folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Zigot Her Şeyi Biliyor Olsaydı

Zigot Her Şeyi Biliyor Olsaydı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

Bence insanlığın ilerlemesindeki en büyük engel doğarken sıfırdan başlamak. Her yeni birey sıfırdan meydana geliyor yemek yemeyi koşmayı sevmeyi bilmeyi sıfırdan öğreniyor. Bu sebeble en az 15 senesi dünyayı tanımakla geçiyor. Eğer isterse o noktadan sonra dünyayı geliştirmek için bilimadamlarnın şimdiki geldiği noktayı sıfırdan öğrenip sonra onun üzerine bir şeyler katıp sadece bir kaç yıl yeni fikirler oluşturabiliyor. Oysa bir zigotta Einstein'in tüm bilgileri yer alsa bebek doğduğunda bir çok şeyi bilse ve sadece bedeninin gelişmesini beklese bu 7 sene sürse ve 7. senesinde tüm zekasıyla birlikte gelişse dünya çok daha hızlı ilerlerdi.

Diye düşünüyorum Sizce böyle bir şey mümkün mü ?

Not: Konu derin hususlar içerir.

Not: "Saçma sapan konuşma, boşver, sevgili yap" gibi tepki verekceler lütfen : http://tahribat.com/

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sokoban
    sokoban's avatar
    Erkek

Çocuğun bilincine bir framework yerleştirmek gibi bir şey olur hocam senin dediğin :D 

.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SerYolcu
    SerYolcu's avatar
    Erkek

Bir beyine, Einstein in bilgilerini nasıl yüklemeyi düşünüyorsun ?

Günümüz bilim dünyası, beyin in nasıl çalıştığını, bilginin beyinde nasıl tutulduğunu daha keşfedemedi bile.

Sen bir de zigot dan bahsediyorsun..

Ondan çocuk olmamıştır (Kimsenin babası değildir). Kendisi de doğmamıştır (kimsenin çocuğu değildir). İhlas Suresi 3 üncü ayette bunlar yazar.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek
    SerYolcu bunu yazdı

Günümüz bilim dünyası, beyin in nasıl çalıştığını, bilginin beyinde nasıl tutulduğunu daha keşfedemedi bile.

Şu zamanda bilimin bende bıraktığı etki şu: Hayal Et Yapalım.

Beyini tam olarak öğrenmek gerek ve onu DNA gibi bilmem kaç nano küçültüp zigota vermeli ve zigotta ona göre beyni oluşturmalı. 

Tabi bu sadece hayal. Ama 

Beyin çözülür

Kodlanır

Ve küçültülebilirse olur.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KaRaKuLe
    KaRaKuLe's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    zeybekustasi bunu yazdı
    SerYolcu bunu yazdı

Şu zamanda bilimin bende bıraktığı etki şu: Hayal Et Yapalım.

Beyini tam olarak öğrenmek gerek ve onu DNA gibi bilmem kaç nano küçültüp zigota vermeli ve zigotta ona göre beyni oluşturmalı. 

Tabi bu sadece hayal. Ama 

Beyin çözülür

Kodlanır

Ve küçültülebilirse olur.

Benim bi arkadaş içince yapay ribozom yapacam diye tutturuyordu seninki de aynı mesela geç hayalleri hacım gerçeğe dön bitirmen gereken okul yapman gereken sevgililer siktir et zigotu ya bırak o işle biz uğraşalım sen kodlamaya bak

Aklın nuru fen kalbin nuru dindir. İkisinin izdivacıyla hakikat tecelli eder.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    YekteranBaymedir's avatar
    Homo

o zaman ne zevki kalırdı

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek
    KaRaKuLe bunu yazdı
    zeybekustasi bunu yazdı
    SerYolcu bunu yazdı

Benim bi arkadaş içince yapay ribozom yapacam diye tutturuyordu seninki de aynı mesela geç hayalleri hacım gerçeğe dön bitirmen gereken okul yapman gereken sevgililer siktir et zigotu ya bırak o işle biz uğraşalım sen kodlamaya bak

:) 

Herkesle aynı şeyi yapmammı gerekiyor. Okuyorum ama istersem okumam sevgilim var ama istediğim için var. Ne istesem onu yapıyorum onu yaşıyorum onu düşünüyorum. Neden bir kurala bağlı yaşayayım deyip farklı konulara yelken açmak istemem ama dünya çoğu kişinin sandığı kadar umrumda değil sadece merak ediyorum. Bence sende dünyayı boşver de 60 yıl herkes gibi yaşayıp sonsuz denilen zamanda ne edicen onu düşün :D

zeybekustasi tarafından 28/May/13 15:58 tarihinde düzenlenmiştir

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KaRaKuLe
    KaRaKuLe's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    zeybekustasi bunu yazdı
    KaRaKuLe bunu yazdı
    zeybekustasi bunu yazdı
    SerYolcu bunu yazdı

:) 

Herkesle aynı şeyi yapmammı gerekiyor. Okuyorum ama istersem okumam sevgilim var ama istediğim için var. Ne istesem onu yapıyorum onu yaşıyorum onu düşünüyorum. Neden bir kurala bağlı yaşayayım deyip farklı konulara yelken açmak istemem ama dünya çoğu kişinin sandığı kadar umrumda değil sadece merak ediyorum. Bence sende dünyayı boşver de 60 yıl herkes gibi yaşayıp sonsuz denilen zamanda ne edicen onu düşün :D

Böyle birşeyin imkansız olduğu İNANCINDAyim o yüzden sonsuz yaşam değil mümkün olduğunca uzun yaşamanın peşindeyim o yüzden dünyayı yar yarı sallarım sadece hiç ölmeyecekmiş gibi yarını yarın ölecekmiş gibi bugünü yaşıyorum sadece bu. 

Aklın nuru fen kalbin nuru dindir. İkisinin izdivacıyla hakikat tecelli eder.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    glaurung
    glaurung's avatar
    Erkek

şu an bu sorun değil ancak gelişen nesil daha fazla şey bulunduğu ve dolayısla daha fazla şey bilindiği için daha çok öğrenmek zorunda kalacak, insanın kapasitesi yetmediğinden dolayı, doktorluğun altında uzmanlık uzmanlığın altında da başka dallar ortaya çıkmış her doktor çocuklarda sindirim sistemi uzmanı olamayacağından bu konuda doktorların bir kısmı uzmanlaşmış binlerce yılın birikiminin altında ezilmekten kurtulmuş, yine de bilgi birikimi arttıkça bu dallanma artacak ancak ihtiyacı karşılamayacaktır, üniversitelerde nano teknolijinin alt dalları ortaya çıkacak, bu alt dallardan da bir şeyler öğrenmek zorunda kalan öğrenciler üniversiteler de ondan birazcık bundan birazcik diyerek 30lu yaşlardan sonra mezun olmaya başlayacaklar. Elektrik-elektronik müh. önce elektrik ve elektronik olarak ikiye ayrıldı, ardından elektronik bugün haberleşme sinyalizasyon gibi başka dallara ayrılıyor. Ayrıca kısalan telomerleri tamir edebilecek bir ilaç veya zararsız bir virüs yazıldığında yaşlanma sorununa son verileceğini belki de verildiğini düşünüyorum . Saygılar.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Meczup
    1049
    1049's avatar
    Homo

Hocam zigottan ziyade beyni ve insan dnasını çözdükten sonra bunu bir çip yardımıyla bile yapabilirler gibime geliyor. Bir zihin çipi oluşturacaklar yani. Bu şekilde de herkes herşeyi bilebilir. Hatta bu bilimsel ve teknolojik olayların yer aldığı zihin, ortak bir zihin olursa ve parça parça iş yüküyle bütün oluşturulursa böyle bir bilgi ve teknolojiyle son 2000 yılda geldiğimiz noktanın daha ilerisine 5-10 yılda gideriz gibime geliyor. Tabi iş kolunu ne şekilde oluştururuz orası muamma.

dudaklarına değen yağmur bir parça rujundan çalar. dudaklarına değen yağmur bile, bir parça rujundan çalar. benim değemediğim o dudaklarına değen yağmur, bir parça rujundan çalar. // bi gün buralarda yeni bir ağaç yeşerecek ve biz gölgesinde mürekkepler tüketeceğiz //
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1234567B
    1234567B's avatar
    Erkek

insan beyninin yapısını anlayabilsek insanlara gerek kalmaz

arbeit macht frei
Toplam Hit: 3932 Toplam Mesaj: 40