folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Zeka Ne Zamana Kadar Gelişir?

Zeka Ne Zamana Kadar Gelişir?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Programmer
    Programmer's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Müridler zekanın belli bir yaşa  kadar  geliştiği ve  sonra  durduğu gibi bir  kaç şey duydum ama şöyle bir durumda vardıki bir amcamız vardı bir tanıdık alzaymır hastalığını sudoku ve diğer bulmacaları  çözerek yendi bana sanki bunu zekasını biraz daha geliştirerek  başarmış gibi geliyor sizinde bu konu hakkında yorumlarınızı almak istiyorum zeka bi noktadan sonra  durur mu yoksa gelişime sürekli açıkmıdır

Ayet var, ayet
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek

hafızayla zeka farklı şeylerdir

Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek

noldu la elektrik verdin mi kendine?

az insan çok huzur.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kız Babası
    kuytul
    kuytul's avatar
    Erkek

Önemli olan zeka seviyeni yükseltmek değildir. Kimse zekasının %100ünü veya büyük oranını kullanamıyor.

Var olan zeka potansiyelinden daha çok faydalanmaya çalışmalıyız bence.

Bu da araştırmakla okumakla, yaşyarak öğrenme ile tüm bilgi ve becerilerimizi en uygun nasıl değerlendirebileceğimizi düşünmekle olur.

Bir çoğumuzun zekası çok büyük farklılık göstermiyordur.

instagram.com/yks.rehberlik >> YKS Rehberlik ve Eğitim Koçluğu için takipte kalın ;)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Odd Emoji 3D
    BerkayCit
    BerkayCit's avatar
    Erkek

Müridler bilmem inanır mısınız ama benim bir teori(cik)'im var;

-Rüyaya daldığımızda öbür dünyayla bağlantı kuruyoruz * Ruhlar alemiyle, bu alemde bizde bulunan belli başlı puanlar diyim bu puanları istediğimiz özelliklere serpiştiriyoruz ne bileyim ya zekaya veriyoruz zekaya verince pskiopatlıkta yanında geliyor evden dışarı çıkmama gibi.Mutlu olmaya veriyoruz eğer mutlu olmaya puan verirsek fakir ama mutlu oluyoruz veya zengin olmaya veriyoruz puanı eğer ona verirsek zengin ama mutsuz oluyoruz.Yani nasıl ispatlayacaksın derseniz siz hiç hayatınızda hem zengin hem mutlu hem zeki hem güçlü hem yakışıklı hem pratik zeka hem soğuk kanlı hem şanslı bir adam gördünüz mü? Yani dediğim biz bu diğer alemde bize verilen puanları veriyoruz birine ancak birine verince diğer terazi bozuluyor ve öbür yönden kötü oluyoruz.İşte zeka dedik mesela öbür tarafta zekaya çok yüklensek çok psikopat, saç sakal birbirine karışmış, çok tipsiz bir adam oluyoruz(bilim adamlarına bakın :D)... Böylelikle Dünyada kuranında dediği gibi bir yönden sınanmış oluyoruz eğer irademiz kuvvetli ise bu puan vermediğimiz özellikleri biraz daha rahat aşıyoruz.Sonrasında uyandığımızda bu alemden çıkıyoruz ve ordaki halimizi dünyadayken komple unutuyoruz...

İnanmayabilirsiniz bende inanmıyorum ama neden böyle olmasın :)

havalı bir şeyler yazdığımı hayal edin
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asiminnesli
    asiminnesli's avatar
    Erkek

mRBerkay bunu yazdı:
    -----------------------------

Müridler bilmem inanır mısınız ama benim bir teori(cik)'im var;

-Rüyaya daldığımızda öbür dünyayla bağlantı kuruyoruz * Ruhlar alemiyle, bu alemde bizde bulunan belli başlı puanlar diyim bu puanları istediğimiz özelliklere serpiştiriyoruz ne bileyim ya zekaya veriyoruz zekaya verince pskiopatlıkta yanında geliyor evden dışarı çıkmama gibi.Mutlu olmaya veriyoruz eğer mutlu olmaya puan verirsek fakir ama mutlu oluyoruz veya zengin olmaya veriyoruz puanı eğer ona verirsek zengin ama mutsuz oluyoruz.Yani nasıl ispatlayacaksın derseniz siz hiç hayatınızda hem zengin hem mutlu hem zeki hem güçlü hem yakışıklı hem pratik zeka hem soğuk kanlı hem şanslı bir adam gördünüz mü? Yani dediğim biz bu diğer alemde bize verilen puanları veriyoruz birine ancak birine verince diğer terazi bozuluyor ve öbür yönden kötü oluyoruz.İşte zeka dedik mesela öbür tarafta zekaya çok yüklensek çok psikopat, saç sakal birbirine karışmış, çok tipsiz bir adam oluyoruz(bilim adamlarına bakın :D)... Böylelikle Dünyada kuranında dediği gibi bir yönden sınanmış oluyoruz eğer irademiz kuvvetli ise bu puan vermediğimiz özellikleri biraz daha rahat aşıyoruz.Sonrasında uyandığımızda bu alemden çıkıyoruz ve ordaki halimizi dünyadayken komple unutuyoruz...

İnanmayabilirsiniz bende inanmıyorum ama neden böyle olmasın :)

ilginç bir teori ama ben buna inanmadım biraz ütopik geldi

I am Jack's inflamed sense of rejection
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nikoteen
    Nikoteen's avatar
    Erkek

Programmer bunu yazdı:

Müridler zekanın belli bir yaşa  kadar  geliştiği ve  sonra  durduğu gibi bir  kaç şey duydum ama şöyle bir durumda vardıki bir amcamız vardı bir tanıdık alzaymır hastalığını sudoku ve diğer bulmacaları  çözerek yendi bana sanki bunu zekasını biraz daha geliştirerek  başarmış gibi geliyor sizinde bu konu hakkında yorumlarınızı almak istiyorum zeka bi noktadan sonra  durur mu yoksa gelişime sürekli açıkmıdır

Hocam alzaymırın çaresi yok, emin misin sen :)

Troubles'll come & they'll pass
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jilet_Boris
    Jilet_Boris's avatar
    Erkek

Nikoteen bunu yazdı:

Programmer bunu yazdı:

ayriyetten birkaç yıl önce sudoku ve türevi bulmacaların zekayı geliştirmediği kanıtlanmıştı :) amca psikolojik olarak kendini tedavi etmiş :S

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Odd Emoji 3D
    BerkayCit
    BerkayCit's avatar
    Erkek

HoneyBadger bunu yazdı:

Nikoteen bunu yazdı:

Programmer bunu yazdı:

ayriyetten birkaç yıl önce sudoku ve türevi bulmacaların zekayı geliştirmediği kanıtlanmıştı :) amca psikolojik olarak kendini tedavi etmiş :S

peki satranç geliştiriyor muymuş?

havalı bir şeyler yazdığımı hayal edin
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jilet_Boris
    Jilet_Boris's avatar
    Erkek

mRBerkay bunu yazdı:

HoneyBadger bunu yazdı:

Nikoteen bunu yazdı:

Programmer bunu yazdı:

peki satranç geliştiriyor muymuş?

o kadarını bilmiyorum ama oyunu ortaya çıkaran adamın satranç karelerinden sağlam buğday kaldırdığını biliyorum vakti zamanında, hiçbişey geliştirmiyorsa da uyanıklık katar en azından :D

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    buiyimi
    buiyimi's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

gelişmesi durana kadar

7 itiraf var Trabzonspor komple beraat, cemaatin keskin kılıcı Göksel Gümüşdağ beraat. 25 Milyon Herşeyin Farkında.
Toplam Hit: 3575 Toplam Mesaj: 27