folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Araba İle Motoru Düşürmek

Araba İle Motoru Düşürmek

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek

görünüşe göre sanki bu işin öncesi var gibi.

Herif motorcuyu aynada gördüğü gibi freni kökledi ve daha motorcu tepki vermeden aracı üzerine sürdü. Bunlar birbirine daha önceden kıllanmışlar gibi duruyorlar ama yine de her ikisi de şerefsizmiş. Biri tekme atarak tahrik ediyor, diğeri de cinayete teşebbüs ediyor, sonuç olarak ikisi de yavşak.

Bir de şu var. özellikle istanbul trafiğinde o yoğun trafikte önümdekine geçirmemek için pür dikkat önüme bakarken bazı motorcular sağdan soldan allah ne verdiyse sessizce yanaşıp geçmeye çalışıyorlar, allah korusun bi gün birini görmeden ezeceğim diye korkuyorum.

Buradaki motorcu arkadaşlara da ricamdır, özellikle araçların sağından geçerken lütfen kendinizi belli edin hissettirin, aksi halde araçların sağ tarafındaki aynalar, park ve sollama dışında fazla kullanılmıyor, sürücüler o aynayı çok kontrol etmiyor/edemiyor lütfen dikkat...

Camınızı kırar, duvarınıza işer, bisikletinize biner, tekerini keser, arabanızı çizer, zilinize basar kaçarım. Kısacası ben annenizin sokağa çıkarken uzak dur dediği çocuklardan biriyim.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nespace
    Nespace's avatar
    Erkek

olayın öncesi var gibi duruyor. ben de trafikte beni görmesine rağmen sıkıştıran birinin yanında ışıkta durdum artist artist konuştu dua etsin ki insaflı günümdeydim. yoksa yolda giderken kapısını tekmelemeyi bırak arabanın içinde canlı canlı yakardım. motor kullanmayan ve genelleme yapan eşşekler bilmez bazen trafikte normal seyir halinde daha tehlikede oluyoruz ve aralardan geçip sıkışık trafikten çıkmak zorunda kalıyoruz. ve refleks olarak ışıklarda hızlı kalkıyoruz ki arabaların arasında kalmayalım. ayrıca motorcunun kask takmayışı sadece kendisini ilgilendirir. kimse sürücünün elinde telefon var mıydı emniyet kemeri takılı mıydı diye sorgulamazken motorcunun kaskına niye takılıyorsunuz? kask takmadığı için sadece kendine zarar verebilir bu onun tercihi.

Nespace tarafından 15/Şub/17 10:22 tarihinde düzenlenmiştir

Soru:Şu şu adam forumda Nazizm/Faşizm/Satanizm/... propagandası yapıyor banlayalım manyakmıdır nedir? Cevap:Aklı başında adamın burda işi ne zaten, bütün forumu mu silek yani?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tri
    tri's avatar
    Erkek

motorcu güvenlik önlemlerini almamış, hatalı şerit değiştirmiş gibi gibi bir çok kabahati olabilir ama 

araç sürücü bildiğin adam öldürmeye teşebbüste bulunuyor 

ibretlik bir ceza alması gerektiği kanaatindeyim

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Easx
    Easx's avatar
    Erkek

Araç sürücüsü maximum kasten adam yaralamayla yargılanır. Oda ifadesini sağlama alırsa kasten olmaz. Adam öldürmeye teşebbüsle yargılanmak biraz zor bişey hocalar.

Yalnız şunu es geçiyorsunuz motorcu ilk adam öldürmeye yada yaralamaya teşebbüs eden kişi. Yanlış görmediysem arabanın camı açık.

Motorcu olduğum halde söylüyorum bu dızolar yüzünden hepimizin hayatı tehlikeye giriyor trafikte. Adamın arkadan vurup düşürmesi elbette yanlış. Ben olsam iner patates ederdim .

Ama ilk kastedende yine motorcular. Ayrıca bazı arkadaşlarında dediği gibi olayın önceside olabilir. Belki biraz geride araç motorlulara bir daha kastetti.

Zaten onlar motorcu değil motorlu. Arkadakinin leylek ayaklarına bakılırsa o araba fren yapsada yapmasada orda düşeceklerdi. böyle bir araç kullanma şekli yok. Adam belkide hayatlarını kurtardı. Bir daha böyle bir bok yemezler

www.kriptopedi.com
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    piiiranha9242
    piiiranha9242's avatar
    Erkek

Bende konya da ikamet ediyorum ve iyi olmuş diyorum hak etmiş kasksız dırzolar 

yanlız adam hareketine bilinçli başlayıp yine mantıkla son vermiş dengelerini bozduktan sonra ezmemek için sola doğru ani manevra yapmış :d

..Morali hep bozuk olan insan..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SwateR
    SwateR's avatar
    Erkek

Araç sürücüsü tabi ki suçlu. Ama şu kasksız gezen zibidiler de hakettiğini bulmuş. Saçma sapan egsozlar takıp sokak ortasında milleti rahatsız etmekten, küfür etmekten başka bir iş yapmayan tipler genellikle.

Senin trafikte ne işin var. Yürü git sokaklarda ne halt edersen et. Ortalamış yolu sağlıyor mu solluyor mu belli değil. Kendi canını düşünmüyorsun bari milletin başına bela olma.

SwateR tarafından 15/Şub/17 11:34 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    Easx bunu yazdı

Araç sürücüsü maximum kasten adam yaralamayla yargılanır. Oda ifadesini sağlama alırsa kasten olmaz. Adam öldürmeye teşebbüsle yargılanmak biraz zor bişey hocalar.

Yalnız şunu es geçiyorsunuz motorcu ilk adam öldürmeye yada yaralamaya teşebbüs eden kişi. Yanlış görmediysem arabanın camı açık.

Motorcu olduğum halde söylüyorum bu dızolar yüzünden hepimizin hayatı tehlikeye giriyor trafikte. Adamın arkadan vurup düşürmesi elbette yanlış. Ben olsam iner patates ederdim .

Ama ilk kastedende yine motorcular. Ayrıca bazı arkadaşlarında dediği gibi olayın önceside olabilir. Belki biraz geride araç motorlulara bir daha kastetti.

Zaten onlar motorcu değil motorlu. Arkadakinin leylek ayaklarına bakılırsa o araba fren yapsada yapmasada orda düşeceklerdi. böyle bir araç kullanma şekli yok. Adam belkide hayatlarını kurtardı. Bir daha böyle bir bok yemezler

20 km üstü hızla kasksız motor süren kişinin düşmesi durumunda başını yere vurma ihtimali ve ölüm riski her trafik kursunda anlatılır ki bu müfredatta var. Dolayısıyla kasten adam öldürmeye teşebbüsten yargılanabilir kamu davası açılırsa ki açılmalı zira yapılan şey kasıtlı ve bilinçli olarak yapılıyor. Gelişmiş bir ülke olsa o motorlular öyle dolaşamaz cart diye içeri alırlar kamu hizmeti cezasına ve para cezasına çarptırılırlar, fransada kasksız motor sürdü diye bir ay sokak temizledi eleman.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    piiiranha9242
    piiiranha9242's avatar
    Erkek

http://www.konyayenigun.com/haber.php?id=136228&utm_source=dlvr.it&utm_medium=twitter

633 tl ceza kesip yollamışlar araç sürücüsünü

2016 da kaç tane haber çıktı alkollüyken yayaya çarpıp adam öldüren 10 15 bin liraya , 1 2 yıl hapis cezasıyla yırtan , bu cezayı bile vermeyebilirlerdi yani

..Morali hep bozuk olan insan..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bolvadinli
    Bolvadinli's avatar
    Erkek

Motorcu alenen tahrik ediyor. Tabi bu demek değil otomobil sürücüsünün düşürmeye hakkı var lakin gerçekten de motorcular tam sopalık.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    piiiranha9242 bunu yazdı

http://www.konyayenigun.com/haber.php?id=136228&utm_source=dlvr.it&utm_medium=twitter

633 tl ceza kesip yollamışlar araç sürücüsünü

2016 da kaç tane haber çıktı alkollüyken yayaya çarpıp adam öldüren 10 15 bin liraya , 1 2 yıl hapis cezasıyla yırtan , bu cezayı bile vermeyebilirlerdi yani

Trafik kazası ile ölümün peşini bırakmıyorlar. Bizim elamanların köylüsü var adam bayağı büyük bir firmanın arabasını kullanıyor arabada Renault Kangoo. Neyse bu yolda giderken 11 yaşındaki bir kız çocuğu yolda koşarken kız göremeyip arabaya gelip yandan çarpıyor ve çaprtıktan sonra kafasını yere çarpıp vefat ediyor. Bakın yandan çarpıyor diyorum yani sürücünün olayda suçu yok.

Neyse bu duruyor polis çağırıyorlar tutukluyorlar adam 1 sene hapiste yattı mahkeme görülene kadar. Kızın ailesi 100.000 lira para istemiş veremeyincede davayı geri çekmemişler. Neyse işte mahkeme olay yerinde keşif yapıyor, oradaki eczahaneden kamera kayıtları vs bulunuyor yeni çıktı içeriden. Adamın çoluğu çocuğu rezil oldu düzeni kalmadı.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
Toplam Hit: 6092 Toplam Mesaj: 48
kaza konya