Zeka Sorusu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

hiçbiri.

adam matematik öğrenememeyi biyoloji öğrenmemeye

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

Matematik.

Biyolijide gibide sanki dogruda neyse matematik :)

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CyberAngel
    CyberAngel's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

"Matematik öğrenmeyi, biyoloji öğrenmeye tercih edenlerden biri olmayı yeğlerim" 

Matematik yerine biyoloji öğrenmek isteyenlerden olmak istediğine göre cevap biyoloji.

Edit// Çünkü cümlede tercih kelmesi geçiyor. Matematik yerine biyolojiyi tercih edenlerden oluyor.

CyberAngel tarafından 28/Ara/15 23:49 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BosphorusPasha
    BosphorusPasha's avatar
    Erkek

Edit: Beynim Yandı Sil Baştan,

şimdi,

kişilerle canlandırıyorum.

Matematik öğrenmemek yerine biyoloji öğrenmem diyen bir kişi aslında biyoloji yerine matematik öğrenmek istediğini belirtmektedir.

Bu doğrultuda cümlenin devamında ki tercih etmeyenlerden biri olmamayı yeğlediğine göre ve bu kişiler de aslında matematiği yeğledikleri için son karakter de bunlardan olmamayı belirtmiştir. 

yani sonuç biyoloji bence kesinlikle. 

evet bu kesinliğe yanmış beynim ile vardım.

BosphorusPasha tarafından 29/Ara/15 00:08 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hsyN
    hsyN's avatar
    Erkek

bence hiçbiri değil çünkü birini öğrenmemekle diğerini öğrenmemek arasında tercih yapılıyorsa biri öğrenilecekir, "matematik öğrenmemektense biyoloji öğrenmem" yani matematik öğrenirim el mecbur gibi. ben adım adım gittim biyoloji buldum cevabı "matematik öğrenmemeyi biyoloji öğrenmemeye tercih etmeyenler" biyoloji öğrenmemeyi matematik öğrenmemeye tercih edenlerdir, bunlardan olmamayı yeğleyenler ise biyoloji öğrenmeyi tercih edenlerdir. şu cümleyi ters çevirenler yeğlemenin de olumlu bişey bildirdiğini hesaba katmamış ondan dolayı çevirince sorun olmuş diye düşünüyorum ya da cümleyi ters çevirmek bi çözüm yolu olmayabilir ama öyle gibi duruyo

test 1 2
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cayan
    Cayan's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    hsyN bunu yazdı

bence hiçbiri değil çünkü birini öğrenmemekle diğerini öğrenmemek arasında tercih yapılıyorsa biri öğrenilecekir, "matematik öğrenmemektense biyoloji öğrenmem" yani matematik öğrenirim el mecbur gibi. ben adım adım gittim biyoloji buldum cevabı "matematik öğrenmemeyi biyoloji öğrenmemeye tercih etmeyenler" biyoloji öğrenmemeyi matematik öğrenmemeye tercih edenlerdir, bunlardan olmamayı yeğleyenler ise biyoloji öğrenmeyi tercih edenlerdir. şu cümleyi ters çevirenler yeğlemenin de olumlu bişey bildirdiğini hesaba katmamış ondan dolayı çevirince sorun olmuş diye düşünüyorum ya da cümleyi ters çevirmek bi çözüm yolu olmayabilir ama öyle gibi duruyo

Cevap biyoloji diyorum ya. Yeğlerimi unutmuşlar bi kısma kadar matematik son kısım biyoloji diye düşündüm. Yeğlerimi yeğlemem yaparlar ise ters çevirdiklerinde cevabın biyoloji olduğunu görürler. 

Ama bence bu velet ikisini de öğrenmek istemiyor :D

https://www.youtube.com/watch?v=jQk82bpUy1Y
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lotus
    Lotus's avatar
    Homo

önce kırmızı çizdiğim yer okunsun sonra pembe olan

not: işsizim evet

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ndmylmz
    ndmylmz's avatar
    Erkek
    Lotus bunu yazdı

önce kırmızı çizdiğim yer okunsun sonra pembe olan

not: işsizim evet

bende bi bu kadar işsizlik yapmaya gelmiştim. İşsizzlik hakkımı elimden almışsın. Kınıyorum seni :D :D :D

Sistemi de kapattım ama PHP konusunda hala yardımcı olurum // Boş gezenin boş kalfası - Öğrenci - YTÜ
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bordomavi
    bordomavi's avatar
    Erkek

Anladığım karadıyla sonunda bunlardan hiç biri olmamayı yeğliyor yani cevap hiç biri ..

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    uLtRaLoVeR
    uLtRaLoVeR's avatar
    Erkek

Matematik öğrenmemeyi biyoloji öğrenmemeye tercih ettiğinde hem fikiriz ama ben bu bilgiden neyi istediğini çıkaramayacağımızı düşünüyorum.

1) Matematik öğrenmemeyi biyoloji öğrenmemeye tercih ettiğine göre,

a) Biyoloji öğrenmek istiyor olabilir: Bu durumda biyoloji öğrenmemektense matematiği öğrenmem demesi mantıklı.

b) Matematik ve Biyoloji öğrenmek istiyor olabilir: Ama ille de birini öğrenmeyeceksem matematiği öğrenmem diyor olabilir.

2) Önermenin tersini aldığımda (eğer yanlış almıyorsam) matematik öğrenmeyi biyoloji öğrenmeye tercih etmem cümlesini elde ediyorum.

a) Biyoloji öğrenmek istiyor olabilir: Matematik öğrenmeyi biyoloji öğrenmeye tercih etmiyordur çünkü biyoloji öğrenmeyi tercih ediyordur.

b) Matematik ve biyoloji öğrenmek istiyordur: Bu durum da matematiği biyolojiye tercih etmem ile çelişmez.