folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Yurtdışı Kayıtlı Telefon Ne Demek? Sorun Çıkar Mı?

Yurtdışı Kayıtlı Telefon Ne Demek? Sorun Çıkar Mı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nikoteen
    Nikoteen's avatar
    Erkek

Eminim lamerce bir sorudur ama mkyb ilgileniyor bu mevzularla diye pm attım 4gün önce hala okunmamış pm umarım iyidir kendisi.. Soruma gelecek olursam almak istediğim telefon mi 11ultra ve maalesef trde yok adamın biri şöyle ilan vermiş:

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-cep-telefonu-modeller-xiaomi-mi-11-ultra-ultimate-256gb-12gb-ram-cramic-black-sifir-946320784/detay

şimdi hem sıfır diyor hem yurtdışı kayıtlı diyor fotolar zaten açılmış kutu.. Şimdi ben bunu alsam ileride telefon kilitlenmesi gibi bişeyler oluyormuş sanırım bu durumu yaşar mıyım? Üzerine kayıtlı olan kişi bu telefona herhangi bir şey yaptırabilir mi?  Neleri bilebilir neleri bilemem,olası tehlikeler nelerdir ? Yardımcı olursanız en azından başka model falan belirlerim duruma göre kafamda.

Troubles'll come & they'll pass
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

imei çakılıyor diye biliyorum

bizim antepli kaçakçı yardım eder şimdi

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nikoteen
    Nikoteen's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı

imei çakılıyor diye biliyorum

bizim antepli kaçakçı yardım eder şimdi

ben de yeni modellerde o artık işe yaramıyor diye duydum ama gelsin bakalım arkadaş bi yardımcı olsun sonra elimizde patlamasın telefon :)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TOMBLACK
    TOMBLACK's avatar
    Erkek

kayıt olmayan model kayıt oluyor garantili demiş daha ne desin

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nikoteen
    Nikoteen's avatar
    Erkek
    TOMBLACK bunu yazdı

Model niye kayıt olmuyor dostum? Uygun şartlarda bi pasoport varsa gayet kayıt olabiliyor. Benim sorum kayıt olup olmadığını nasıl bilecez ve olmuşsa bile ileride kaydı yapan kişinin telefon üzerinde bir god modu olup olmadığını öğrenmek.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nikoteen
    Nikoteen's avatar
    Erkek

Hocalar adamla görüştüm elden inceleyeceğim telefonu adam bana yeni yıl devreye gireceği için 12ay telefonu sıkıntısız kullanabileceğimi söyledi, imei atılır hale gelmese bile bunun kaydını kıbrıs,batum gibi pasaport istemeyen yerlere giriş çıkış belgem ile üzerime kayıt ettirebileceğimi söyledi adam atıyor mu ? Var mı bu konuda bilgisi olan ?

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Wort
    Wort's avatar
    Erkek
    Nikoteen bunu yazdı

Hocalar adamla görüştüm elden inceleyeceğim telefonu adam bana yeni yıl devreye gireceği için 12ay telefonu sıkıntısız kullanabileceğimi söyledi, imei atılır hale gelmese bile bunun kaydını kıbrıs,batum gibi pasaport istemeyen yerlere giriş çıkış belgem ile üzerime kayıt ettirebileceğimi söyledi adam atıyor mu ? Var mı bu konuda bilgisi olan ?

2 sim 4+4 ay kullanabilirsin.Xiomilerin yeni sürümleri halihazırda imeil atılmıyor ilerde cıkarmı bilinmez.

Karanlıklara sitem edeceğimize hepimiz bir mum yaksak karanlıklar aydınlığa dönerdi…
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TOMBLACK
    TOMBLACK's avatar
    Erkek
    Nikoteen bunu yazdı
    TOMBLACK bunu yazdı

Model niye kayıt olmuyor dostum? Uygun şartlarda bi pasoport varsa gayet kayıt olabiliyor. Benim sorum kayıt olup olmadığını nasıl bilecez ve olmuşsa bile ileride kaydı yapan kişinin telefon üzerinde bir god modu olup olmadığını öğrenmek.

satan kişiye sor bakam hocam pasoport kayıt varmı diye yada nasıl bir kayıt var diye 

ve belirtmek isterim kurtarmaz bu fiyatada satmaz öyle bir dünya yok .D

TOMBLACK tarafından 16/Ağu/21 17:46 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Grafiker
    SaviorAngel
    SaviorAngel's avatar
    Erkek

Bazı forumlarda bu telefona da İmei çaktığını iddia eden kişiler var ama henüz net bir bilgi yok bu durum hakkında cihazın garanti durumu ise garantisi biziz kardeşim bir sıkıntı olursa gel durumu 

ek olarak da cihaz 0 değil açılmış ve sim kartı takılmış bunun sebebi ise cihaza İmei atmak için önce bootloader kilidi açmak gerekiyor bu yüzden xiaominin kendine ait bir kilit sistemi var bu sistem ile sim kartın ve hücresel ağın üzerinden istek atıyorsun 1-2 hafta içinde açılıyor kilit diğer bir yolu ise anakarta müdahale ile açılıyor ek olarak da bazı Çin sürümü cihazlar direkt bootloader kilidi açık olarak geliyor(Çin'den dolayı tamamen şans) 

cihazın İmei olayını ise dükkana gidip *#06# yapıp çıkan İmei kodunu e-devlet üzerinden sorgular bakarsın sim 2 kısmı boşsa İmei atılmıştır cihaza 

No way out
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Grafiker
    SaviorAngel
    SaviorAngel's avatar
    Erkek
    Nikoteen bunu yazdı

Bu olay şöyle geçiyor 

çift simden 8 ay hakkın var 20₺ ödeyerek diyorsun ki ben kaydettiricem bu yüzden 2 ay daha uzatıyorlar her sim için toplam 4 ay da böyle oluyor 1 sene etti zaten yeni sene girince de 8 ay +4 ay sistemi devam ediyor 

ama bu +4 ay sistemi pandemiden dolayı getirildi pandemi bitince elinde patlayabilir

evet oralara girip çıkarsan kaydettirebilirsin ama 2 bin TL kayıt için vereceksin o zamana kadar o cihaz ülkeye gelir 

eğer bu dediklerime rağmen almayı düşünüyorsan pm at adamın verdiği fiyattan düşüğe vereyim sana bu cihazı

No way out
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nikoteen
    Nikoteen's avatar
    Erkek

pm attım hocam, bilgiler için teşekkürler.

Toplam Hit: 1355 Toplam Mesaj: 16
telefon hakkında cihaz telefon yurtdışı mi 11 ultra kayıtlı