folder Tahribat.com Forumları
linefolder Cep Telefonları, Gsm Operatörleri ve Mobil İnternet
linefolder Android - Rom Yükleme Sonrası Wifi Sorunu - HTC EVO 3D

Android - Rom Yükleme Sonrası Wifi Sorunu - HTC EVO 3D

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BaD_BoYs
    BaD_BoYs's avatar
    Erkek

PanxeR bunu yazdı:
    -----------------------------

geçmiş olsun hoca, işte bu yüzden romlara el atmıyorum orjinal güncellemeleri kullanıyorum !-_-!

Ah ah sorma bende senin gibiydim ama içimde bir kurt düştü düşmez olaydı :)

.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fotoğrafçı
    burakbet
    burakbet's avatar
    Erkek

hocam miui dene diyorum konuyu tam okuyamadım biraz uykum var da :D miui incele

la?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

Hocam şimdi şu dediklerimi yap bakalım bir değişiklik oluyormu:

İlk önce sd kartındaki resim müzik falan varsa biyere yedekle sonra sd kartı pc ye bağlayıp format at.(Burası önemli)

Bu arada telefonu recovery modda açıp wipe data/factory reset, wipe dalvik cache gibi şeyleri yap

Sonra şurdaki: http://www.androidrevolution.nl/nickiberli/counter/click.php?id=7

romu sd karta indir sd kartına at telefona tak sd kartı sonra install zip from sd karttan olayı hallet.

Bide en önemlisi telefonun gsm mi cdma mi?

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alexelebek
    alexelebek's avatar
    Erkek

...

alexelebek tarafından 01/Kas/12 21:30 tarihinde düzenlenmiştir

Another day another death another sorrow another breath...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

alexelebek bunu yazdı:

Bana gore Romlarda cekirdek sorunu var gibi. Istersen MIUI dene bir, asagidaki linklerde verecegim ROM ve KERNELi bir denermisin.

ROM: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?s=29d5d094116bd6d329ba3c25330b0bf5&t=1307266

KERNEL: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1263838

Kerneli yazan arkadas Ankarali ve Turk. Ankaraymissin zaten, sana yardimci olabilir kanimca... Ama sen Rom'dan ziyade cekirdek uzerine dusunsen daha iyi olur...

Kolay gelsin...

Aman ne yaptın sen adamda evo 3d var sen galaxy s2 romuyla kerneli paylaşmıssın.

Hocam sakın deneme bunları telefonunda, denersen büyük ihtimalle telefonun brick olur.

Lütfen daha dikkatli paylaşım yap.

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BaD_BoYs
    BaD_BoYs's avatar
    Erkek

torpedo_XL bunu yazdı:

İlk önce sd kartındaki resim müzik falan varsa biyere yedekle sonra sd kartı pc ye bağlayıp format at.(Burası önemli)

Bu arada telefonu recovery modda açıp wipe data/factory reset, wipe dalvik cache gibi şeyleri yap

Sonra şurdaki: http://www.androidrevolution.nl/nickiberli/counter/click.php?id=7

romu sd karta indir sd kartına at telefona tak sd kartı sonra install zip from sd karttan olayı hallet.

Hocam bu Rom' u dün gece yüklemiştim sonuç yine aynı. Herşey normal WiFi Hata' lı.

.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

BaD_BoYs bunu yazdı:

torpedo_XL bunu yazdı:

Hocam bu Rom' u dün gece yüklemiştim sonuç yine aynı. Herşey normal WiFi Hata' lı.

Dediğim gibi sd karta da format attın dimi.

Bide telefonunun gsm olduğunu farz ederek

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1311812

buradan modifiyeli kerneli yükle

Hiç olmadı son çare olarak radio update yapmayı deneyebilirsin ama dikkat et radio flashlamak brick riski en yüksek olandır:

Radio içinse şu konudan http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1218196

10.53.9020.00_10.13.9020.08_2

bu raioyu yükle

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BaD_BoYs
    BaD_BoYs's avatar
    Erkek

torpedo_XL bunu yazdı:

Şuan anlattıklarını harfiyen uyguladım tekrar ama yine aynı hocam. Wifi Hata. Ayrıca Cihaz GSM

.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BaD_BoYs
    BaD_BoYs's avatar
    Erkek

Bu yaptığım son işlemin üzerine mi kernel ve radio işlemini yapayım ? Yoksa son işlemdeki gibi tezmizleme yapıp mı yapayım ?

.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BaD_BoYs
    BaD_BoYs's avatar
    Erkek

Kernel' i yüklemedi yazılar kaydı kaydı en sonunda E:/Eror yazısı çıktı (Status 7) falan yazıyordu

.
Toplam Hit: 11736 Toplam Mesaj: 40