folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder Almanca İçin İşe Yarar Kaynaklar

Almanca İçin İşe Yarar Kaynaklar

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

uplayayım bi belki kaynak eklemek isteyenler çıkabilir

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nickalti
    Lightsaber
    Lightsaber's avatar
    Erkek

hocam eğer kitapta bakıyorsan bize scrhritte diye bi kitap gösterliyor gayet güzel, seviye seviye

İnsan; insan olsaydı,insan olmazdı..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    Lightsaber bunu yazdı

hocam eğer kitapta bakıyorsan bize scrhritte diye bi kitap gösterliyor gayet güzel, seviye seviye

bu lise kitabı sanırım, bunlar tamamen almanca oluyor, kardeşimde de vardı bi yığın ama onlar işe yaramaz hocam, yani anlatan biri olması lazım. benim istediğim daha çok görsel şeyler ya da hikaye kitapları.. 

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nickalti
    Lightsaber
    Lightsaber's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı
    Lightsaber bunu yazdı

bu lise kitabı sanırım, bunlar tamamen almanca oluyor, kardeşimde de vardı bi yığın ama onlar işe yaramaz hocam, yani anlatan biri olması lazım. benim istediğim daha çok görsel şeyler ya da hikaye kitapları.. 

anladım hocam, aslında anlaşılır ve bol örnek var kitapta, alıştırma vs. de çok hatta yanında dvd geliyor zilyon tane konuşma var ve en güzel yanı da farklı diyalektlerden örnekler sunması.

İnsan; insan olsaydı,insan olmazdı..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kukunku
    kukunku's avatar
    Erkek

hocam iyi oldu bende böyle bir konu açmak istiyordum kaynak için

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

şu set çok hoşuma gitti

http://www.hepsiburada.com/liste/elit-almanca-komple-goruntulu-egitim-seti-tum-seviyeler-13-dvd/productDetails.aspx?productId=kelit0063&categoryId=214164&SKU=KELIT0063

https://www.youtube.com/watch?v=7mTpZTa-qO4

kadın güzel anlatıyor gibi.. 

169 tl burada var

http://www.sanalpazar.com/Elit-Almanca-Egitim-Seti-Tam-Set-13-Dvd__isp4406599

ama y.dışıan gönderme sıkıntı olur.. ayrıca aktive etme olayı v.s. var, hani ortak alınsa da paylaşılsa olayı yok.. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pcdoktor636
    pcdoktor636's avatar
    Erkek

Hocam onlarca İsveç'li ile tanıştım, hemen hemen hepsi de ana dili gibi konuşuyordu İngilizce'yi. Ama tanıştığım İsviçre'liler o kadar iyi konuşamıyordu. Benim de 2. yabancı dil öğrenme isteğim var, Hint'çe ve Çin'ce düşündüm ama onların da çoğu zaten ingilizce bildiği için zaman kaybı olarak düşünüyorum bu dilleri. Onun yerine halkının çoğunluğunun ingilizce bilmediği bir ülkenin dilini öğrenmek istiyorum.

Fransızca olabilir mesela, marjinal olcaz diye ingilizce öğrenmeyen bir millet. Şu ara latince öğrenmek istiyorum ben de bakalım. Almanca öğrenmeye karar verirsem diye de konuda mesajım bulunsun :)

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

sen kilmere denk geldin bilmiyorum ama hocam isviçreliler iyi konuşuyorlar cidden :) mesela alman kantonlarında, okullarda 1. yabancı dil fransızca ikinci yabancı dil ingilizce, fransız kantonlarında 1. yabancı dil ingilizce, 2. yabancı dil almanca dır :) 

ama ortalma bir öğrenci 3 dil biliyor. Ve ciddi anlamda iyi konuşuyorlar. Elbette toplumun hepsi ingilizce bilmiyor o başka bir şey. Bazıalrı gerek duymuyor mesela, adamlarda acayip faşistlik var, pek belli olmuyor, işte yardımsever ülke diye geçniyorlar ama özellikle türklere karşı faşistlik yapıyorlar.. 

geçen marketten gelen bi kız ağır şeyler taşıyordu, yardım edeyim mi dedim yok falan dedi ısrar ettim memnuniyetle kabul etti, baya güler yüz falan gösterdi, işte isviçreli misin dedim evet dedi, hukukta yüksek lisans yapıyormuş.. neyse ben türkiye denim diyince kızın yüzü düştü bir den :) sonra korkmaya başladı v.s. öyle bi kaç şey daha yaşadım.. türkiye den acayip nefret ediyor bazıları

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CaNNi
    CaNNi's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

bu is videoyla olacak is degil

acacaksin sözlügü günlük ortalama 50 kelime ezberliyeceksin, 3 ay bilemedin 5 ay sonra sakir sakir almanca konusmaya baslarsin..

der ini die sini das ini nominativini akkusativini dativini hocasini kursunu miktiret.. wörter wörter wörter lernen ;) kelime ezberle hepsinden faydali..

sitem hep âşinâlardan gelir bîgâneden gelmez!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    CaNNi bunu yazdı

bu is videoyla olacak is degil

acacaksin sözlügü günlük ortalama 50 kelime ezberliyeceksin, 3 ay bilemedin 5 ay sonra sakir sakir almanca konusmaya baslarsin..

der ini die sini das ini nominativini akkusativini dativini hocasini kursunu miktiret.. wörter wörter wörter lernen ;) kelime ezberle hepsinden faydali..

hocam günde 50 kelime ne demek :) insanın hafızası kısıtlı unutursun o kadar kelimeyi bugün ezberlersin ama kullanmadıktan sonra hiç bi anlamı kalmaz.. günde 50 kelime çok fazla.. video ile olmayacak iş diyorsun.. gramer bilmeden nasıl konuşacaksın? fiil çekimlerini zamanları v.s. ? videoların faydasını yavaş yavaş görüyorum.. ev arkadaşım almanyada büyümüş bir türk, onunla pratik yapacağım, bi tane de yeni kız geliyor almanyadan onunla da pratik yapma şansım olacak mesela.. 

Toplam Hit: 3353 Toplam Mesaj: 33