folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Araba İle Motoru Düşürmek

Araba İle Motoru Düşürmek

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MuhammeT
    MuhammeT's avatar
    Erkek

Trafik kurallarina aykiri trafikte seyir etmenin sucu para cezasidir ki bu trafik ihlallerini hepiniz yapiyorsunuz tarfikte arac kullansanizda trafik hareti olan yolda yaya gitsenizde.

Trafikte kasti birine vurmak ve oldurmeye calismak cok daha ayri bi suctur. taksirli suctur.

Bknz: http://www.atamer.av.tr/taksirle-yaralama-ve-taksirle-oldurme-sucu/

Yani arabayi kullanan motorcu sikayetini geri alnazsa hapiste. Ben olsam motorcularin yerinde alabildigim tum raporlari ali oldurmeye tesebbusten mahkemeye verir ve tazminat davasi acardim. Motorda iki kisinin olmasi iki ayri mahkeme ve iki ayri tazminat demek. O arabayi kullanan biraz ebesininkini gordu gibi.

Hangi Cennetten Geldik Bu Cehenneme
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trampfd
    trampfd's avatar
    Erkek

Motordaki barzolar haksiz, kuralli nizamli kullanmak nedir ogrenmeleri ve adam gibi arac kullanmalari lazim, gereken en agir cezayi hak ediyorlar.

Arabadaki barzo daha da haksiz, birden cok insani (trafikteki diger araclar dahil) cinayete tesebbusten yargilanmayi hak ediyor.

Forumdaki barzolar, hatali arac kullanimi yapan insanlarin ezilerek olmesi gerektigine kanaat getirebiliyorlar ise ben de ilk once kendilerinin olmeleri gerektigini dusunuyorum, insana benzedikleri halde insan degiller cunku bir hata yapilmis zamaninda.

Ehl-i Byte
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

motor daha düz yolda gidemiyor.. kekosiklet sürenlerin zaten zeka düzeyi ortada.. çalan çırpan tipler

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ari41
    ari41's avatar
    Erkek

Motoru suren belliki gerizekali. Adam yerinde olsam muhtemelen bende aynisini yapardim. Belkide afamin motoruna carpmazdim ilerde yakalar uslubunca attigi tekme icin anasını  sikerdim. O yuzden adama vurması  uygun degildir bu durumda

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lepusmorris
    lepusmorris's avatar
    Erkek

tamam motorlunun suçlu olduğu taraflarda var ama arabalıyı nasıl haklı buluyorsunuz?

motorlu yaklaşırken önü boş olmasına rağmen bariz fren yapıyor. hadi neyse diyelim buna. yanından geçerken de iki araç arasında sıkıştırmaya çalışıyor. bununla yetinmeyip, gidip vuruyor bi de motora.

motorlu kurallara uymamış eyvallah da her kurala uymayanın canına kast mı edelim böyle?

troll
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Hocalar trafikte takip mesafesi diye bi şey var. Ne olursa olsun motorsiklette olsanız arabada olsanız önünüzdeki araç ile aranızda 2 arabalık takip mesafesi bırakmak zorundasınız. Önünüzdeki arabanın önüne birisi çıkar, adam kalp krizi geçirir vs aniden frene basmak zorunda kalır. O yüzden trafikte daima arkadan çarpan suçludur.

Takip mesafesine neden uyulması gerektiğine güzel bir örnek :

https://www.youtube.com/watch?v=5GqRs8vvk20

Bazı mesajlarım ve konularım asırlar önce, çok uzak gezegenlerden birinde tümüyle şuursuz bir halde yazılmış olabilir. O yüzden 2 dünya yılından fazla zaman geçtiği kesin olup; yazılanların güncelliğini yitirmesi olasılıklar dahilindedir. Bugün gelip "bunu sen mi yazdın" diye sorarsanız inkar etme, kznm yzmş deme, eğer çok ergence bir şeyse kalp kırıp, incitme hakkına sahip olduğumu açıkça ve utanmadan beyan ederim. Saygılarımla.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yasincelik1987
    yasincelik1987's avatar
    Erkek

Motorcu verir para cezasını kurtarırda. O motordan düşenlere bir şey olsaydın araç sürücüsü asmak lazım bence ha adama silah çekmişsin ha bile bile adama ölümüne neden olacak şekilde çarpmıssın.Ne hale geldik insanlar yol verme mevzusundan birbirini öldürebilecek düzeye gelmişler.

BİR MÜSLÜMANIN 3 KASE BALI VARSA 3 ÜNÜ YESİN BAĞIRSAĞINDA ÇIRÇIR OLSUN 1 DAMLA POK KALMASIN HEPSİNİ SIÇSIN
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Martech
    Martech's avatar
    Erkek

Ne hale geldik yahu :)

Ne elinizden gidene, ne de başınıza gelene üzülmeyin. (Al-i İmran: 153)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Biyoteknoloji
    Biyoteknoloji's avatar
    Erkek

@Serdar ne der cok merak ediyorum :)

Love is nothing without fucking.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DanqerLine
    DanqerLine's avatar
    Erkek
    Nomm bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

İki tarafta suçlu. Motordakilerde kaskta yok Allah'tan düştüklerinde kafayı yere vurmuyorlar. Araba sahibi cinayete teşebbüsten yargılanmalı.

Yanlış düşünüyorsun dostum iki tarafta suçlu değil tek suçlu araç sahibi orada kasti bir hareket var bende motorsiklet kullanıyorum ve kısa mesafe de kask takmadığımda oluyor. Motorsiklet giderken araç aniden önü boş olmasına rağmen fren yapıyor ve motorsikletin dengesinin bozulmasına sebep oluyor. Motorsiklet ne tarafa yöneleneceğini bilemediği için iki şeriti ortalıyor araca çarpmamak için.. Araç sahibine haklı olarak bağrıyor. Araç sahibinin yaptığı hareket ise filin fareyi ezmesine benzer adam öldürmeye teşebbüsten yargılanması gerekiyor.

Motor normal süratte ilerliyor bunun kask ile bir alakası yok, aşırı süratli değil burada motorsiklet sürücüsünün herhangi bir hatası yoktur. Bu sebeple ki trafikte kimseye sataşmayacaksın. Hele ki Türkiye de yaşıyorsan,

Mesela Ben şuan aracımda şöfor kapı cebinde 400 Volt şok verebilen bir cihaz taşıyorum. Artı bir adet arka koltukta alüminyumdan aslan başlı içinde kılıç saklı bastonum var.

çok güldüm son satıra araba cephanelik gibi :) 

https://www.youtube.com/c/GeceHayatımız
Toplam Hit: 2541 Toplam Mesaj: 48
kaza konya