Askerlik İle İlgili Bir Kaç Soru..

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cuneyd
    cuneyd's avatar
    Erkek

Selamlar, kısa ve net sorayım.. Nette araştırırken aklımı kurcaladı da bayağı :|

87 doğumluyum, askeriyeye hiç gitmedim. Yoklama kaçağı vs vs hiç bilmiyorum.

Şimdi bana ne olacak kısaca ? :)

ve ayrıca normal bi üniversite okursam kendi kendine iptal olur mu bu dertler ? tecil olabilirim değil mi ?

Saygilar.

MODS:Askerlik şubene ip'ni verecek değiliz hocam Konu neden gizli?

Siz cebit"e gidin Tayyip sizi yakalicak :B adama o kadar laf sölediniz,küfrettiniz :P sizi tahribat.com t-shirtleri ile yakalicak,böle kıcınıza kıcınıza sopaylan vuracak :B Tayyip sizi ağaca vurduracak :B sonra da cemil cicek"e vericek :B / yeah Cemil cicekkk :B
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek

bende 87 liyim.

evet bir okulda okuyo gözükürsen işlem yapmana gerek yok diye biliyorum.

fakat bizim bir arkdaş okulu bıraktığı için yani bir dönem mi ne harcını yatırmadığı için filan direk askeriyeden yoklamamı ne yemiş gidip o işlerle uğraşmıştıu tekrar harc yatırıp şimdi bilen biri çıkar yardımcı olur sanda

merhaba arkadaşlar kanalıma hoşgeldiniz. https://www.youtube.com/user/lidersezer
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

çürük almaya bak :))

Youtube Kanalıma Abone olan herkese Mesir macunu göndereceğim :) >>> http://bit.ly/2FH1kln . her hakkım saklıdır®™ █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cuneyd
    cuneyd's avatar
    Erkek

patates bunu yazdı:
    -----------------------------

bende 87 liyim.

evet bir okulda okuyo gözükürsen işlem yapmana gerek yok diye biliyorum.

fakat bizim bir arkdaş okulu bıraktığı için yani bir dönem mi ne harcını yatırmadığı için filan direk askeriyeden yoklamamı ne yemiş gidip o işlerle uğraşmıştıu tekrar harc yatırıp şimdi bilen biri çıkar yardımcı olur sanda

Şimdi geç kalınmış gün başına falan 20 tl ceza varmış diyorlar. Ayvayı yerim ben o zaman :S

Siz cebit"e gidin Tayyip sizi yakalicak :B adama o kadar laf sölediniz,küfrettiniz :P sizi tahribat.com t-shirtleri ile yakalicak,böle kıcınıza kıcınıza sopaylan vuracak :B Tayyip sizi ağaca vurduracak :B sonra da cemil cicek"e vericek :B / yeah Cemil cicekkk :B
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cuneyd
    cuneyd's avatar
    Erkek

DJ_Alper bunu yazdı:

çürük almaya bak :))

Çok kolaydı ya :)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mYMusti
    mYMusti's avatar
    Erkek

aynı dert bende de vardı 1 dönem okul harcı yatırmadım ve bakaya duruma düştüm aranmam çıktı askeriye den ama dikkat et askeriye den normal polis alamaz daha sonra kayıt yaptırdım harcı yatırdım yeniledim bu işlemi yaptıkdan sonra okuldan bir belge alacaksın ve onu askeriye ye vereceksin o verdiğin belge senin okuduğunun kanıtı olacak ve aranman kalkacak daha sonra askeriyeden bir evrak daha alıp onu da okula vereceksin hallolmuş olacak bu işlemleri ben bu sene içinde yaptım ;) yani geçerli hala :D

edit : tabi benim okul kaydım daha önceden vardı onu yeniledim şimdi sen giderde sıfır kayıt yaptırmaya çalışırsan ne olur bilemiyorum. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sanalcaptan
    Sanalcaptan's avatar
    Erkek

87 liysen bu zamana kadar çoktan asker kaçagı durumuna düşmüşsündür. Bi askerlik şubesine uğra istersen

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cuneyd
    cuneyd's avatar
    Erkek

JackDaniels bunu yazdı:

87 liysen bu zamana kadar çoktan asker kaçagı durumuna düşmüşsündür. Bi askerlik şubesine uğra istersen

uğrarsam direkt götürürler hocam :)

@mYMusti ben okumadım ünv fln işte. Eğer bu saatten sonra okursam olmaz mı ki ?

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZoRKaYa
    ZoRKaYa's avatar
    Erkek
    Gidip erkekler gibi yap askerligini :B

echo "imzanız özel karakter içermemelidir";
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mYMusti
    mYMusti's avatar
    Erkek

cuneyd bunu yazdı:

JackDaniels bunu yazdı:

uğrarsam direkt götürürler hocam :)

@mYMusti ben okumadım ünv fln işte. Eğer bu saatten sonra okursam olmaz mı ki ?

hocam dediğin gibi ggidersen geri gelemez sin orası kesin bu zamana kadar hiç ugramadı isen muayene ye bile şu anda kesin yakalama emrin vardır fazla ortalarda dolaşma benden de tavsiye hazırlan ve onlar yakalamadan direk kendin git çünkü onlar yakalarsa felaket bir cezası var sicilin temiz se paraya cevrilir oda ortalama 20,000 i buluyor demek istemiyorum bulduruyorlar diyeceğim o yüzden ama kendin gidersen ben kaçmiyordum zaten kendim geldim kaçsam gelmezdim dediğin zaman işler kolaylaşıyor ceza da 2,500-3,000 tl civarına düşüyor merak etme hiç param yok ve olmaz dersen de 2-3 ay hapse gidersin ondan sonra da askerliğini normal yaparsın sorun kalkar 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pr_x71
    pr_x71's avatar
    Erkek
Toplam Hit: 3805 Toplam Mesaj: 57