folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder ABD Yaptırımları İle İlgili Hazırlık

ABD Yaptırımları İle İlgili Hazırlık

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

Kreyzi niye banlandı ?

uveys nickli lavuk kafasına göre milleti Türk düşmanı,vatan haini ilan ediyor adam banlanmıyor ona siktir git diyen banlanıyor. İşe bak.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek

Türk evlatları ölürken Suriyeli toptancılar zengin olacak. 1.Dünya Savaşı Sonrası Almanyaya dönücek ülke... 
    Tabi kültürel olarak boku yediği için daha kötü olacak.

Bol miktarda makarna , fasulye , nohut , yeşil mercimek falan stoklamaya başlayın.

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    italyan bunu yazdı

Türk evlatları ölürken Suriyeli toptancılar zengin olacak. 1.Dünya Savaşı Sonrası Almanyaya dönücek ülke... 

Bol miktarda makarna , fasulye , nohut , yeşil mercimek falan stoklamaya başlayın.

Sonumuz Venezuela gibi olacak. Almanlar zeki milletti. Çökmüş bir ülkeyi sıfırdan kurdu. 

Makarna neysede bakliyat ürünleri hep Asya ülkelerinden geliyor. Pirinç bile Çinden geliyor. 

Asyalılar bize bunları dolar ile sattığı için dolar yükselince otomatikman bakliyat ürünlerinde fiyatı yükseliyor. 

Ek olarak stok yapmaya gelmiyor bu ürünler. Zira ağzı kapalı pakette ki makarnanın içinde kelebek gördüm. Son kullanma tarihi gelmeden böceklenmiş. 

Mesala Bim'in bakliyat ürünleri. 

Pirinç: Çin

Yeşil Mercimek: Kanada

Nohut: Arjantin

Barbunya: Kanada

Baldo Pirinç: İtalya

Kırmızı Mercimek: Kanada

Beyaz Nohut: Meksika

Ceviz: ABD

mkyb tarafından 14/Eki/19 21:40 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

Şeyh o kadar sert gireceğini düşünmüyorum. hayat standartlarımız düşebilir biraz ama kalkıp da savaş stoğu gibi bakliyat un stoklamak bence fazla tepki olur.

asyadaki sel zamanında olduğu gibi elektronik zirveye çıkar o yüzden elektronik mantıklı olabilir.

özellikle SSD RAM FLASH disk

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Uveys
    Uveys's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    italyan bunu yazdı

Sonumuz Venezuela gibi olacak. Almanlar zeki milletti. Çökmüş bir ülkeyi sıfırdan kurdu. 

Makarna neysede bakliyat ürünleri hep Asya ülkelerinden geliyor. Pirinç bile Çinden geliyor. 

Asyalılar bize bunları dolar ile sattığı için dolar yükselince otomatikman bakliyat ürünlerinde fiyatı yükseliyor. 

Ek olarak stok yapmaya gelmiyor bu ürünler. Zira ağzı kapalı pakette ki makarnanın içinde kelebek gördüm. Son kullanma tarihi gelmeden böceklenmiş. 

adam sadece yaptırım yapacağım dedi. türkiyeye savaş açacağım demedi. bakliyata kadar hesap kitap yapmak, stok yapmak. trol falan değil dimi? 

ıphone yakmak ne alaka şimdi? gayet açık konuşuyorum.  dolar alarak ülkenin ekonomisine bir çivi de sen çakma. ille de yatırım mı yapmak istiyorsun? altın al. arsa al. başka birşey al.

zaten ithal ürünler için yeteri kadar dolar dışarıya veriyoruz. ekstra kar yapıcam deyip dolar almayın diyorum.

kimi herifte bunu kaldıramıyor. anlamak istemiyor. işi başka yerlere çekiyor.

yazık gerçekten.

Sadelik demek güzellik demektir.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

hic birsey olmaz dolar 8 tl olue biranda 6.5 a iner.

oyle 50 k usd alacak paran yoksa cok kasmanin anlami yok.

ithal pahalannca sikesike koyluye urettirtecekler destek verecekler.

birsey olmaz.

iranda yaptirip var hrrsey trden gidiyor cisconun urunlerirni trden gonderiyorlar.

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    Uveys bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı
    italyan bunu yazdı

adam sadece yaptırım yapacağım dedi. türkiyeye savaş açacağım demedi. bakliyata kadar hesap kitap yapmak, stok yapmak. trol falan değil dimi? 

ıphone yakmak ne alaka şimdi? gayet açık konuşuyorum.  dolar alarak ülkenin ekonomisine bir çivi de sen çakma. ille de yatırım mı yapmak istiyorsun? altın al. arsa al. başka birşey al.

zaten ithal ürünler için yeteri kadar dolar dışarıya veriyoruz. ekstra kar yapıcam deyip dolar almayın diyorum.

yazık gerçekten.

Aldığın tuvalet kağıdı bile dolar üstünden satılıyor. Neyin kafasını yaşıyorsun.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek
    Uveys bunu yazdı

yazık gerçekten.

Ben hep 50 liralık bakliyat hesabı yaparım

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Uveys
    Uveys's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    italyan bunu yazdı
    Uveys bunu yazdı

yazık gerçekten.

@mykb ben ne diyorum siz ne diyorsunuz? 

neyse ben artık laf anlatmaya çalışmayacağım. çünkü ben ne yazarsam yazayım, anlattıklarım karşı tarafın anladığı kadardır.

bu tarz muhabbetler ile kalbini kırdığım üzdüğümde varsa da afola.

iyi akşamlar herkese

Sadelik demek güzellik demektir.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    LhaNeT
    LhaNeT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Uveys bunu yazdı
    italyan bunu yazdı
    Uveys bunu yazdı

yazık gerçekten.

@mykb ben ne diyorum siz ne diyorsunuz? 

neyse ben artık laf anlatmaya çalışmayacağım. çünkü ben ne yazarsam yazayım, anlattıklarım karşı tarafın anladığı kadardır.

bu tarz muhabbetler ile kalbini kırdığım üzdüğümde varsa da afola.

iyi akşamlar herkese

Tartıştığın insanlar seni anlıyor da sen onları anlamıyorsun..

Aslında dolar yükselmiyor aksine tl düşüyor ve bu da sadece bilinçsiz yönetimden kaynaklanıyor zaten ülkede üretim yok..
    Sen dolar almak yada almamak ile tlnin düşmekte olan değerini koruyamazsın buna herhangi bir katkın yada zararın olamaz çünkü satın aldığın herşey dışardan geliyor yani bütün ticaret dolara bağlı ve bunun böyle olmasının nedeni de belli..

Düşün ki 1 dolar = 1 tl ve satın almak istediğin 100 tl fiyatında bir ithal ürün var ama birden bire 1 dolar = 6 tl oluyor, senin satın alacağın ürün otomatikman 600 liraya yükselir ve almak istediğin ürünü artık 100 tlye alamazsın ama elindeki parayı 1 dolar = 1 tl olduğu dönemde dolara çevirmişsen o ürünü alabilirsin ve bütün olay tam da bu.. Yerli ürün al da diyemezsin çünkü üretim yok hem olsa bile dışardan gelen ürün 600 lira ediyorken, buradaki üretici yada satıcı aynı cins ürünü 100 liraya satar mı ? Daha bu işin algı-vergi kısmını hiç karıştırmadım bile.. Hem yerli diye geçinen ürünler bile bir şekilde dışa bağlı yani misal tarlayı ekip biçmen için mazot lazım değil mi ?? Bu durumda ha dolar almışsın ha altın almışsın ha mazot almışsın hepsi aynı şeydir çünkü fiyatlar tlnin değeri düştüğü için yükseliyor 
    Sevgiler.

LhaNeT tarafından 14/Eki/19 23:16 tarihinde düzenlenmiştir

Büyüklük odur ki hiç kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, memleket için gerçek ülkü neyse onu görecek, o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır. Herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. İşte sen bunda karşı koyuşları yok eden olacaksın. Önüne sayılamayacak güçlükler yığacaklardır. Kendini büyük değil küçük, zayıf, araçsız, hiç sayarak, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu güçlükleri aşacaksın. Ondan sonra sana "büyüksün" derlerse, bunu diyenlere de güleceksin. Atatürk'ün Söylev ve Demeçleri, s. 112 - Zafer, zafer benimdir diyebilenindir. - Mustafa Kemal Atatürk 1881 - ∞
Toplam Hit: 10046 Toplam Mesaj: 81
usa abd trump abd yaptırımları ambargo