folder Tahribat.com Forumları
linefolder Cep Telefonları, Gsm Operatörleri ve Mobil İnternet
linefolder Android - Rom Yükleme Sonrası Wifi Sorunu - HTC EVO 3D

Android - Rom Yükleme Sonrası Wifi Sorunu - HTC EVO 3D

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BaD_BoYs
    BaD_BoYs's avatar
    Erkek

Merhaba hocalar. Bu android işinden anlayan müridlerin yardımına ihtiyacım var.

ABD' den HTC EVO 3D getirttim 1 ay önce. Sıfır kilometrede kullanırken sıkıntım yoktu. Root işlerine rom işlerine s-off işlerine biraz kafa patlatayım dedim. S-Off ve Root işlerini hallettim bir problemim yok. Hadi dedim birde üzerine rom atayım dedim değişiklik olsun. Hay atmaz olaydım. Hangi romu attıysam yok özmüm olmadı. Rom' u attıktan sonra WiFi yi kullanamaz oldum. WiFi hiç açılmıyor. Devreye sokamıyorsunuz. Altında Hata yazıyor tik atıp açamıyorsunuz. Bu konuda bir çözüm üretebilecek müridlerden yardım istiyorum.

.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BaD_BoYs
    BaD_BoYs's avatar
    Erkek

Bende kalsın...

.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Twitter
    Twitter's avatar
    Erkek

orjinal rom indirip at

Tbt Dersimliler Derneği Başkanı :)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    o6u2
    o6u2's avatar
    Erkek

rom atmadan önce kendi orijinal romunun yedeğini almadığını söyleme sakın ?

yine de, custom rom yerine nette evo 3d stock rom diye aratıp htcnin ürettiği bi stock romu kurarsan sorunun çözülmesi lazım.boşver en iyisi stock rom.

http://kocaer.me
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kvasir
    kvasir's avatar
    Erkek

hacı kaça getirttin ? aynısı almayı düşünüyorum yurt dışından.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KaRaKuLe
    KaRaKuLe's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

hangi romu kurdun ?

Aklın nuru fen kalbin nuru dindir. İkisinin izdivacıyla hakikat tecelli eder.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Maresca
    Maresca's avatar
    Erkek

Tekrar yüklemeyi denedin mi?

Gel bili bili gates
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BaD_BoYs
    BaD_BoYs's avatar
    Erkek

Dalgınlığıma geldi orjinal rom' un yedeğini almadım. Farklı rom' lar denedim onlarda da aynı sorun yaşadım.

.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BaD_BoYs
    BaD_BoYs's avatar
    Erkek

XDA' da ki romları falanda denedim yok banamasın demiyor :S

.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Maresca
    Maresca's avatar
    Erkek

GoldCard kullanılarak, HTC marka bir telefona orijinal ROM' u yüklemeniz mümkün oluyor.

Gerekenler;

- Eğer bilgisayarınızda HTC SYNC programı yüklü değilse Bu adrese girip en alttan HTC Sync programını indirip bilgisayarımıza kuralım. Kurulum yaptıktan sonra hemen silin. Burda amacımız sadece gerekli driverları elde etmekti. Kurduktan sonra hata almamak için siliyoruz.

- GoldCard yapmak için bir adet sd karta ihtiyaç var. Karttaki herşey silinecek, bu sebeple yedeğini alın.

- GoldCard Helper uygulamasını Android Market' ten telefonunuza kurun.

- Bu adrese tıklayarak GoldCard Tool 0.05' i indirin ve kurun. İndirme sayfasında Click here to download butonuna tıklayıp indirebilirsiniz.

- Bilgisayarınızda .Net Framework 2.0 yüklü olduğundan emin olun.

GoldCard Yapılışı

- microSD kartı FAT32 formatında formatlayın.
    - microSD kartı cihaza takın ve cihazı açın.
    - GoldCard Tool'u sağ tıklayıp Yönetici olarak çalıştırın. Karşınıza aşağıdaki resimdeki gibi bir ekran gelecektir.
    Resmi%20tam%20boyutlu%20olarak%20görmek%20için%20üstüne%20tıklayınız.

- Telefonunuzda Ayarlar > Uygulamalar > Geliştirme ayarlarında hata ayıklama modu aktif olmalı, cihazı USB ile bilgisayara bağlayın ve "Sadece Şarj" modunu seçin.

- Programda 'Get CID' e tıklayın (MMC1 de hata verirse MMC0 seçip tekrar deneyin)

- Program ekrana CID kodunu yazacak, Goldcard Helper uygulamasını telefonunuzda açın, eğer uygulamadaki CID ile aynı ise işleme devam edin, aynı deil ise GoldCardHelper uygulamasında yazan CID ı kullanacağız.

- Oluşturulan CID kodunu kopyalayın ve "Open revkills.de Free HTC GoldCard Generator" butonuna basın tarayıcınızda bir sayfa açılacaktır, oraya kopyaladığınız CID ı girin, istenen diğer bilgileri girin forma ve Submit butonu ile formu gönderin, PSAS dan bir email alacaksınız, açın ve içindeki ‘GoldCard.img’ dosyasını indirin.

- Telefonunuzda Flash Bellek / Yığın depolama moduna geçin.

- Programda MMC tools altındaki "Refresh" düğmesine basın ve HTC MMC: yerinden telefonunuzun kartını seçin.

- 'Load GoldCard.img' e tıklayın ve az önce indirdiğiniz Goldcard.img' i seçin.

- 'Patch MMC' ye tıklayın ve işlem bitince artık GoldCard a sahipsiniz.

- Bu adresten ROM' u indirin.

- Yukarıda indirmiş olduğunuz ROM dosyasını tıklayın ve çalıştırın, Exe belirli işlemler yapacak ve size soru sorduğu bir ekran gelecek, o anda programı kapatmadan, bilgisayarınızda Başlat' a basın Menüde çıkan boşluğa (Win7 ve Vista Boşluk, XP de Çalıştır kısmındaki boşluğa) %temp% yazın ve Enter a basın.
    - Size temporary (geçici) dosyaların klasörünü açacak.
    - O klasörde ROM.ZIP yada rom.zip adında bir dosya olacak, dosyalar çoksa arama buton ile arayıp bulabilirsiniz ardından o dosyayı masaüstüne atın. Artık programı kapatabilirsiniz. Masaüstüne attığınız zip dosyasının ismini PG86IMG.zip olarak değiştirin ve Gold Card' ın içine atın. Dikkat: Bilgisayarınızda dosyaların uzantıları gözükmüyorsa dosya ismini değiştirirken sadece PG86IMG olarak değiştirin, yoksa dosya ismi hafıza kartında PG86IMG.zip.zip olur ve işlemler olmaz.

- Telefonu kapatın. Ses kısma ve güç tuşlarına basılı tutarak bootloader a girin.

- Ekranda "Do you want to start the update" yazdığında ses yükseltme tuşuna basarak onaylayın, ve kurulsun. Kurulum bitince Reboot seçeneği ile telefonu baştan başlatabilirsiniz.

Gel bili bili gates
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BaD_BoYs
    BaD_BoYs's avatar
    Erkek

Aynen bunuda uyguladım hocam. Yok olmadı çare. İnternette Android ile ilgili nekadar site varsa dolaştım ama çözemedim ya hata yapıyorum ki sanmıyorum ama anlamadım.

.
Toplam Hit: 11710 Toplam Mesaj: 40