folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Zeka Ne Zamana Kadar Gelişir?

Zeka Ne Zamana Kadar Gelişir?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erebos
    erebos's avatar
    Erkek
    mRBerkay bunu yazdı:
    -----------------------------

Müridler bilmem inanır mısınız ama benim bir teori(cik)'im var;

-Rüyaya daldığımızda öbür dünyayla bağlantı kuruyoruz * Ruhlar alemiyle, bu alemde bizde bulunan belli başlı puanlar diyim bu puanları istediğimiz özelliklere serpiştiriyoruz ne bileyim ya zekaya veriyoruz zekaya verince pskiopatlıkta yanında geliyor evden dışarı çıkmama gibi.Mutlu olmaya veriyoruz eğer mutlu olmaya puan verirsek fakir ama mutlu oluyoruz veya zengin olmaya veriyoruz puanı eğer ona verirsek zengin ama mutsuz oluyoruz.Yani nasıl ispatlayacaksın derseniz siz hiç hayatınızda hem zengin hem mutlu hem zeki hem güçlü hem yakışıklı hem pratik zeka hem soğuk kanlı hem şanslı bir adam gördünüz mü? Yani dediğim biz bu diğer alemde bize verilen puanları veriyoruz birine ancak birine verince diğer terazi bozuluyor ve öbür yönden kötü oluyoruz.İşte zeka dedik mesela öbür tarafta zekaya çok yüklensek çok psikopat, saç sakal birbirine karışmış, çok tipsiz bir adam oluyoruz(bilim adamlarına bakın :D)... Böylelikle Dünyada kuranında dediği gibi bir yönden sınanmış oluyoruz eğer irademiz kuvvetli ise bu puan vermediğimiz özellikleri biraz daha rahat aşıyoruz.Sonrasında uyandığımızda bu alemden çıkıyoruz ve ordaki halimizi dünyadayken komple unutuyoruz...

İnanmayabilirsiniz bende inanmıyorum ama neden böyle olmasın :)

Sen onlıne oyunlara bıraz ara ver :)

Zira Kalemler kaldırılmış,sayfalar kurumuştur.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Odd Emoji 3D
    BerkayCit
    BerkayCit's avatar
    Erkek

erebos bunu yazdı:
    mRBerkay bunu yazdı:

Müridler bilmem inanır mısınız ama benim bir teori(cik)'im var;

-Rüyaya daldığımızda öbür dünyayla bağlantı kuruyoruz * Ruhlar alemiyle, bu alemde bizde bulunan belli başlı puanlar diyim bu puanları istediğimiz özelliklere serpiştiriyoruz ne bileyim ya zekaya veriyoruz zekaya verince pskiopatlıkta yanında geliyor evden dışarı çıkmama gibi.Mutlu olmaya veriyoruz eğer mutlu olmaya puan verirsek fakir ama mutlu oluyoruz veya zengin olmaya veriyoruz puanı eğer ona verirsek zengin ama mutsuz oluyoruz.Yani nasıl ispatlayacaksın derseniz siz hiç hayatınızda hem zengin hem mutlu hem zeki hem güçlü hem yakışıklı hem pratik zeka hem soğuk kanlı hem şanslı bir adam gördünüz mü? Yani dediğim biz bu diğer alemde bize verilen puanları veriyoruz birine ancak birine verince diğer terazi bozuluyor ve öbür yönden kötü oluyoruz.İşte zeka dedik mesela öbür tarafta zekaya çok yüklensek çok psikopat, saç sakal birbirine karışmış, çok tipsiz bir adam oluyoruz(bilim adamlarına bakın :D)... Böylelikle Dünyada kuranında dediği gibi bir yönden sınanmış oluyoruz eğer irademiz kuvvetli ise bu puan vermediğimiz özellikleri biraz daha rahat aşıyoruz.Sonrasında uyandığımızda bu alemden çıkıyoruz ve ordaki halimizi dünyadayken komple unutuyoruz...

İnanmayabilirsiniz bende inanmıyorum ama neden böyle olmasın :)

Sen onlıne oyunlara bıraz ara ver :)

An itibariyle 503 online oyuna ara verdim :D :D :P

havalı bir şeyler yazdığımı hayal edin
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erebos
    erebos's avatar
    Erkek
    aslında ne demek ve ne ıma etmek ıstedıgını soylersen daha cok yardımcı ola bılırız. Soylekı zeka ya genetık de etkıler cevresel faktorlerde Yanı dogustan bır sınırı vardır ha bu demek olmuyokı bılım adamının oglu bılım adamı olur cevresel faktorlerde etkılı. ve tabı bu sınır derken alt ve ust yanı mesela senın ıq en fazla 140 en dusuk 70 olur gıbı.(dıkkat bu tamamıyle rasgele degerler) Iste bı aradakı farkıda cevresel faktorler etkıler. Mesela bı bebek maymunların arasında buyuse bıle buyudugunde maymunlardan daha akıllı olacaktır cunku onun bı mın. Sınırı var ama tabı bu aradakı fark cok fazla o yuzden en etkılı sey cevre faktorlerıdır.yanı nekadar kendını gelıstırırsen okadar zekı olursun. Satranc vs. Gıbı oyunlar zekayı gelıstırır ama soylekı hızlı dusunme, tumden gelım,pratıklık vs gıbı yanı oyunda gereken ozellıklerın gelısır cunku kullanırsın. Sorunu acarsan daha fazla yardımcı olabılırım Edit:yav pardon sen zaten demıssın senın sorun farklıymıs ben bambaska bısı yazmısım kusura bakma kafam gıddı :D herpsı yorumlar yuzunden :D alttakı yorumda acıkladım :)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erebos
    erebos's avatar
    Erkek
    Tam anlamıyla durmaz ama fazlada bır fark yaratamassın bellı bır yastan sonra, tabı bu ZEKA bazında. Ama elındekı kullanılmamıs malzemeyı kullana bılırsın daha fazla sey ogrene bılırsın ama daha hızlı ogrenemessın.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Programmer
    Programmer's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Değerli yorumlaeınız için teşekkürler müridler öğrenm ek isttediğimi öğrendim yani kitap okumaya devam

Ayet var, ayet
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

Programmer bunu yazdı:
    Değerli yorumlaeınız için teşekkürler müridler öğrenm ek isttediğimi öğrendim yani kitap okumaya devam

hacı çok okuma sen, harbi diyom. her bünyenin kaldırabileceği bi yük var..

Çok ince çizgidesin..

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Allura
    Allura's avatar
    Erkek

gelişimi duruyor mu ki ?

"
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erebos
    erebos's avatar
    Erkek
    Allura bunu yazdı:

gelişimi duruyor mu ki ?

Durmuyo dedıgım gıbı su cumle her seyı acıklar eskisinden daha cok sey ogrenırsın ama eskısınden daha hızlı ogrenemessın. Ne dolasmak ne dınlemek en ıyısı okumak. Kitap okumaya devam.Zarar gelıcekse bılgın yuzunden gelsın bosver.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Holyzone
    Holyzone's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Hocam merhaba,

Kendine elektrik verme deneyi ne oldu acaba? Takip edememiştim o konuyu.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek
    220volt verince dursada tekrar gelisiomus die duydum.? Cakralar felanda aciliyomus.?

.
Toplam Hit: 3581 Toplam Mesaj: 27