Yurtdışına Çıkmak İçin Toplam Masraflar

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    XpertVision
    XpertVision's avatar
    Erkek

Muritler hususi pasaport yani yeşil pasaport alabilirim avrupanın neredeyse tamamına yakını vize istemiyormuş, haliyle içimde bir heyecan uyandı para biriktirsem gezebilirim gibi geldi ancak bu kişibaşı ne kadara patlar tabiki gezerkenki şeyler hariç yemek, içki  felan onlar ayrı.benim sorduğum dosya masrafları felan çok tutarmı?

mesela bir insan yazın elinde uçak parası da dahil 1500-2000 lira olsa rahatça gezebilirmi avrupanın önemli şehirlerinden birinde 1 hafta kadar amsterdam, roma  gibi?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iLLuMiNaTi
    iLLuMiNaTi's avatar
    Erkek

pasaport almak dosya masrafı felan eğer ki birde öğrenciysen öyle çok bişi değil hocam.

ben öğrenciyim 2 yıllık pasaportu 40 dolaramı ne aldım öyle bişi yani.

yurtdışı çıkış pulu 35 lira desen

gideceğin ülke için turist vizesi ( direk basılıp verilen ) ülkelerdeki fiyatı bilmiyorum ama azerbaycanda felan 30 dolar :)

en iyi ihtimalle elinden bu paralar direk çıkacak.

uçak parasına gidiş dönüş olarak bakarsan hani daha net bir para bilgisine sahip olursun

yanlız 1500 lira - uçak parası desen e bide 1 hafta gezmekten bahsediyorsan çokta rahat edemeyebilirsin hocam.

en azından elinde bi 2000 lira olmalı ki ne kadar fazla o kadar kaliteli bir tatil olarak düşünmelisin.

özellikle bu tip gezilerde yüksek harcamalardan çok düşük harcamalar birikerek adamı çökertir. işte otobüs parası yok su parası yok derken bunlar biriktikçe adamdan hesaplamadığı giderler çıkartmaya başlar. bu yüzden araştırarak gitmeni tavsiye ederim

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manhyak
    manhyak's avatar
    Erkek

pasaport masraflarında pek bişey yokda yurtdışına çıktıktan sonr göte fena giriyor demedi deme

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cracker
    cracker's avatar
    Erkek

ben 95 gün once bir personelimi dil kursu için rusyaya gönderdim. uçak yeme içme kalma(3ay) ve eğitim dahil 3000 $ ...

şuan mesela bitti süresi 15 gün mühlet tanıyolar .3 ay daha  devam edebilmek için 1000 $ istiyorlar.. onuda dün gönderdim. belarusta...

birçok şeyin çok ucuz oldugunu soyledi, mesela  lüx bir evi 30$ a tutabilirmişiz. 1şişe votka bakkalda 4$ , diskoda 8$ diyor(düşün yani diskoda 70 lik bir şişe).. Bunlar Rusya belarusun fiyatları..  tabi senin gitmek isteyeceğin ülkeye göre fiyatlar değişir....Ama şunu muhakak düşün eğitim amacı  ile  gidersen. sana ucuza maal olur. normal gezme olarak gidersen  aynı fiyat a denk gelir ama belirli imkanlardan yararlanamazsın cebinden çıkar, ornek yemek içme kalma gibi..

Sana Verilecek En İyi Ceza Kısasa Kısastır, Şiddetli Bir Ceza Şehvete Esir Olanı Gaflet Uykusundan Uyandırır.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CameL
    CameL's avatar
    Erkek

Hocam tam dediğin,istediğin şey İnterrail .

http://www.eksisozluk.com/show.asp?t=interrail

Haberin var mı seni çok sevdiğimden ?
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek

CameL bunu yazdı:
    -----------------------------

Hocam tam dediğin,istediğin şey İnterrail .

http://www.eksisozluk.com/show.asp?t=interrail

heh bak bilen sölemiş... :) 2000 liram var diyosun, eder sana 833 euro :)  yazın gezmeni tavsiye ederim, çünkü konaklama masrafını  tren istasyonlarınd ayatarak kısabilirsin, hatta kısmaz direk yok edersin :) :)  uçak biletinide baya önceden al, türklerin çok yaşadığı yerlre al uçak biletini.. örneği berlin 150 tl ye bulabilirsin.. 300-400 e uçağı hallettin diyelim 165 euro gitti zaten.. pasaport için okuldan öğrenci oldğuna dair bi yazı alırsan baya ucuza alıyosun ki zaten bi arkadaşta söylemiş yukarda ne kadara aldığını.

ben tam ne sorduğunu anlamadım,, yemek içki felan hariç demişinde sen sadece pasaport işlemlerini mi soruyosun?

eğer amacın bikaç şehir gezmekse interrail bilet türlerinden aklına yatanı seçip bi plan yapıp bi kaç şehir gezebilirsin ki bence daha mantıklı..

ha diyosan ki amaç amsterdam a gidip 1 hafta içip sıçp eğlenmekse kalan 668 euroyla bunu çok çok çok rahat yaparsın.. içki ve yemeği hariç tutmaya gerek bile yok, dahil olsa da çok rahat yaparsın o dediğini. ama bence o parayı 1 şehre gidip içmeye harcama :) zaten çoğunuda hatırlamazsın o zaman :)  sen en temizi 5-10 şehrilik bişey planla, gitmek istediğin şehirleri lisetele sana bi ainterrail planı çıkaralım 668 euro luk :)

.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    badass
    badass's avatar
    Erkek

simdi nasil bir tatil istiyorsun, onemli olan bu. eger duzgun ingilizcen varsa, ve luks birsey aramiyorum dersen,  butun avrupayi 1 ay 1500 euroya gezersin. 

Yok ben gidip rahat bir tatil yapayim. benim amacim sagi solu gormek degil fakat gonul eglendirmek diyorsan. bu masraf artar. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi

bir önceki yaz ingiltere/almanya/hollanda yaptım, bir buçuk ay kadar. bilet hariç 300 euroyla gidip 200 euroyla döndüm, bileti de zaten kampaynayada 20 euroya almıştım, vergi hariç. nasıl yaşadığına bağlı..

interrailla da gidebilirsin ama benim dolaşma anlayışıma pek uygun değildi o yüzden tercih etmemiştim, bende 1500 euro olsa bir yıl kalırdım herhalde..

sigara değil, balık olan.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trooper
    trooper's avatar
    Erkek

biraz kuzey düşünürsen gürcistana 3 günlüğüne sadece nüfus cüzdanı ile geçiş yapabilirsin ;) pasaporta filan gerek yok

ZzZzZzZ...!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rebellisch
    rebellisch's avatar
    Erkek
    izzmarit bunu yazdı:

bir önceki yaz ingiltere/almanya/hollanda yaptım, bir buçuk ay kadar. bilet hariç 300 euroyla gidip 200 euroyla döndüm, bileti de zaten kampaynayada 20 euroya almıştım, vergi hariç. nasıl yaşadığına bağlı..

interrailla da gidebilirsin ama benim dolaşma anlayışıma pek uygun değildi o yüzden tercih etmemiştim, bende 1500 euro olsa bir yıl kalırdım herhalde..

Nasil oldu bu
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GeFORC3
    GeFORC3's avatar
    Erkek

izzmarit bunu yazdı:

Enteresan :) Ben 2009 yazında almanya'da 45 gün kaldım, tüm masraflarımı avrupa birliği karşılamasına rağmen(leonardo da vinci projesi) cebimden yaklaşık 1300 euro para harcadım :))) elle tutulan doğru dürüst birşeyde almadımı düşünürsek, kesinlikle kişiye göre değişirrrr :))

Toplam Hit: 4220 Toplam Mesaj: 25