folder Tahribat.com Forumları
linefolder İnternet Siteleri
linefolder Yurtıdşında Eğitim Alamıyorum Diye Üzülme,Dünyanın En İyi Üniversitelerinde Eğtim Şansı(Sertifikalı)

Yurtıdşında Eğitim Alamıyorum Diye Üzülme,Dünyanın En İyi Üniversitelerinde Eğtim Şansı(Sertifikalı)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

Selamlar,

Şimdi size bir site tanıtacağım, türkiyede çok bilinen bir şey değil sanırım ben görmedim daha doğrusu, zaten partnerlere bakınca sadece koç üniversitesi var. Şimdi başlayalım

Bu sitede dünyanın sayılı üniversitelerinden sayılı hocalar, araştırmacılar tamamen ücretsiz dersler veriyorlar. Her dersin belirli bir aralığı var. Yani derslerin başlama ve bitiş tarihleri var. Bazı dersler sadece 1 dönem yayınlanıyor bazıları ise her dönem bittikten sonra hemen aynısı tekrarlanıyor. 

Bu derslere erişmek ücretsiz. Aklınıza gelebilecek her alanda dersler mevcut.

Ve ağırlıklı olarak ingilizce dersler. tabi fransızca, çince olarak da var üniversite ve hocasına göre. Bir derse bakma şansım oldu şimdilik zaman yönetimi ile ilgili. Onda da ingilizce alt yazı vardı (hem ingilizce dinleyip hem okuma şansı) bu şekilde olursa daha az zorluk çekersiniz.

Dersler başlamadan önce ya da başladıktan bir süre içerisinde sertifika için kayıt yaptırabilirsiniz. Adamlar ödemeyi peşin alıyorlar. Sertifika alma ücreti 49 dolardır. Tabi ki sertifikayı almak için tüm dersleri takip etmeniz ve yapılan quizlerden geçmeniz ve ödevleri yapmanız gerekmektedir. Site sizden bir imza istiyor (bir metin yazdırarak sizin yazma hızınızı belli bir algoritmaya göre hesaplayarak size özel bir imza çıkarıyor ve aynı zamanda web kamerasıyla fotoğrafınızı çekip resim imzanızı oluşturuyor. Ondan sonra dersi takip edip etmediğinizi anlıyor ders anlatımı sırasında kamera açıkken anlıyor o kişinin kayıt olan kişi olup olmadığını) 

Sertifika almak zorunda değilisiniz ama düşünün "Compilers" dersini Standartford üniversitesinden alıyorsunuz ve bunu belgelendirmek için Standford üniversitesinin sertifikasına sahip oluyorsunuz, referans anlamında iyi olabilir. Ayrıca sertifikanın geçerliliğini kontrol eden bir kısım da var.

Gerçek anlamda kaliteli bir eğitim alabileceğiniz bir site ve ücretsiz olarak sunuluyor. Ben kendime ders listesi yaptım zamanla bunları izleyip yeni bir şeyler öğreneceğim. siz de kurslara ve kategorilere bakarak ilgi alanınıza göre kurslarınızı seçip öğrenmeye başlayabilirsiniz. Yararlı bulduğunuz kursların sertifikalarını da alabilirsiniz.

Not: Eğer sertifika almak istemiyorsanız kimlik doğrulama yapmak zorunda değilsiniz. O adımları es geçerek dersi izleyebilirsiniz, ancak sertifika için kimlik doğrulama şart. Adamlar cidden bakıyor sizin dersi izleyip izlemediğinizi.

Siteden yararlanmak için üye olmak zorundasınız

https://www.coursera.org/

Bu siteyi ETH den mezun olan çalışma arkadaşımdan öğrendim. O arkadaş da bu kursu alıyor

https://www.coursera.org/course/reactive

Bu dersi verenlerden biri olan Martin Odersky Generic Java ve Scala dilinin yaratıcısıdır. 

http://en.wikipedia.org/wiki/Martin_Odersky 

Bu şekilde büyük işler yapmış hocaların derslerini almak elbette katkı sağlayacaktır.

Sitenin yayılmasını pek istemiyorum, tahribat içerisinde kalsın..

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    byhackerx12
    byhackerx12's avatar
    Erkek

Iyi konu fakat sertifika nasıl gönderiliyor e sertifikamı?

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

Evet hocam e sertifika olayı var. 

A.
    When you successfully complete your course’s Signature Track, you’ll receive an electronic Verified Certificate issued by the participating University and Coursera.

Bir link veriliyor sana okuduğum kadarıyla, bu linki direk LinkedIn e ekleyebiliyorsun ve pdf olarak da kaydedebiliyorsun v.s. Ama istiyorsan baskı merkezlerinde kaliteli kağıda çıkarttırabilirsin 

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    LhaNeT
    LhaNeT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

teşekkürler hocam sistemi çok beğendim ama bence bunun acilen gelişmesi lazım.
    öğrenciler bu şekilde sertifika yerine doğrudan gerçek diploma sahibi olabilse süper olurdu
    yada isteyene sertifika isteyene diploma şeklinde sağlam alternatifler getirilebilir ve sistem parasal bakımdan herkese hitap edebilmeli
    mesela atıyorum 
    ben manchester üniversitesi yazılım mühendisliği diplomasına sahip olmak isterdim ama bu kanlı canlı gerçek diploma olmalı
    söylemek istediğim şey budur, keşke gerçek olsa :)

ek: şuan açık öğretim sosyoloji okuyorum, ve şunu gözüm kapalı söylerim ki
    aöf sistemi ile coursera sistemi kesinlikle kıyas edilemez. 
    en başta aöf bölümleri öğrenmeye yönelik ve gerçekten işe yarar değil
    normal şartlarda aöf sistemi "ben üniversite öğrencisiyim yada mezunum" sözleri dışında pek bir işe yaramıyor
    ayrıca kayıt yenilemek için ödenen servet değerindeki paraları söylemek bile istemiyorum.
    sistem yukarıda bahsettiğim yönde gelişirse eğitim alanında yeni bir çağ olur, süper olur, manyak olur :D

LhaNeT tarafından 18/Nis/15 18:32 tarihinde düzenlenmiştir

Büyüklük odur ki hiç kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, memleket için gerçek ülkü neyse onu görecek, o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır. Herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. İşte sen bunda karşı koyuşları yok eden olacaksın. Önüne sayılamayacak güçlükler yığacaklardır. Kendini büyük değil küçük, zayıf, araçsız, hiç sayarak, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu güçlükleri aşacaksın. Ondan sonra sana "büyüksün" derlerse, bunu diyenlere de güleceksin. Atatürk'ün Söylev ve Demeçleri, s. 112 - Zafer, zafer benimdir diyebilenindir. - Mustafa Kemal Atatürk 1881 - ∞
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gozkopat
    gozkopat's avatar
    Erkek

sagolasın hocam.

Kolera Açık Hava Üniversitesi Sexoloji Profesörüyüm : "Efenim manita seni seviyorum evlenelim ayakları yaparsa önce yüz mumluk ampüle yarım metre mesafeden bakın.Sonra gözlerinizi ampülden ayırıp manitanın gözlerinin içine dikin,eğer hala cıvırın gözlerini görüyorsanız onunla hemen evlenin..."
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

@LhaNeT, sitede sanırım çok kimse yok ama bu site gerçekten paha biçilemez. Bana göre şuana kadar karşılaştığım en değerli sitelerden biri bu..

Neyse değerini anlayan insan zaten gereğini yapar, sertifika olayı zorunlu değil.. Senin dediğin olay çok zor hocam yani oraya gidip yıllarını harcıyor adamlar bir sürü para harcıyor, sen bilgisayar başında aynı diplomaya sahip oluyorsun :) Adil olur mu sence? 

Belki ilerde farklı bir sistem geliştirilirse bir şeyler olabilir ama şuan için böyle olması mantıklı. Alanında uzman, kaliteli üniversitelerden gelen hocaların derslerin izlemek, öğrenmek, uygulama yapmak ve sınavı geçerek sertifika almak gayet kulağa güzel geliyor. 

Elbette çok detay verilmemiştir derslerde ama yine de çok şey öğrenilebilir.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    LhaNeT
    LhaNeT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

@LhaNeT, sitede sanırım çok kimse yok ama bu site gerçekten paha biçilemez. Bana göre şuana kadar karşılaştığım en değerli sitelerden biri bu..

Neyse değerini anlayan insan zaten gereğini yapar, sertifika olayı zorunlu değil.. Senin dediğin olay çok zor hocam yani oraya gidip yıllarını harcıyor adamlar bir sürü para harcıyor, sen bilgisayar başında aynı diplomaya sahip oluyorsun :) Adil olur mu sence? 

Belki ilerde farklı bir sistem geliştirilirse bir şeyler olabilir ama şuan için böyle olması mantıklı. Alanında uzman, kaliteli üniversitelerden gelen hocaların derslerin izlemek, öğrenmek, uygulama yapmak ve sınavı geçerek sertifika almak gayet kulağa güzel geliyor. 

Elbette çok detay verilmemiştir derslerde ama yine de çok şey öğrenilebilir.

türkiye şartlarına göre normal bir üniversitede tarih bölümü okumak ile aynı bölümü aöfde okumak arasında pek bir fark yok
    sonuçta ikiside atanamıyor ama adaletsizlik var
    çünkü biri uğraşıp normal üniversiteden okuyup bitiriyor, diğeri ise çıkmış soruları ezberleyerek sınav geçiyor ve diploma sahibi oluyor
    ama işe yarar mesleki bölümler bu şekilde olsa adaletsizlik azalır, çünkü işin içine yetenek kavramı karışıyor
    böyle düşündüğüm için sistem bahsettiğim şekilde gelişebilir dedim
    bunun dışında söylediklerine aynen katılıyorum, gerçekten çok değerli ve işe yarar bir site, belkide böyle olduğu için pek bilinmiyor
    paylaştığın için sana tekrardan teşekkür ediyorum

Büyüklük odur ki hiç kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, memleket için gerçek ülkü neyse onu görecek, o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır. Herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. İşte sen bunda karşı koyuşları yok eden olacaksın. Önüne sayılamayacak güçlükler yığacaklardır. Kendini büyük değil küçük, zayıf, araçsız, hiç sayarak, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu güçlükleri aşacaksın. Ondan sonra sana "büyüksün" derlerse, bunu diyenlere de güleceksin. Atatürk'ün Söylev ve Demeçleri, s. 112 - Zafer, zafer benimdir diyebilenindir. - Mustafa Kemal Atatürk 1881 - ∞
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    american
    mizahi
    mizahi's avatar
    Erkek

dostlar ABD de yaygin olarak kullanilan online programlar sayesinde hic ABD ye adim atmadan master diplomasi sahibi olabilirsiniz. ama tabi ki kamyon yukuyle para istiyorlar.

All I need is a possibility.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cordelian
    cordelian's avatar
    Banlanmış Üye
    Homo

katkisi cok olur tabikide ogrenmenin ama hicbir sekilde canli sekilde egitim almis adamla ayni olamaz.Bosuna cok heves etmeyin.fakat ogrenmek iyidir.Hala daha kamyon dolusu para verip gidip egitim alan adam da dusunebilio online diploma almayi yani :) ustune ustluk gecerliligi onemli.Kim taniyor alinan sertifika ve diplomalari?

harvarda $50k odeyip okula gidip alinan diplomayi herkes :)

1) kod yazilirken ya da proje yapilriken yapilan konusmalari,tartismalari,operasyon sirasinda yapilan takim calismasini online nasil kazanabilirsin?

2) sinif icersinde ozellikle yabanci dilde ogrenilen dersi,herhangi bi ders icin yazilan raporu,o dilin ozelliklerine ve kulturune bagli olarak nasil yazabilirsin online? nasil bu ozellikleri kazanirsin?

bu gibi seyler para ediyo kamyon dolusu para odenen okullardan kazanilan diplomalar ile.Yoksa 3+3=6 tum dunyada ama harvard mezunu elektrik muhendisi ege universitesi mezunundan 100 kat daha avantajli calisiyor.

cordelian tarafından 18/Nis/15 19:08 tarihinde düzenlenmiştir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nickalti
    Lightsaber
    Lightsaber's avatar
    Erkek

bu sitede machine learning eğitimine başlamıştım(sertifikasız) andrew ng veriyordu dersi, zaman bulamadığım için 2.haftadan sonra bakamadım zaten yarın da bitiyor galiba :)) ama çok güzel bir site cidden

İnsan; insan olsaydı,insan olmazdı..
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

Gecen bu siteyi paylasmistim ama incelememistim.

Guzel aciklamissin sagol.

Aslinda ingilizceyi gelistirmek icinde iyi fikir

ama anlattigin sadece bir video degilde uzaktan ogretime benziyor. Soru yazılabiliyormu acaba

50 dolar son nedir bilmiyorum asagi yukari 150 tl heralde. 

Birebir gibi olmasada evde bos oturup o parayi carcur etmekten cok cok  faydali tabi.

Bir ara denemek isterim aslinda

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
Toplam Hit: 3375 Toplam Mesaj: 30