım çorap , diş fırçası , diş macunu , iğne iplik , el yüz göt havlusu ayrı ayrı, revir elbisesi , şort , spor ayakkabı , tuvalet terliği

Kurtlar tasma takmaz....
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek

Yurt disi hattini mumkunse kapida falan al, sonrasinda bankalarini arayip o numarayi da eklet.

2fa'da cakiliyorlar yoksa.

Ya da burada kullandigin hattin icin roaming sms alma olaylarini arastir.

end tarafından 20/Ağu/21 22:52 tarihinde düzenlenmiştir

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    telekom
    telekom's avatar
    Erkek

Yurt disinda her sey buradan daha ucuz, emin olabilirsin. Sadece ilk gittiginde neyi nereden alacagini bilemedigin icin fazla harcayabilirsin, gidecegin ulkede de market zincirler olacaktir, oradan alisveris yaparsin.

Orada tanisacagin kisilere hediye maksatli lokum, tatli bir seyler goturebilirsin.

Saglik kisminda dedigin gibi dis vs. problemin varsa burada dis tasi temizligini, dolgunu yaptirip git.

Kahve seviyorsan buradan Turk kahveni alabilirsin, cezveyi de unutma.

Sigara kullaniyorsan onu da free shop'tan alirsin.

Onun haricinde pek bir seye gerek yok, bosuna cok yuklenip kendine eziyet etme.

Dovizini gidecegin ulkenin para birimine imkanin varsa buradayken cevir, orada doviz burolarinda komisyon alabilirler.

telekom tarafından 21/Ağu/21 08:23 tarihinde düzenlenmiştir

vatandaşa kafam girsin!..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

hocam hangi imkanlarla hangi ülkeye gideceksin. özel değilse biraz açıklar mısın

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    317seref
    317seref's avatar
    Erkek
    zalimadam bunu yazdı

hocam hangi imkanlarla hangi ülkeye gideceksin. özel değilse biraz açıklar mısın

+1 okadar ekleme yaptik varsa farkli bisi onuda ekleyelim

## sen istiyor duj verecek yüz daha
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    zalimadam bunu yazdı

senin konuyu okuyup yazarım hocam. zaten sana da özelden yazicam ben işimi çözünce 

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı
    zalimadam bunu yazdı

senin konuyu okuyup yazarım hocam. zaten sana da özelden yazicam ben işimi çözünce 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek

rez

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
Toplam Hit: 2334 Toplam Mesaj: 14
yurt dışı