folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Yurtdışı Kayıtlı Telefon Ne Demek? Sorun Çıkar Mı?

Yurtdışı Kayıtlı Telefon Ne Demek? Sorun Çıkar Mı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kady
    kady's avatar
    Erkek
    Nikoteen bunu yazdı

Hocalar adamla görüştüm elden inceleyeceğim telefonu adam bana yeni yıl devreye gireceği için 12ay telefonu sıkıntısız kullanabileceğimi söyledi, imei atılır hale gelmese bile bunun kaydını kıbrıs,batum gibi pasaport istemeyen yerlere giriş çıkış belgem ile üzerime kayıt ettirebileceğimi söyledi adam atıyor mu ? Var mı bu konuda bilgisi olan ?

uzak dur abim   

pasaport kayıt hakkı bulurum 2300 de paşa paşa öderim dersen   sesim çıkmaz(hattın pasaport sahıbının uzerıne olacak)

ama ben alım 100/200 ateşler kayıt ettiririm düşüncesi ile alıyorsa aman diim

http://profil.gittigidiyor.com/kady
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nikoteen
    Nikoteen's avatar
    Erkek

lokalde bi telefoncu arkadaşa sordum pasaport üzerinden olması gerekiyor dedi pasoport istemeyen ülkeye giriş çıkış belgesiyle olmaz dedi amk ne sıkıntılı işler yaa kimin dediği doğru şimdi ?

Troubles'll come & they'll pass
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erblood
    erblood's avatar
    Erkek
    Nikoteen bunu yazdı

lokalde bi telefoncu arkadaşa sordum pasaport üzerinden olması gerekiyor dedi pasoport istemeyen ülkeye giriş çıkış belgesiyle olmaz dedi amk ne sıkıntılı işler yaa kimin dediği doğru şimdi ?

ben batumdan aldım 2,5 sene önce girtiş çıkış belgesiyle kayıt yaptırdım.ve hala kullanıyorum.bildiğim kadarı ile kanun değişikliği yok.yani kıbrısa bile gitsen e devlet üzerinde yurtdışı çıkışın görünür. btk onu dikkate alarak pasaport kaydını yapıyor.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek
    SaviorAngel bunu yazdı

Bu olay şöyle geçiyor 

çift simden 8 ay hakkın var 20₺ ödeyerek diyorsun ki ben kaydettiricem bu yüzden 2 ay daha uzatıyorlar her sim için toplam 4 ay da böyle oluyor 1 sene etti zaten yeni sene girince de 8 ay +4 ay sistemi devam ediyor 

ama bu +4 ay sistemi pandemiden dolayı getirildi pandemi bitince elinde patlayabilir

evet oralara girip çıkarsan kaydettirebilirsin ama 2 bin TL kayıt için vereceksin o zamana kadar o cihaz ülkeye gelir 

eğer bu dediklerime rağmen almayı düşünüyorsan pm at adamın verdiği fiyattan düşüğe vereyim sana bu cihazı

hacım bu nasıl oluyor açabilir misin? e devletten mi diyoz bunu? arka arkaya bir kaç defa yapılabiliyor mu? yoksa senede 1 kere mi?

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nikoteen
    Nikoteen's avatar
    Erkek
    erblood bunu yazdı
    Nikoteen bunu yazdı

ben batumdan aldım 2,5 sene önce girtiş çıkış belgesiyle kayıt yaptırdım.ve hala kullanıyorum.bildiğim kadarı ile kanun değişikliği yok.yani kıbrısa bile gitsen e devlet üzerinde yurtdışı çıkışın görünür. btk onu dikkate alarak pasaport kaydını yapıyor.

hacı bende telefoncu arkadaşa güvendim pasoportsuz olmuyor deyince arkadaşın üzerine yaptırmaya kalktık bu kez hattın da onun üzerine olması gerekiyormuş ama mesela 2 sene önce böyle bişey gerekmiyormuş arkadaş kaydı üzerine yaparken hat sahibi eşiymiş değişen şeyler olmuş yani hala anlamadım ama riske de atmak istemedim bi telefon için batuma git gel yol çekilmez amk.. sonra hattı arkadaşına devredebilirsin dedi satıcı gittim vodafone bayiine devredilecek kişi burada olmadan yapamayız dedi e arkadaşda zaten başka şehirde bi kaç güne de yurtdışına çıkacak zaten baktım uğraşılacak gibi değil tr faturalı bi 10t pro aldım artık 11 ultra trye gelirse satar yine düşerim onun peşine benim için kusursuz bi telefon çünkü ama o kadar da uğraşamam :D

Troubles'll come & they'll pass
Toplam Hit: 1330 Toplam Mesaj: 16
telefon hakkında cihaz telefon yurtdışı mi 11 ultra kayıtlı