folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder 2 Gündür 60 Bin Suriyeli Daha Türkiyeye Geldi

2 Gündür 60 Bin Suriyeli Daha Türkiyeye Geldi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    FahrenHeiT bunu yazdı

işsizlikten kırılıyoruz memlekete işsiz doldurdular yeter artık bee

gelen küçük çocuklar var masum insanlar var bizim tarihimizde kim bizden yardım istediyse sığındıysa yardım etmişizdir

2 milyon suriyeliden 100 tanesi pçlik yapmış olailir herkese maal etmemek lazım sankı biz millet olarak çokmu temiziz

bu insanlar savaştan kaçan insanlar

2. olarak sırf almanyada milyonlarca Türk var avrupayı ele alırsan bir ülke kuracak kadar Ttürk vatandaşı var sen kendi vatandaşına böyle davranılmasını istermisin

şahsi kanatim ve fikrimi söylüyorum savaş olmasa kyfi olsa çoluk çocuk değil genç adamlar gelse işsiz rahatsız olabilirim ama şu durumda rahatsız olmuyorum

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    DJ_Alper bunu yazdı
    FahrenHeiT bunu yazdı

işsizlikten kırılıyoruz memlekete işsiz doldurdular yeter artık bee

gelen küçük çocuklar var masum insanlar var bizim tarihimizde kim bizden yardım istediyse sığındıysa yardım etmişizdir

2 milyon suriyeliden 100 tanesi pçlik yapmış olailir herkese maal etmemek lazım sankı biz millet olarak çokmu temiziz

bu insanlar savaştan kaçan insanlar

2. olarak sırf almanyada milyonlarca Türk var avrupayı ele alırsan bir ülke kuracak kadar Ttürk vatandaşı var sen kendi vatandaşına böyle davranılmasını istermisin

şahsi kanatim ve fikrimi söylüyorum savaş olmasa kyfi olsa çoluk çocuk değil genç adamlar gelse işsiz rahatsız olabilirim ama şu durumda rahatsız olmuyorum

Türkiye tarihinde hiçbir zaman böyle kafa kesen insanlar olmamıştır.Bu öso yada işid 100 tane psikopat adam değil binlerce kişiden oluşuyor.Eğer konuyla alakalı hiç bilgin yoksa gir internetten bak nedir diye.

Türkiyeye yazdan yaza giden bir adam olarak ben bile 3 tane suriyeli tanıdım o da yakından değil adamlardan biri öso da esada karşı savaşan militanmış abisi ölünce türkiyeye kaçmış.Mal bana telefonu açıp hemen kalaşnikoflu bozukalı fotoğraflarını göstermişti.

Ama dışardan baksan öyle masum öyle gariban görünüyor dersin yazık.Adam elinden silahı bırakınca laylaylom girebiliyor sivil gibi bizim memlekete.Ama belli değil ülkesinde kaç kafa kesti kaç adamı kurşuna dizdi.

Ne suriyelilerin ne ıraklıların çocukları benim umrumda bile değil.Çünkü onlar bir zaman sonra bizim ailelerimize zarar vermeye başlayacaklar.Kendi ülkelerinin ağzına sıçtılar sıra bizimkilere geldi.

Bundan 5-6 yada 10 sene sonra ellerinde silahlar türkiye sokaklarında bizle çatışırken evine mermi yağarken dersin yazık çocuklarına diye.

Türklerle arapları karşılaştırmak zaten %100 saçmalıktır ona yorum bile yok.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    Slothere bunu yazdı

3 gün kampta tutulacaklar. Sonrasında yer yok vs. bahanelerle kendi hallerine salınacak ve hepsi ilk fırsatta batıya gelecek. 250 metrede bir gördüğümüz dilenci sayısı da 100 metrede bire düşecek. Şimdi sıkıntı değil, bir şekilde yürüyüp gidiyorlar. Ama bir süre sonra bunlar azınlık psikolojisiyle toplu yaşamayı ve beraber dolanmayı akıl ettikleri vakit sıkıntılı günler başlayacak. 

tamamen doğrusun 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lepusmorris
    lepusmorris's avatar
    Erkek

hatay'da oturan müridlerden varsa onlar yazsın konuya. orada okuyan bir arkadaşla görüşmüştüm ve olaylar hiçte bildiğiniz gibi değilmiş.

..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek

aslında bu iş esad ın işine yarayacak

adam kendi ülkesindeki bu insani evrimini tamamlayamamış yaratıklardan kurtuluyor

yeni bir ülke inşa edecek kendine

tamamen düzgün katıksız suriyelilerden oluşan

bakarsınız bir dubai yapar ülkesini

tebrik etmek lazım akıllıca

dünya lider görsün

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

valla antalyada da çok var suriyeli.

biraz kalleş bir millet ama genel olarak elektronik bilgisayar telefon işlerini yapıyoruz sorun çıkartmıyorlar.

ama biraz cins millet. dikkatli olmak lazım.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FienDisHMan
    FienDisHMan's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

suriyeyle savaşa girsek kafadan nerden baksan 2 milyon rehinemiz var :D birde böyle düşünün

DiKKaT KöPeK VaR..!!!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mastika.
    Absolut
    Absolut's avatar
    Erkek
    FienDisHMan bunu yazdı

suriyeyle savaşa girsek kafadan nerden baksan 2 milyon rehinemiz var :D birde böyle düşünün

olasi savasda kendi icinde besledigin ve takip edemedigin +2 milyon dusman olucak insan var birde bole dusn

Nice babayigitler kirayi kim odeyecek, coluk cocuk ne yiyecek derdinden dolayi dunyayi degistiremiyor.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hybris
    Hybris's avatar
    Erkek

empati kurabilmek lazım. onların yerinde biz de olabilirdik.

gelen insan sayısıyla suç oranı karşılaştırıldığında tr ortalamasının altında şamata çıkardıkları görünüyor.

kültür farkından dolayı toplumun içerisindeki bazı hareketleri bize şu an batıyor doğru ama senelerdir almanyada yaşayıp hala yola tüküren türkleri de biliyoruz.

agile isn’t how fast you can go, it’s how fast you can turn.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    endenius
    endenius's avatar
    Erkek
    Hybris bunu yazdı

empati kurabilmek lazım. onların yerinde biz de olabilirdik.

gelen insan sayısıyla suç oranı karşılaştırıldığında tr ortalamasının altında şamata çıkardıkları görünüyor.

kültür farkından dolayı toplumun içerisindeki bazı hareketleri bize şu an batıyor doğru ama senelerdir almanyada yaşayıp hala yola tüküren türkleri de biliyoruz.

nesine empati kuracan ,sen git elalemin ülkesinin mk sonra empati dinpati Allah kitap de

Allahı zaten dilenmekten başka birşeyde kullandıkları yok ama kendi ülkene bile füze atmayı kafaya ko

zate ne yapıyolarsa Allah için yapıyolar

tabi yeni türettikleri Allah da bu kendi ağızlarından dinleyiver

http://www.youtube.com/watch?v=euSsNEU8OaY

Toplam Hit: 6846 Toplam Mesaj: 62