folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder 2 Gündür 60 Bin Suriyeli Daha Türkiyeye Geldi

2 Gündür 60 Bin Suriyeli Daha Türkiyeye Geldi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elcondor
    elcondor's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    kaygusuz bunu yazdı
    elcondor bunu yazdı
    u235 bunu yazdı
    elcondor bunu yazdı
    JahR bunu yazdı

''Etme Eşşekle Muhabbet Küstürürsün Silme Cam Kırığıyla Götünü Kestirirsin''

ASKERLER EYLEMCİLERİN ARASINDA KALDI

Şanlıurfa’da sınırda görevli askerler, eylemcilerin arasında kaldı. Taş yağmuruna tutulan askerler, güçlükle kurtarıldı.
    Şanlıurfa’nın Suruç ilçesi Mürşit Pınar sınır hattında kurulan çadır nedeniyle asker ve polisin müdahalesi gün boyu devam etti. Mürşitpınar -Suruç karayoluna doğru kaçan bir grup, karayolunu taşlarla trafiğe kapattı.

Yol önünde set oluşturan zırhlı araç ve iki bölük asker, bir anda eylemcilerin arasında kaldı. Eylemciler, askerlerin üzerine taş yağdırdı. Askerler ise kalkanları ile taşlardan korunmaya çalıştı. Bir süre TOMA’nın gelmesini bekleyen askerleri kurtarmak için havaya ateş açıldı. İki bölük askerden bir bölüğü kalkanlarıyla kaçarak eylemcilerden kurtuldu.

Kurtulan askerler, ellerine taş alarak diğer arkadaşlarını kurtarmak için eylemcilere doğru yöneldi. Gelen zırhlı araçların da yardımı ve havaya açılan ateş sonucu diğer bölük de güvenli bölgeye kaçmayı başardı. Olaylarda 4 asker yaralandı. TOMA ve polis ekiplerinin gelmesiyle eylemcilere müdahale edildi. Polisin gruba müdahalesi sürüyor.

işte söz ettiğin olayın görüntüleri

bu herifler bu ülkenin vatandaşı değil abi.

Hani bir laf vardır ya aslanı ite ezdirirler diye aynen o işte videodaki.

görüntülerdeki olaylar başka ülkede olsa o askerler o sivillerin azına sçmazsa bende adam değilim.. Bana saldırdı ben de kendimi korudum der asker işte bu kadar basit.. Ama gel gör ki askere diyecek lafım yok elbette, biz millet olarak insaflı insanlarız yapamayız öyle şeyler...

acemi askerler eğitimsiz askerler olduğu belli.

asayiş komando birlikleri nerde ?

genelkurmaybaşkanı bu vaziyete karşı tutumu ne olmuştur ?

komik valla

aslında asker havaya ateş açıp dağıtmayı deneyebilirdi ama o saldıran gurubun içinde silahlı adamlar mutlaka vardır. O pzvenkler kargaşadan faydalanıp kasıtlı olarak birilerine sıkarlar sonra ihale askerin üstüne kalır. Asker havaya ateş açmayarak akıllıca davranmış. 

.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek
    elcondor bunu yazdı
    kaygusuz bunu yazdı
    elcondor bunu yazdı
    u235 bunu yazdı
    elcondor bunu yazdı
    JahR bunu yazdı

''Etme Eşşekle Muhabbet Küstürürsün Silme Cam Kırığıyla Götünü Kestirirsin''

ASKERLER EYLEMCİLERİN ARASINDA KALDI

Şanlıurfa’da sınırda görevli askerler, eylemcilerin arasında kaldı. Taş yağmuruna tutulan askerler, güçlükle kurtarıldı.
    Şanlıurfa’nın Suruç ilçesi Mürşit Pınar sınır hattında kurulan çadır nedeniyle asker ve polisin müdahalesi gün boyu devam etti. Mürşitpınar -Suruç karayoluna doğru kaçan bir grup, karayolunu taşlarla trafiğe kapattı.

Yol önünde set oluşturan zırhlı araç ve iki bölük asker, bir anda eylemcilerin arasında kaldı. Eylemciler, askerlerin üzerine taş yağdırdı. Askerler ise kalkanları ile taşlardan korunmaya çalıştı. Bir süre TOMA’nın gelmesini bekleyen askerleri kurtarmak için havaya ateş açıldı. İki bölük askerden bir bölüğü kalkanlarıyla kaçarak eylemcilerden kurtuldu.

Kurtulan askerler, ellerine taş alarak diğer arkadaşlarını kurtarmak için eylemcilere doğru yöneldi. Gelen zırhlı araçların da yardımı ve havaya açılan ateş sonucu diğer bölük de güvenli bölgeye kaçmayı başardı. Olaylarda 4 asker yaralandı. TOMA ve polis ekiplerinin gelmesiyle eylemcilere müdahale edildi. Polisin gruba müdahalesi sürüyor.

işte söz ettiğin olayın görüntüleri

bu herifler bu ülkenin vatandaşı değil abi.

Hani bir laf vardır ya aslanı ite ezdirirler diye aynen o işte videodaki.

görüntülerdeki olaylar başka ülkede olsa o askerler o sivillerin azına sçmazsa bende adam değilim.. Bana saldırdı ben de kendimi korudum der asker işte bu kadar basit.. Ama gel gör ki askere diyecek lafım yok elbette, biz millet olarak insaflı insanlarız yapamayız öyle şeyler...

acemi askerler eğitimsiz askerler olduğu belli.

asayiş komando birlikleri nerde ?

genelkurmaybaşkanı bu vaziyete karşı tutumu ne olmuştur ?

komik valla

aslında asker havaya ateş açıp dağıtmayı deneyebilirdi ama o saldıran gurubun içinde silahlı adamlar mutlaka vardır. O pzvenkler kargaşadan faydalanıp kasıtlı olarak birilerine sıkarlar sonra ihale askerin üstüne kalır. Asker havaya ateş açmayarak akıllıca davranmış. 

ben askerler ateş açsın demedim. komandolar ebelerine atlardı bunların dedim. nasıl yapacağınıda iyi bilirler...

suriyelileri getiriyorlar lakin zamanı müddeti dolunca mecbur sınırdışı edilecekler. kanun neyse odur.

kaygusuz tarafından 21/Eyl/14 21:05 tarihinde düzenlenmiştir

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ahmet & Elif.
    leadertay
    leadertay's avatar
    Erkek

Kanun çıkarıcan yüzünü kapatıp polise askere taş atanı vuracaklar abi kamera görüntüsü de olacak atanın atarken sniperla indircen ki başkası gitmesin arada bAkım yüzünü kapatabilcekler mi daha. yüzü açık olanı da sonra gidip alıcan evinden

edit: konuya gelincede kim evini yurdunu işini gücünü  bırakıp sefil bi vaziyette durduk yere başka biyere gider ki 

leadertay tarafından 21/Eyl/14 21:40 tarihinde düzenlenmiştir

Şu kopan fırtına Türk ordusudur yâ Rabbi. Senin uğrunda ölen ordu, budur yâ Rabbi. Tâ ki yükselsin ezanlarla müeyyed nâmın, Galip et, çünkü bu son ordusudur İslâm'ın!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ersn
    ersn's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    DJ_Alper bunu yazdı
    FahrenHeiT bunu yazdı

işsizlikten kırılıyoruz memlekete işsiz doldurdular yeter artık bee

gelen küçük çocuklar var masum insanlar var bizim tarihimizde kim bizden yardım istediyse sığındıysa yardım etmişizdir

2 milyon suriyeliden 100 tanesi pçlik yapmış olailir herkese maal etmemek lazım sankı biz millet olarak çokmu temiziz

bu insanlar savaştan kaçan insanlar

2. olarak sırf almanyada milyonlarca Türk var avrupayı ele alırsan bir ülke kuracak kadar Ttürk vatandaşı var sen kendi vatandaşına böyle davranılmasını istermisin

şahsi kanatim ve fikrimi söylüyorum savaş olmasa kyfi olsa çoluk çocuk değil genç adamlar gelse işsiz rahatsız olabilirim ama şu durumda rahatsız olmuyorum

Zaten ben görmedim işi gücü parası olup da bu durumdan rahatsız olanı : ) Sınırımıza gelen Türkmenleri bu devlet geri çevirdi , Çin den kaçan türkler geldi havaalanında günlerce yattı meral akşener araya girdide öyle aldılar. Kendi kanımıza siktir çekiyoruz elin arabını cahilini hastalıklımı değilmi kontrol etmeden kendi ellerimizle içeri alıyoruz. İşverenlerin hoşuna gidiyor tabi bu durum bedava işçi çalıştırcaklar hiçbirşeye şikayet etmicek , mızmızlanmıcak , azarlancak adam arıyorlar. Geçmişine bi bak zamanında Alinin attığı kimyasal dan kaçanlarda geldiğinde kimse rahatsız olmamıştı sonra pkk yı kurdular. Kaç tane can gitti bu ülkede , yarın öbürgün bunlarda aynısını yapıcaklar senin de çocuğun askere gidicek Alper  Bu aq devleti o havaalanındaki bebeleri görmezden geliyor gidip elin arabını içeri alıyorsa ben bu işin altında piçlik ararım.

Burdaki müridlerin çoluk çocukla derdi yok , ülkesini düşünüyorlar.

küfrederiz villalara kulübeden
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hybris
    Hybris's avatar
    Erkek

agile isn’t how fast you can go, it’s how fast you can turn.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    endenius
    endenius's avatar
    Erkek
    Hybris bunu yazdı

hacı okadar aciyosan git bikaç aile kap götür evine buralarda acındırma

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    scarletbeard
    scarletbeard's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Hepinizi Çok büyük tehlike bekliyor. Tayyipte daha bugun çıktı diyor tr herkese kapı açar yardım eder biz osmanlıyız . Alltan fon müzüğü verin. Modunda. Ama türkiye ve türk halkı herşeyi fazlasıyla hak ediyor. dahada beter olacak hiç bir tepki olmazsa hiç bir ses çıkarma çizği koyma olmazsa bunlar olur iyide oluyor. Asker orada taşların altında bekliyorsa devlette sıkın aq hepsini tarayin demiyorsa çok güzel oluyor. Abd 'de  rusyada Çinde olsunda göreyim derilerini yüzerler doymazlar gelir gider kopeklere yedirirler. Vallahi.  Büyük devlet öyle olunuyor. Her isteyene götünü dönüm açmakla olmuyor. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FahrenHeiT
    FahrenHeiT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

önce lisans mezunu işsizlere çare bulsun böyük devletimiz

kaçbintane iibf mezunu boşta geziyor ey tayyip ?

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mezantalac
    Mezantalac's avatar
    Erkek

Yaa uzaktan klavye basindan konusmak cok kolay oluyor tabi. Burda boyle hararetli hararetli yazan kac kisinin evine bomba atsalar kafasina silah dayasalar kacacak delik arar. Gelin gidelim kamplara once hep beraber sonra tekrar konusalim. Ben uc sene Kilis te Hatay da kamplarda bulundum oyle 1000 km uzaktan konusmakla olmuyor bu isler.

"Bundan yirmi yıl sonra, yapmadığın şeylerden,yaptıklarından daha fazla pişmanlık duyacaksın.Bu yüzden, halatlarını söküp at. Güvende olduğun limandan ayrıl. Yelkenlerini rüzgarla doldur. Araştır. Hayal et. Keşfet." (Mark Twain)
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    ersn bunu yazdı
    DJ_Alper bunu yazdı
    FahrenHeiT bunu yazdı

işsizlikten kırılıyoruz memlekete işsiz doldurdular yeter artık bee

gelen küçük çocuklar var masum insanlar var bizim tarihimizde kim bizden yardım istediyse sığındıysa yardım etmişizdir

2 milyon suriyeliden 100 tanesi pçlik yapmış olailir herkese maal etmemek lazım sankı biz millet olarak çokmu temiziz

bu insanlar savaştan kaçan insanlar

2. olarak sırf almanyada milyonlarca Türk var avrupayı ele alırsan bir ülke kuracak kadar Ttürk vatandaşı var sen kendi vatandaşına böyle davranılmasını istermisin

şahsi kanatim ve fikrimi söylüyorum savaş olmasa kyfi olsa çoluk çocuk değil genç adamlar gelse işsiz rahatsız olabilirim ama şu durumda rahatsız olmuyorum

Zaten ben görmedim işi gücü parası olup da bu durumdan rahatsız olanı : ) Sınırımıza gelen Türkmenleri bu devlet geri çevirdi , Çin den kaçan türkler geldi havaalanında günlerce yattı meral akşener araya girdide öyle aldılar. Kendi kanımıza siktir çekiyoruz elin arabını cahilini hastalıklımı değilmi kontrol etmeden kendi ellerimizle içeri alıyoruz. İşverenlerin hoşuna gidiyor tabi bu durum bedava işçi çalıştırcaklar hiçbirşeye şikayet etmicek , mızmızlanmıcak , azarlancak adam arıyorlar. Geçmişine bi bak zamanında Alinin attığı kimyasal dan kaçanlarda geldiğinde kimse rahatsız olmamıştı sonra pkk yı kurdular. Kaç tane can gitti bu ülkede , yarın öbürgün bunlarda aynısını yapıcaklar senin de çocuğun askere gidicek Alper  Bu aq devleti o havaalanındaki bebeleri görmezden geliyor gidip elin arabını içeri alıyorsa ben bu işin altında piçlik ararım.

Burdaki müridlerin çoluk çocukla derdi yok , ülkesini düşünüyorlar.

hoca havalimanıda olsa Turkde olsa arpda olsa rusda olsa yunanda çoluk çocuk ülkene sığınıyorsa sen almıyorsan çocuklar ölüyorsa vebalini kim çekecek?

bn olaya suriyeli olark değil genel olarak bakıyorum insan baba olunca daha hassas oluyor. sen bir bebeğin başkasına bakıp yutkunmanın nedemek olduğunu bilirmisin

işsizliğe gelnce gelen suriyeliler memurmu oluyor yöneticimi oluyor inşaatlarda çalışıorlar  bu olaydan sadece kürtler rahatsız inşaatta çalışan işçilerin çoğu kürtler çünkü

işide gelince 1800 pkklı kovalamışlar  bizim sınıra asker ateş açmış pkklılar tekrar kaçmış arada sıkıştılar piçler

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
Toplam Hit: 6917 Toplam Mesaj: 62