folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Yurtdışında Okumak Zor

Yurtdışında Okumak Zor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ciğerci
    hakanS
    hakanS's avatar
    Erkek

Öncelikle gecmis olsun.

Fakat ben ayni dusuncelerde degilim. 3 yildir Cin'de yasiyorum. Herhangi bir sorun yasamadim. Herseyi uygun yaptiginiz zaman dünyanin hicbir yerinde sorun yasayacaginizi da zannetmiyorum.

...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sniperscope
    sniperscope's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    DawnOfDarkness bunu yazdı

Öncelikle gecmis olsun.

Fakat ben ayni dusuncelerde degilim. 3 yildir Cin'de yasiyorum. Herhangi bir sorun yasamadim. Herseyi uygun yaptiginiz zaman dünyanin hicbir yerinde sorun yasayacaginizi da zannetmiyorum.

Hocam Cince nasil? Ogrenilmesi zormu?

Aklimda suan Korece ogrenmek var, ondan sonra ya fransizca veya Cince diye dusunuyorumda Cince hakkinda bilgim yok.

"Yer yuzunde hic bir pislik yoktur ki; altindan bir yahudi cikmasin" Adolf Hitler... "Turkiye de hicbir pislik yokturki altindan cemaat cikmasin" SniperScope "Nerede yavşak, hırsız varsa hepsi Allahçı" Fazil Say
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BosnaK
    BosnaK's avatar
    Erkek
    manhyak bunu yazdı

Hakkaten zorluyor bu insanı. Burada kız arkadaşım veya ingilizce bilen bi kısım arkadaşım haricinde kimseyle muhabbet edemiyorum, sorun bende deyil, buradaki bütün türkler kendi arkadaş çevresiyle türkçe konuşmak dışında sokakta gördüğü biriyle sohbet edemezler çünkü boşnakca bilmezler.

5 ay boyunca gayet güzel anlaştığım, karısını eve getirip benimle tanıştıran, benden bir cenerasyon üstün biriyle tekme tokat kavga edeceğim kimin aklına gelirki ? İlk olarak 1 senelik anlaştığım ev için 5 ay erken çıkmamı istedi ve 17 sinde gelen elektrik faturasını da alıp bütün faturaları toplu olarak ödemeyi planlayan ben; hiçbir artniyetle eşyalarımı sabahın 8 ine kadar taşımadım. Anahtarı teslim almak için gelen ev sahibim, benim kaçıcağımı sanıp, (parayı ödemeyeceğimi) sandığı için  parayı ödemeden laptopumu vermiyceni söyledi. You cannot do that, i will call the police if you continou like this ( Bunu yapamazsın. Böyle devam edersen polisi arayacağım ) dedim. Laptopu verir vermez 2 yakamdan tutup yumruk attı. Benimde huyum vardır kafam gözüm yarılmadan çok pis dayak yesemde direnirim. Anlıyacağınız tekme tokat girdik birbirimize, bu sırada benim hatun polisi aramış. Aşşağı indik polisler geldi, tutanak falan tutmadan Ad, soyad vs vs gibi bilgiler alarak yukarı adamla konuşmaya gittiler. Polisler geldiğinde adamın önce benim ona saldırdığımı söylediğini söylediler. Daha sonra biz bi araştırma falan yapıcaz arıycaz sizi deyip, insanın suratına sıçar gibi bindiler arabaya gittiler. Polislerin bibok yapmayacağını okadar iyi biliyorumki kafaya koydum sırf o polisleri uğraştırmak ve ev sahibinin amına koymak için ingilizce bilen birini bulurum umuduyla hastaneye gittim. Şans oki doktorlardan biri ingilizce biliyor, durumu anlattım. Polislik olaylarda muayne olmak için başka hastaneye gitmem gerekiyomuş. Ayrıntıları kesiyorum kısacası hastaneden adamın bana 10 15 kere yumruk attığını, benim karşılık veremediğimi söyledim. Doktor sorgusuz sualsiz dayak yediğime dayir 3 gün rapor verdi. Polis karakoluna gidip rütbesi yüksek birini bulup olayın takip edilmesini istediğimi, rapor aldığımı, eğer ilgilenmezseniz elçiliğe gidip dayak yediğimi ve sizin ilgilenmediğinizi ileticem dedim. Söylediklerim işe yarıyor olacakki 2 gün geçmede araştırmacı polis abimis aradı. Bikaç uğraş sonunda adamı mahkemeye vermeye başardım ( şuan türkçe çevirmen arıyorlar ).

Yeni ev buldum yerleştim aradan 1 hafta geçti. Odkulun vize departmanından telefon geli. Hemen departmana gelmemi söylediler. Salaklık bende adama dava açtım doğal olarak artık o evde kalmıyorum. Bizim eski ev sahibi boş durmamış, oturma iznimi iptal ettirmiş ve bana söylemedi. Vize departmanı, 3 gün içinde ev sahibimden oturma izni için belgeleri getirmemi aksi taktirde ceza yeyip türkiyeye gönderileceğini öğrendim. Yeni ev sahibimle irtibata geçtim durumu anlattım. Fakat nedendir bilinmez yeni ev sahibim yalanlar uydurmaya başladı. Söylediğine göre; ev kendisinin ve karısının üzerine olduğunu ve boşandıklarını, karsının yurtdışında oturduğunu doğal olarak belgeleri veremiyceğini söyledi. Fakat çok iyi hatırluyorum, ilandan bulduğum telefonu karsı açmıştı ve kocamı arayın deyip numarasını vermişti. Ayrıca adam hala yüzük takıyordu. Adamla kavga edecek aşamaya geldikten ve belgeleri teslim etmem gereken tarih geçtikten sonra başka çare kalmadığı için paramın yarısını alıp arkadaşımın evine yerleştim.

Vize departmanına derdimi anlatmaya çalışırken, arkadaşımın oturma izninin okulun yurduna kayıtlı olduğunu öğrendim. Burada ne gariplik var diyeceksiniz. Ne gariptirki arkadaşım yurtda kalmıyor, 3 kişi ile birlikte evde yaşıyorlar. Ve daha sonra okula girip vize departmanından çaktırmadan oturma izinlerine baktım. 150 tane oturma izni varsa yaklaşık 80 90 tanesi okulun yurtdu izerine ve hiçbirisi yurtta kalmıyor. Emin deyilim ama yurdun ödenek aldığı herhangi biyer varsa bu şekilde hayvan gibi para çalıyor olabilirler. Bizim vize departmanındaki adama, biton adamın oturma izni okulun üzerine benimkini neden yapmıyorsunuz dedim oradaki abimiz hemen emraha moduna dönüşüp yok işte benide yapabilirlermiş sorun deyilmiş ama ben zaten süreyi geçirmişim polis beni arıyomuş falan. Hiçbişey demedim çünkü 4 sene daha burdayım. Her sene başında gidip oturma iznimin yurdun üzerine yapılmasını isteyeceğim. Sıkıysa yapmasınlar :) İ

İlanlardan bulduğum 30 - 40 tane numarayı aradım ama hiçkimse ev kiralamak istemiyor gerekçeleri ise; belgeleri veremem  öğrenciye veya türke kiralamam . Başka çarem kalmadığı için arkadaşın evine gittim ve ev aramaya devam ediyorum.

Kafam biraz güzel, birazdaha güzel olması için daha fazla çekiyorum ciğerlerime, onca sıkıntılı koşturmacadan sonra biraz oturup rahatlayım dedim. içimi dökmem lazımdı, oda tahribat oldu. Zamanınızdan çaldıysak kusura bakmayın

Yaklaşık 2 aydır problemsiz iki günüm olmadı. Demem oki yurtdışında okumak hakkaten zor. Türkiyeye küfür ediyosunuz kaçacağım burdan gibi laflar kullanıyosunuz ama türkiyenin değerini türkiyeden uzaklaşmadan anlayamazsınız. Saygılar

BKZ. Muz Cumhuriyeti... Allah kolaylık versin kardesim.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    attackatak
    attackatak's avatar
    Erkek
    manhyak bunu yazdı

Yaklaşık 2 aydır problemsiz iki günüm olmadı. Demem oki yurtdışında okumak hakkaten zor. Türkiyeye küfür ediyosunuz kaçacağım burdan gibi laflar kullanıyosunuz ama türkiyenin değerini türkiyeden uzaklaşmadan anlayamazsınız. Saygılar

Şu cümlene sonuna kadar hak veriyorum.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

Burda da aynı durum olmaya başladı.Ama "püh bu insanlar bok pislik" diyeceğimize önce kendimizi düzeltmemiz lazım.Yurtdışına cıkınca götü başı dağıtıyor her türlü arsızlığı pisliği yapıyor bazı yavsaklar.O yüzden insanlarda cephe alıyorlar bi müddet sonra.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sniperscope
    sniperscope's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    u235 bunu yazdı

Burda da aynı durum olmaya başladı.Ama "püh bu insanlar bok pislik" diyeceğimize önce kendimizi düzeltmemiz lazım.Yurtdışına cıkınca götü başı dağıtıyor her türlü arsızlığı pisliği yapıyor bazı yavsaklar.O yüzden insanlarda cephe alıyorlar bi müddet sonra.

Bende onu diyorum iste hocam, konuyu acan arkadasa sor bakalim adamlar ayni tutumu finliye veya hollandaliya vs yapiyormu.

Burada yanlis anlasilmasin, ben konuyu acan kisi kotu demiyorum ama ondan onceki bazi yavsaklar adamlari canin bezdirmis olmali.

"Yer yuzunde hic bir pislik yoktur ki; altindan bir yahudi cikmasin" Adolf Hitler... "Turkiye de hicbir pislik yokturki altindan cemaat cikmasin" SniperScope "Nerede yavşak, hırsız varsa hepsi Allahçı" Fazil Say
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manhyak
    manhyak's avatar
    Erkek
    sniperscope bunu yazdı
    u235 bunu yazdı

Bende onu diyorum iste hocam, konuyu acan arkadasa sor bakalim adamlar ayni tutumu finliye veya hollandaliya vs yapiyormu.

Burada yanlis anlasilmasin, ben konuyu acan kisi kotu demiyorum ama ondan onceki bazi yavsaklar adamlari canin bezdirmis olmali.

Gazate ilanlarından ev kiralayan bir acentayı aradım. Adam türklerden okadar bezmişki, bırak türklerle ev kiralamayı konuşmak dahi istemiyor. Adamın dediğine göre türklere 4 tane ev kiralamış ve bütün evlerin anasını sikmişler.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    manhyak bunu yazdı
    sniperscope bunu yazdı
    u235 bunu yazdı

Gazate ilanlarından ev kiralayan bir acentayı aradım. Adam türklerden okadar bezmişki, bırak türklerle ev kiralamayı konuşmak dahi istemiyor. Adamın dediğine göre türklere 4 tane ev kiralamış ve bütün evlerin anasını sikmişler.

Aynen finliye,japona yada bir almana aynı muameleyi yapmaz.Biz yurtda kalıyoruz Azerilerle kalıyoz adamlar 3 tane kapıyı kırdılar toplamda zaten 4 tane kapı var :) Ayrıca kırdıkları camı ve dolabı saymıyorum bile.

Bide bunları eve bıraktığını düşünsene sen.

u235 tarafından 02/Şub/13 16:17 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek

Lan ben kaldığım yurdun depozitosunu kuruşu kuruşuna aldım Fransa'dan. Hatta üstüne para vermeleri lazımdı ibnelerin, tuttuğumdan daha güzel halde bıraktım odayı. Tertemiz ettim. Balkonunu bile süpürdüm, cifledim.

Ama bazı şerefsizler vardı. Adam içiyor içiyor sonra kusuyor yurdun koridoruna, öyle bırakıp gidiyor. Amınkoyim bazen odama gideceğim diye Assasin's Creed parkuru yapıyordum hoplaya zıplaya.

while (1<2)
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Esconda
    Esconda's avatar
    Erkek
    anarsistherif bunu yazdı

türkiyeye laf ediyoruz da türkiyeden kötü yere gitmişsin hacı sen:) git bi güzelim gelişmiş avrupa ülkesine oluyor mu böyle şeyler.

Oluyor oluyor merak etme. Türkiye'ye şimdi bok atanlar, çıksın gitsin ülkeden.1 yıl sonra tekrar görüşelim, gittiklerine pişman olacaklar.

1.Yalnızsın, kimsen yok gibi geliyor, eğer türklerin olmadığı bir yerdeysen

2.Türk olduğun için bakışlar hep negatif yönde

3.Oturum,vize cart curt problemler problemler, bunlara koştururken bir yandan okumaya çalışmak

4.Diğer problemler hangi ülkede olduğuna göre değişiyor.

İşin özeti; Ülkenizi sevin,size sizden başka değer verecek başka bir dünya yok...

https://t.me/pump_upp
Toplam Hit: 3756 Toplam Mesaj: 45