folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Adam Olabildiniz Mi

Adam Olabildiniz Mi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HighNitro
    HighNitro's avatar
    Erkek

yönetimden bu adama hıyarlık madalyası verilmesini talep ediyorum.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dark_Lord
    Dark_Lord's avatar
    Erkek
    Cia bunu yazdı:
    -----------------------------

araba derken mercedes sevgili derken rihanna iş derken CEO demedik ki bu kadar sert yaptınız (: herkesin elde edebilecegi şeyler bunlar olaya bak ya :)

Ama bunlarsız da insanlar vicdanlarına ve etraflarına karşı sorumluluklarını yerine getirebiliyor.

"biz televizyon izleyerek, milyonerler, sinema tanrıları, rock yıldızları olacağımıza inanarak büyüdük ama olamayacağız... hepimiz heba oluyoruz... bütün bir nesil benzin pompalıyor, garsonluk yapıyor ya da beyaz yakalı köle olmuş... reklamlar yüzünden araba ve kıyafet peşindeyiz... nefret ettiğimiz işlerde çalışıyor, gereksiz şeyler alıyoruz..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pcdoktor636
    pcdoktor636's avatar
    Erkek

vali olamazssın demedim.

adam olamazsın dedim.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hacktorx
    hacktorx's avatar
    Erkek

Dark_Lord bunu yazdı:
    Cia bunu yazdı:

araba derken mercedes sevgili derken rihanna iş derken CEO demedik ki bu kadar sert yaptınız (: herkesin elde edebilecegi şeyler bunlar olaya bak ya :)

Ama bunlarsız da insanlar vicdanlarına ve etraflarına karşı sorumluluklarını yerine getirebiliyor.

vicdani sorumluluk ; örnek ;

"borcum var. ödeyemiyorum ama ödemeyi çok istiyorum. beni çok rahatsız ediyor borcumu ödeyemediğim için birilerinin, başkalarına karşı mahçup olması"  <<< mission completed.  (bu adam hissetmemizi sağlar. ancak dışardan bakanların sana adam gözüyle bakmasını sağlamaz)

etrafımıza karşı sorumluluk; örnek ;

"borcumu ödedim. bi allaha can borcum var" <<<< mission completed. (hem adam hissedersiniz. hem de başkaları sizi adam hisseder ) reality denilen olay bu.

artık hiçkimse beni yaşamıyor!! aşklarımı büyük kemanlarla çizdiler...içime belalar doğuyor.. yüzün parmaklarımın arasından kayıp yokoluyor...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hacktorx
    hacktorx's avatar
    Erkek

yani sözün özü şu ki ;

enazından bu topraklarda;

birilerine bişekilde muhtaç oluyorsan, nedense asla neler düşündüğün ve neler hissettiğinle ilgilenmezler. cebinde sigaran yoksa ve birisnden (görünen!!) samimiyetine dayanarak 1 sigara istersin, adam çocuğuna aldığın balonun lafını eder. hergün çocuğuna süt alacağına sigara alsın der. buna bile dil uzatır. (örneğine şahit olunmuştur.)

eğer kimseye muhtaç değilsen;

1 ay önce kaybettiğin son ebeveyninin boş olan evine rus karı getirip evde beslesen bile, emin ol arkandan sadece şunu söylerler; "babasının evine rus kadın getirmiş" << bukadar.(örneğine şahit olunmuştur)

artık hiçkimse beni yaşamıyor!! aşklarımı büyük kemanlarla çizdiler...içime belalar doğuyor.. yüzün parmaklarımın arasından kayıp yokoluyor...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Chip
    Chip's avatar
    Erkek

bu zamanda para = adam olmaktır.bu zamanda parası olana değer verilir parası olmayana değer verilmez.paranız varsa kızların gözünde kurumların gözünde insanların gözünde adamsınızdır.adam olmadığı halde parası olan kişilerde her zaman toplum içinde adamdan sayılır siz ne kadar onları adamdan saymasanız bile,paranız varsa taş gibi hatunlarla gezebilir süper lüks villalarda oturabilir hayattan zevk alabilirsiniz,ama paranız yoksa kariyeriniz yoksa ne kadar iyi olsanızda bu size birşey getirmez.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mektepli
    mektepli's avatar
    Erkek

@cia senden çok fazla yoktur umarım

We can be more, we can be much more.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek

Arkadaş sen adam mısın?

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj