folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder Yurt Dışında Okumanın Yararı..? Zararı?

Yurt Dışında Okumanın Yararı..? Zararı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    detay
    detay's avatar
    Erkek

eğer durumun yeterse anadili ingilizce olan biryerde oku ingiltere amerika gibi..

yoksa ülkende oku.

kıbrıs. ukrayna bosna filan fsıtık salla onları..

maaasebeci....
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gececi
    NighT_JudGe
    NighT_JudGe's avatar
    Erkek

Hacı Ben Ukraynada  Okudum  Bilgisayar Müh. 5 sene kaldım bi 5 Sene  daha  kalırım   hem  kültür  öğrenmiş oluyorsun  farklı  ortamlar  farklı  insanlar  bence imkanın  varsa   git derim  ben   hayata  bakışın  bile  değişir  Dil Öğrenmiş olacaksın geleceğin için  çok  güzel  bi  yatırım  yapmış olacaksın Azerbaycan  felan  hikaye gidebiliyorsan  ABD Almanya Ukrayna Vs gibi  ülkelere  git  Bu arada  unutmadan  Kahrolsun ABD emperyalizm mi  :)

Cahildim Dünyanın Rengine Kandım
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enes
    enes's avatar
    Erkek

NighT_JudGe bunu yazdı:
    -----------------------------

Hacı Ben Ukraynada  Okudum  Bilgisayar Müh. 5 sene kaldım bi 5 Sene  daha  kalırım   hem  kültür  öğrenmiş oluyorsun  farklı  ortamlar  farklı  insanlar  bence imkanın  varsa   git derim  ben   hayata  bakışın  bile  değişir  Dil Öğrenmiş olacaksın geleceğin için  çok  güzel  bi  yatırım  yapmış olacaksın Azerbaycan  felan  hikaye gidebiliyorsan  ABD Almanya Ukrayna Vs gibi  ülkelere  git  Bu arada  unutmadan  Kahrolsun ABD emperyalizm mi  :)

: | Şimdi Bak senin bakış açın ve diğerlerinin bakış açısı bende senden yanayım : | Ama Hala Fiyatlar İmkanalr İnş İzin Verirse.. En Çok Dil,Kültür Ve Farklı Ortamlar İçin İstiyorum Zaten.. Senle Bir Pm den Görüşelim ::D

Hanimabi Sen Neler Dedin Oyle :( http://www.youtube.com/watch?v=YRbUA9UuUqk
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gececi
    NighT_JudGe
    NighT_JudGe's avatar
    Erkek

Görüşelim hacı  Yararı olur zararı olmaz   kilo verirsin  bel  fıtığı olursun AIDS olursun ben karışmam  kocaman  tahribat  şahit :D :D

Cahildim Dünyanın Rengine Kandım
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enes
    enes's avatar
    Erkek

Zayıfız zaten :D Bel fıtıkla ne alaka lan : | :D AIDS hmm :D

Hanimabi Sen Neler Dedin Oyle :( http://www.youtube.com/watch?v=YRbUA9UuUqk
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Milamber
    Milamber's avatar
    Erkek

bak hocam ben sana bu konuda kendi yaptığım araştırmaları söyleyim...

amerika ingiltere kanada gibi ülkeler son derece pahalı... aslına bakarsan pahalı değil... kendi şartlarında...

demek istediğim bu ülkelerde yıllık ortalama milli gelir olmuş 40000 dolar belki daha fazla... o senin ülkendeki gelirin? 3000 dolar ortalamasında...

şimdi bak ben kendi yaşadığımı anlatayım sana...

amerika da 5 farklı okula başvuru yaptım ben ekonomik durum bu arada sıfır...

bu 5 farklı okulun kimisi lisans kimisi yüksek lisans programları... 3 tanesinden kabul geldi ki bunlardan birisi hakikaten dünyada isim yapmış bir okul...

ancak ben gidemedim ekonomik imkansızlıklar nedeniyle o yüzden ismini yazmıyorum buraya moralim bozuluyor. birde herkes o okul kabul etmiş ve sen gitmemişsin gerizekalı falan gibi yorumlar yapıyor o nedenle...

ama halen gitmeyi istiyorum. hatta kafamda bir takım planlar bile var. demek istediğim şimdi ucuz dediğin üniversitelerin sana ne gibi gerçek katkıları olacak? bu çok önemli... ben şahsen amerika istiyorum çünkü burası dünya teknolojisinin üretildiği yer... şahsen amerikada bilgisayar bilimleri okusam 6 ay Bell labaratuarlarında staj yapsam türkyide yazılım firmaları ben şef yazılımcı olarak işe başlatır.

gelelim işin ekonomi yönüne evet çok pahalı... ve işin en gıcık tarafı adamlar öğrenciye kesinlikle çalışma izni vermiyorlar... yani daha doğrusu veriyorlar diyorlar ki kampüs içersinde ayda 40 saat çalışabilirsin... yaptıırdıkları işler garsonluk, komilik vs vs saatine aldığın para 7-8 dolar şansın yaver giderse + bahşişler ama seninde tahmin edeceğin gibi kampüste olunca insanlar bahşiş vermez niye çoğu senin gibi öğrenci...

diyeceksin ki hocam senin kafandaki nedir?

benim naçizane önerim çalışma izni alarak git. yani öğrenci olarak değilde varsa eşin dostun akraban yapabiliyorlarsa sana iş bulsunlar orada git çalışmaya başla... yaptığın iş birazda paralıysa gündüzleri çalışıp akşamları okula gidebilirsin... zira çalışma izni olan insanların amerikada okula gitmesine bir engel yok. ama öğrencilerin çalışmasına engel var...

şimdi kendi durumum için söylüyorum ben çalışma izni almanın yollarını araştırıyorum.Boğulacaksan bile derede değil git okyanusta boğul... O ukrayna falan güzel yerler. kızları güzel vs ama sana ne katacak oradaki okul?

tamam gittiğin yerde rusça öğrendin belki ingilizce öğrendin ama teknik bilgin ne olacak? şunu da unutma gittiğin ülkede ortamı iyi araştır kanunları iyi öğren özellikle ithalat ve ihracatla alakalı... zira olurda okuduğun alanda iş bulamazsan bu ülkelerle ticaret yapan uluslar arası türk firmalarında iş bulmayı denersin...

şimdilik kendi yaşadıklarımdan gördüklerim bunlar...

Fırtına koparmaktır işim... Uzaklar Yolcusu
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ToR5
    ToR5's avatar
    Erkek

Refahını yüksek tutmak istiyorsan dışarıda hayatını devam ettirmek istiyorsan gelişmiş bir Batı ülkesinde oku ( İngiltere, ABD, Kanda, gibi ) Eğer amacın dha sonra Türkiye'de çalışmaksa AB ülkelerini önerebilrim. Hollanda, Norveç gibi.. Çok az bu dilleri ve kültürleri bilen insan var Türkiye'de, bir şirketin pazarlama müdürü olursun ihya olursun. Ancak Eski Doğu Bloku ülkelerini hiç önermiyorum Bulgaristan, Romanya gibi. Hayatını ve refahını çok büyük ölçüde etkilemez.

Her türlü çek senet tahsilatı yapılır. Zenginden alınıp fakire verilir. Fakirin topuklarına sıkılır.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Emrow
    Emrow's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

RO,BG,UR,HU,AU gibi ülkelerden çok daha ileriyiz.Vakit kaybetmeyin oralarda.

USA,Great Britain,DE gibi ülkeler daha iyi olur.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

Beyler adam meslek lisesi statüsünde düz yada anadolu lise falan değil ki.Herif zaten cvye yazıcak meslek lisesinde okudum diye.Zaten başlıca sebep burda meslek lisesi cıkıslı olup istediğimiz bölüm ( mühendislik,mimarlık vs vs ) bölümlerini tutturacak kadar puanımız olmaması.

He üni. kalitesi konusunda doğru sölüyorsunuz ama ben adamına bağlı diyorum.En basitinden şuan okudugumuz lisede flash programını açıp kalemle cin adamı zor yapan cocukda var flashda cok güzel as kullanarak tasarım yapan cocukda var.En baslıca 2 sebep zaten bir istediğin bölüme girme ikinciside dil meselesi.

İşini hevesle,ciddi ve güzel yaparsan ne yaptığının farkında olur referansların sağlam yaptığın icraatlar ortada olursa bence üni. kalitesi cok önemlide olmaz.Burda dediğim gibi ciddi yapsan işini e istediğin bölümde değilsin yani ben suana kadar 2 senelik programcı olupda müh. kadar maas alan adam görmedim şahsen.Cvne yaptıgın bişeyleri yazıcaksın yani baban seni ukraynaya yolladı sende gittin dersleri geçip mezun oldun durumu olmayacak.O yüzden olaya böyle bakıyorum.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    husnuweb
    husnuweb's avatar
    Erkek

RoadMaster bunu yazdı:

türkiyede okuyan alınır :D 

ukrayna vs.vs. okullar süpermarket gibidir :D notunuz yoksa para verir geçersiniz.bir çok firmada bunu bilir :)

not : okudum biliyorum

not 2 : en büyük zararı taharet musluğu arkadaş ben bunu bilir bunu söylerm 

ulan o taharet musluğu harbiden bela ya.

sil sil bitmiyor mına koyim.

He is finding himself.
Toplam Hit: 6001 Toplam Mesaj: 33