Yurtdışı İphone 5 İmei Kaydı Hakkında

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sayqo
    sayqo's avatar
    Erkek
    CorretzA bunu yazdı

Ben 5-6 ay önce 4s kayıt ettirdim kardeşim. Kısaca anlatim TR kayıtlı olması gerekiyor öncelikle pasaport sahibinin.  Kayıt ettireceğin kişinin pasaportundan yararlanmak istiyorsan o kişinin Türkiye'ye giriş yaptığı andan itibaren yanlış hatırlamıyorsam 2 hafta geçmeden kayıt ettirmen gerekiyor ( 3 haftada olabilir ).  Bunun için öncellikle pasaport sahibi ile vergi dairesine gidiyorsun vergisini ödüyorsun ( ücretini hatırlamıyorum ama 130 olması lazım ). Daha sonra Telefon bayilerinin iletişim merkezlerinde de ayrı bi kayıt işlemi yapıyorlar ( yerine göre değişiyorkar herhalde 20-40 arası para alıyorlar bunlarda ). Tavsiyem E-devlet te yapman para vermekten kurtulursun hem de hızlı oluyor 1 günde telefon açılıyor. bayilerde 2-3 günü buluyor bide bayide yaptırırsan evraklar Ankara ya gidiyor internetten imei sorgulattığın zaman kayıt işleminde diyor kayıtlı gözükmüyor kayıtlı gözükmeside bende 3 ayı buldu ( telefonu kullanıyorsun yani ama ankaraya gönderilen belgeleri incelidiklerinde eksik veya hatalı olursa kayıt işlemin iptal oluyor başka bi pasaport bulmak zorunda kalabiliyorsun o yüzden e devlet ten yapman daha iyi :) )

e pasaport sahibin edevleti şart dgl mı

Dostum! Ölmek değil mesele: Gömmüyorlar beni. Sorun,toprağa girememekte!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CorretzA
    CorretzA's avatar
    Erkek
    sayqo bunu yazdı
    CorretzA bunu yazdı

Ben 5-6 ay önce 4s kayıt ettirdim kardeşim. Kısaca anlatim TR kayıtlı olması gerekiyor öncelikle pasaport sahibinin.  Kayıt ettireceğin kişinin pasaportundan yararlanmak istiyorsan o kişinin Türkiye'ye giriş yaptığı andan itibaren yanlış hatırlamıyorsam 2 hafta geçmeden kayıt ettirmen gerekiyor ( 3 haftada olabilir ).  Bunun için öncellikle pasaport sahibi ile vergi dairesine gidiyorsun vergisini ödüyorsun ( ücretini hatırlamıyorum ama 130 olması lazım ). Daha sonra Telefon bayilerinin iletişim merkezlerinde de ayrı bi kayıt işlemi yapıyorlar ( yerine göre değişiyorkar herhalde 20-40 arası para alıyorlar bunlarda ). Tavsiyem E-devlet te yapman para vermekten kurtulursun hem de hızlı oluyor 1 günde telefon açılıyor. bayilerde 2-3 günü buluyor bide bayide yaptırırsan evraklar Ankara ya gidiyor internetten imei sorgulattığın zaman kayıt işleminde diyor kayıtlı gözükmüyor kayıtlı gözükmeside bende 3 ayı buldu ( telefonu kullanıyorsun yani ama ankaraya gönderilen belgeleri incelidiklerinde eksik veya hatalı olursa kayıt işlemin iptal oluyor başka bi pasaport bulmak zorunda kalabiliyorsun o yüzden e devlet ten yapman daha iyi :) )

e pasaport sahibin edevleti şart dgl mı

Büyük ihtimalle pasaport sahibinin e-devleti olması lazım. ben telefon bayisinde yaptırdım. Kuzenim e-Devlet üzerinden yaptırdı. Kuzenin yaptırdığı kayıt işlemi bana göre daha kısa sürede açıldı ve imei sorgulattığında onunki 1 gün sonra kayıtlı gözüküyorken benimki 3 ayı buldu yani 3 ay içinde bi telefoncuya götürsen telefonu paraya sıkıştığında fln adam daha kayıt işleminde gözüküyor diye almayabilir. 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sayqo
    sayqo's avatar
    Erkek

pasaport kolayda e-devleti alacak o eforu sarfedecek adam bulmak zor :) bakalım artık nasip.. cok tesekkur ederım kardesım ılgılendıgın için

Dostum! Ölmek değil mesele: Gömmüyorlar beni. Sorun,toprağa girememekte!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    risk53
    risk53's avatar
    Erkek

Hocam bende telefon kaydettireceğimde Avea Bayiine gittim Vergi dairesine para yatırma olayı felan kalktı dediler

Yurtdışından gidip gelmiş arkadaşım var 1 ay dolmadı süresi 60 gün dediler.

E-devlet şifresi aldırttım ona şimdi e-devletten direk yapabiliyormuyuz kendimiz 

#....
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CorretzA
    CorretzA's avatar
    Erkek
    risk53 bunu yazdı

Hocam bende telefon kaydettireceğimde Avea Bayiine gittim Vergi dairesine para yatırma olayı felan kalktı dediler

Yurtdışından gidip gelmiş arkadaşım var 1 ay dolmadı süresi 60 gün dediler.

E-devlet şifresi aldırttım ona şimdi e-devletten direk yapabiliyormuyuz kendimiz 

Süreyi yanlış biliyor olabilirim öyle hatırlıyorum ben. öncellikle  arkadaşınla birlikte vergi dairesine gidiyorsun ( pasaport ve telefon yanında bulunsun ) . Oradakiler telefon kayıt işlemi yapacağım deyince yönlendirirler sizi zaten. Vergisini ödüyorsun onlar sana bi dekont veriyorlar ondan sonrasını e devletten halledebiliyorsun teldeyim şuan  google amcadan bi yardım alarak e devletten kayıt işleminin nasıl yapıldığına bak ama vergiyi ödemeden bu işlemi yapma.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

yerli yabancı imei kayıt 118 TL  vergi daireleri ve bazı bankalar alıyor.

pasa port damgası okunaklı ise ( tarih ) karakola gitmeye gerek yok

pasaport türk pasa portu ise ptt den 3 tl ye e-devlet şifreni alıp giriş yaparsın giremiyorsan oturdugun yerdeki merkezi operatör binasına gider 50 tl ye yaptırırsın

pasaport yabancıysa e devlet almadan direk operatöre gidersin 50 tl ye yaptırırsın.

son 1 ay içinde türkiyeye girmiş olmalı pasaport sahibi.

ÖNEMLİ YANLIŞ BİLİNEN GERÇEKLER.

- devlet süreyi sözde 2 ay yaptı, sim kart çıkartıyoruz bazen telefon 2 günde kapanıyor bazen 1 haftada oyüzden yurt dışından gelmiş ama kayıt yaptırmamış kişilere bakın hattı veriyorz ama belki 1 gün belki 2 ay ,devlet 2 ay diyor ama 2 günde de kapanabiliyor bunun riski sizin diyoruz.

- @risk53  akp oldukça o para olayı kalkmaz hala devam ediyor iptal olduguna dair de bir sinyal gelmedi : )

PanxeR tarafından 27/Ağu/14 01:34 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cihan
    Cihan's avatar
    Erkek

kolay imei yapılır , işi bilen birine yaptır.

bende de iphone 4s var , o da yurtdışı kayıtlı , ta ne zamandır kullanıyorum bir sorun daha çıkmadı.

hayırlı olsun şimdiden

wordpress & sözlük
Toplam Hit: 1453 Toplam Mesaj: 18