Yurt Dışından Para Çekme

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    profesorburak
    profesorburak's avatar
    Erkek

Selam müridler, bugün bi sorunla karşılaştım size danışayım dedim. Konuya geçersek abim geçen gün italya ya gitti 2 sene yüksek için. Yanımda para taşımayayım diye bankadan hesap (yapı kredi) açtırdı. yapı krediden açtırmasının sebebi ordan para çekerken komisyon almıyolarmış o yüzden. bankadaki elemana dediği şu : italya dan atmlerden para çekebileceğim bir hesap açtırmak istiyorum.Eleman tamam deyip bir euro hesabı açtı. Bizim pederde bu hesaba euro yatırdı ve abim italya ya gitti. bugün aradı diyo işte atm de hiç para gözükmüyo bi sor bizimkilere bankaya gidip söylesinler. neyse bankaya gidildi ordaki yine aynı elemanın dediği şu: evet hesabında euro var ben sorunu anlamadım bi merkezi arayayım. aradı merkez diyo ki parayı tekrar tl ye çevir sonra euro ya çevir bi daha yatır(herhalde internetten çevirmesini istiyo çünkü atmde para yok gibi gözüküyo) dedik yok artık yani.  o zaman çekelim parayı buradan bir daha yatıralım  dedik bu sefer de eleman yok olmaz hesap açtıranın çekmesi lazım dedi :D mal gibi kaldık ortada bişey yapamıyoruz. abim italya da parayı çekse çekemez çünkü hesapta para gözükmüyo. biz burdan bişey yapamıyoruz. illa parayı internetten 2 kere çevirip kurdan bi dünya zarar etmesi mi lazım,hatta öyle yapınca nasıl çözülmüş oluyo zaten euro olan parayı bi daha euro ya çevirmenin mantığı ne, bi bilen varsa işin çözümünü çok iyi olcak valla.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    flybatwin
    flybatwin's avatar
    Erkek

keşke  nakit olarak gitseydi ozaman uğraşmazdı

www.tekno50.com
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ebmarteu
    ebmarteu's avatar
    Erkek

euro olan paranin tl ye cevrilip sonradan yine euro ya cevrilmesi sacmalik :| 

**EbMaRtEu**
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    profesorburak
    profesorburak's avatar
    Erkek

flybatwin bunu yazdı:
    -----------------------------

keşke  nakit olarak gitseydi ozaman uğraşmazdı

aynen hacı abimin şeyliği o da. yanına az para aldı bişey olmaz diye şimdi beş parasız kaldı oralarda.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fincan
    Fincan's avatar
    Erkek

Parayi internet bankaciligi ile baska hesaba aktarin euro olarak. masraf alirlar ama az zararli olur. Burda bankaci muritler olmasi gerekiyo. Onlar detayli bilgi verirler.

Size tavsiyem HSBC veya citi bank dan hesap actirin. Komisyonsuz parasini ceker atmlerden.. Turk bankalarina guvenmeyin bu konularda.

ULKUMUZ GOKLERDE DALGALANAN SANCAK;BIZ ALLAH"IN ONUNDE EGILIRIZ ANCAK.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    profesorburak
    profesorburak's avatar
    Erkek

Fincan bunu yazdı:

Parayi internet bankaciligi ile baska hesaba aktarin euro olarak. masraf alirlar ama az zararli olur. Burda bankaci muritler olmasi gerekiyo. Onlar detayli bilgi verirler.

Size tavsiyem HSBC veya citi bank dan hesap actirin. Komisyonsuz parasini ceker atmlerden.. Turk bankalarina guvenmeyin bu konularda.

yapı krediden açtırmasının sebebi italya dan bir ortaklığı mı ne varmış orda unicredit den çekebilyomuş parayı. unicredit in de çok şubesi var diye açtırdı. Hsbc veya citibank tan türkiyeden hesap açsak ona kartını yollamak lazım güvenlik sorunu olur. ordan açabilrise internetten bankalar arası para transferi yapabilir mi acaba? çünkü şubeden olmaz zannımca para atm de gözükmüyo.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aLsanCaK
    aLsanCaK's avatar
    Erkek
    Karti kaktigi zaman icindeki parayi gostermez, ama para cekmeye calistigi zman parayi verir bende ole oluyor. acaba direk karti takipta para cekmeyi denedimi ?
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    profesorburak
    profesorburak's avatar
    Erkek

aLsanCaK bunu yazdı:
    Karti kaktigi zaman icindeki parayi gostermez, ama para cekmeye calistigi zman parayi verir bende ole oluyor. acaba direk karti takipta para cekmeyi denedimi ?

Evet parayı göstermiyo demişti de çok iyi ya eğer çekebiliyorsa. Hemen bildiremiyorum çünkü orda sabit hatlı bi yerden arıyo evdeki numarası unvalid gözüküyo dolayısıyla.Ama ben arayınca söyliyeyim bakalım eyvallah.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fincan
    Fincan's avatar
    Erkek

profesorburak bunu yazdı:

Fincan bunu yazdı:

yapı krediden açtırmasının sebebi italya dan bir ortaklığı mı ne varmış orda unicredit den çekebilyomuş parayı. unicredit in de çok şubesi var diye açtırdı. Hsbc veya citibank tan türkiyeden hesap açsak ona kartını yollamak lazım güvenlik sorunu olur. ordan açabilrise internetten bankalar arası para transferi yapabilir mi acaba? çünkü şubeden olmaz zannımca para atm de gözükmüyo.

Eger abim oradan hesap acabilirse. Yapi krediye talimat verir hesabima tum parayi havale yapin diye. Eger uzerinde 10-20 euro varsa hemen acarlar hesabini.

ULKUMUZ GOKLERDE DALGALANAN SANCAK;BIZ ALLAH"IN ONUNDE EGILIRIZ ANCAK.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zfc
    zfc's avatar
    Erkek

Yapıkredi kullanıyorum Türkiyede'de aynı kartı kullandığımızda ATM'lerde TL hesabı gözükür. Euro hesabı gözükmez. Güvenlik sebeplerinden ötürü olduğunu düşünüyorum. 
    Geçen hafta havaalanında kartımı unutmuşum. Bankaya para çekmeye gittim ve hesap hareketliliğini öğrenirken euroyuda sordum çalışanın söylediği şey ATM'lerde euro hesabınızı göremezsiniz oldu.
    Bunu telefon bankacılığından ilgili birime bağlanıp halledebilirsin.

Kolay Gelsin. 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

orda hesap falan açamaz.vatandaşlık ister orda hesap acmak için.yanında para da götüremez 2 yıl yanında mı taşıyacak o parayı ? onlar orda zaten hesaplarını göremezler..normali bu zaten...

citiy bank ın bir hesabı var...global öğrenci hesabı.burdan hesap actırıyorsunuz 105 dolara..bu actırdıgınız hesapla heryerden para cekebiliyorsunuz..eğer city bankı bulurda atm sinden para cekerse hiç komisyon alınmıyor isterse amerikada olsun..city bankta hesap actırdıgında italyadaki city bank da hesabını göremez zaten...ama atm den para cekebilir...

aklıma gelen çözüm var ama olur mu hiç bilmiyorum..çünkü internet bankacılıgını bilmiyorum.netten city banka global ögrenci hesabı actırır..parayıda buraya aktarır..o zmn istediği gibi kullanır..

sizde söyle bir yanlıs olmuş..her bankanın yurt dışında anlaşması yok..vakıf bankın city bank gibi bankaların anlaşmaları var..bunları sorupta gidecektiniz hata etmişsiniz..ama anlaşmalı bankalarda cok para alıyor..en dandik banka olan city bank imdadımıza yetişen banka oluyor..city banklar bakkal gibi haberiniz olsun...işiniz düşmedikce gitmeyin..

Ek not bankacı işletmeci vs değilim..

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
Toplam Hit: 4079 Toplam Mesaj: 22