folder Tahribat.com Forumları
linefolder Cep Telefonları, Gsm Operatörleri ve Mobil İnternet
linefolder Android - Rom Yükleme Sonrası Wifi Sorunu - HTC EVO 3D

Android - Rom Yükleme Sonrası Wifi Sorunu - HTC EVO 3D

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BaD_BoYs
    BaD_BoYs's avatar
    Erkek

Kernel' de hata verdi ama gösterdiğin radio işlemini yaptım üzerine 2 - EU_Shooter_U-1.20.401.8_ROOTED bu romu kurdum yok yine aynı yine aynı WiFi Hata deli olucam ya :S

Orjinal sistem ile oynanmamış HTC EVO 3D' nin yedeğini alıp benim sisteme entegre etme şansımız var mı ki :S

.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

Peki oradan farklı bir radio denedin mi hiç.

Mesela bende wildfire var cyanogenmod un son dürümlerinde aynı şekilde wifi ve 3g bugu oluyordu, radio atılarak sorun çözülüyordu.

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BaD_BoYs
    BaD_BoYs's avatar
    Erkek

Hocam sadece ilk sıradaki Radio sürümünü denedim. Tektek deniyeyim mi ?

.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

BaD_BoYs bunu yazdı:
    -----------------------------

Hocam sadece ilk sıradaki Radio sürümünü denedim. Tektek deniyeyim mi ?

Valla o konuda birşey diyemicem aslında denesen iyi olur ama telefonu brick etme riskin var.Kararı kendin ver

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BaD_BoYs
    BaD_BoYs's avatar
    Erkek

Hocam aşağıdakileri tek tek denedim.

• 1.20.401.2
    • 1.20.401.8
    • 1.22.707.2
    • 1.22.720.1

Değişen birşey yok.

.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BaD_BoYs
    BaD_BoYs's avatar
    Erkek

Cihazda Radio sürümü nerde yazıyor ? Build Numarası mı oluyor.

Build Numarasında 1.20.401.8 CL105308 release-keys yazıyor.

.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KingOfTheAngel
    KingOfTheAngel's avatar
    Erkek

bu rom işine bende girsemmi acaba bendede desire s var telefondanda memnunum aslında ama bi yandada şu rom işine gir diye kafamı kurcalıyorum ne dersiniz root s off rom yüklüyümmü cihaza ?

BENDEN NE KÖY OLUR NE KASABA BENDEN OLSA OLSA MEMLEKET OLUR MEMLEKET...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BaD_BoYs
    BaD_BoYs's avatar
    Erkek

KingOfTheAngel bunu yazdı:

bu rom işine bende girsemmi acaba bendede desire s var telefondanda memnunum aslında ama bi yandada şu rom işine gir diye kafamı kurcalıyorum ne dersiniz root s off rom yüklüyümmü cihaza ?

Bende senin gibiydim işte tek farkımız ben boku yemiş oldum :D Şimdi WiFi ile cebelleşiyorum hocam.

.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BaD_BoYs
    BaD_BoYs's avatar
    Erkek

Sonunda çözdüm :) Hemde çok basit bir şekilde :)

Android SDK' yı indirin. Bilgisayarınızda C sürücüsüne girin ve Android adına bir klasör oluşturun ardından az önce indirmiş olduğunuz Android SDK zip dosyasının içindeki android-sdk-windows klasörünü Android klasörünün içine atın.

Daha sonra tele kurulu olan ama wifi hatası yasadıgımız " rom "zipli dosyanın içinden boot dosyasını yine c/Android klasorune atın..

sonra pc de cmd yi acıp "baslat calıstır cmd yazarak vs"
    cd c:/Android yazıyor ve o dizine dusuyoruz..teli bootloaderde acıp " ses kısma ve guç tusuna aynı anda basarak " fastboot'a ses acma kapama tusuyla gelip guc dugmesi ile seciyor ve usb baglantısını yapıyoruz....fastboot usb yazısı gorunce telde baglandıgımızı teyit etmiş oluyoruz...

c:/Android dustugumuz dizine "fastboot flash boot boot.img" yazıp enter diyoruz...bir kac sn suruyor...restart yaptıgımızda teli wifi sorununun ortadan kalktıgını goruyor ve wifiden rahatlıkla baglanıyoruz...

.
Toplam Hit: 11735 Toplam Mesaj: 40