Askerlik İle İlgili Bir Kaç Soru..

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mYMusti
    mYMusti's avatar
    Erkek

shadowjedi bunu yazdı:
    -----------------------------
    direnme,devlete teslim ol :-) şaka bir yana,kaçak olarak gittiğinde birliklerde genelde pek de hoş karşılamıyorlar,en azından bizde ve gördüğüm birliklerde böyleydi.

hocam cezası da cabası bence git kendin teslim ol en azından ben geldim kaçsam kaçardım dersin ;)

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExcaliburTBT
    ExcaliburTBT's avatar
    Erkek

yeni yasayı bekle komisyon onay verdi, hele bi çıksın ondan sonra bakalım hal çaresine :B

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FOXXLY
    FOXXLY's avatar
    Erkek

geçen yılın kasım ayında gitcektin muayeneye. ben gittim o dönem burada konusuda açılmıştı.

arkadaşların dediği gibi kaçak sayılıyorsun. ama sana tavsiyem hiç gitme telefon et ara sor.

en net bilgiyi öle alırsın hatta ara deki ben gelirsem götürürmüsünüz diye net sor :) kafan rahatlar en azından.

bu arada açık öğretim ile örgün üniversite arasında fark yok. açıkta okusan kapalıda okusan aynı. 2 side tecil yaptırıyor.

kelimeler albayım bazı anlamlara gelmiyor.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mYMusti
    mYMusti's avatar
    Erkek

FOXXLY bunu yazdı:

geçen yılın kasım ayında gitcektin muayeneye. ben gittim o dönem burada konusuda açılmıştı.

arkadaşların dediği gibi kaçak sayılıyorsun. ama sana tavsiyem hiç gitme telefon et ara sor.

en net bilgiyi öle alırsın hatta ara deki ben gelirsem götürürmüsünüz diye net sor :) kafan rahatlar en azından.

bu arada açık öğretim ile örgün üniversite arasında fark yok. açıkta okusan kapalıda okusan aynı. 2 side tecil yaptırıyor.

hocam yanlışın var açık tecil yaptırmıyor kendin takip etmek zorundasın kulakdan dolma bilgi değil kendim yaşadım bizzat söylediler yaptırmıyoruz kendin yaptırmak zorndasın diye...

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

ben açık öğretim okurken kendi tecillemişti otomatik sonra tecli kaldırmak için uğraştırdım durdm asla dilekçeye kadar verdim anca

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

cuneyd bunu yazdı:

İşte bu yaştan sonra açık öğretim yazarsam bile dinlemez direkt alır götürürler beni diye düşünüyorum :|

Sanırım en iyisi ünv ye hazırlanmak.. Böyle olmuyor yoksa :S

yok hoca nereye götürüyolar boru mu bu. eğitim önceliği hakkı var.

çevrende hiç mi görmedin adam 30una kadar açık öğretimle idare ediyo.

benim bizzat tanıdığım var 31 yaşında hala gitmedi, 9 10 yıldır açık öğretimde aq.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

askerlik şubesine  gidersen kaçaksın diyecekler hemen muayene ol diyecekler.

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

MaviGozluDev bunu yazdı:

bende askerlikle ilgili soru sorayım o zaman :d kpss den atamayla memur olsak, ilk senemizde yani aday memurluk senemizdeyken askere gidebiliyo muyuz :d

dilekçe vermene kalmış bişey ondan sonra memleketin kaç gönderiyorsa o ay gidersin. yok ben erken gitmek istiyorum dersen dilekçe verirsin bi dahaki devre gidersin.

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cuneyd
    cuneyd's avatar
    Erkek

@mYMusti  Askerlik ile ilişiği yoktur belgesini vermezler mi acaba :S

@BeYaZZZ  öyle yapıcam hocam ama genede bi sorayım dedim..

@ExcaliburTBT  yeni yasa hakkında bilgin var mı ? yeni askerlik yasası nedir tam olarak ?

@joe_black  Hocam anlıyorum seni. Ama o dediğin kişiler önceden muayene falan olmuş kişiler. Ben hiç askeriyeye gitmedim. O yüzden sorun oluyor sanırım.

@kaygusuz  Muayene olduktan sonra direkt götürmesinler hocam ?

Not : Az önce bi arkadaşa da sordum, 87'li olupta ünv kazanmış birisi varmış, askerlik kağıdı al demişler, gidince okulu dondurmuşlar ve direkt askere..

Siz cebit"e gidin Tayyip sizi yakalicak :B adama o kadar laf sölediniz,küfrettiniz :P sizi tahribat.com t-shirtleri ile yakalicak,böle kıcınıza kıcınıza sopaylan vuracak :B Tayyip sizi ağaca vurduracak :B sonra da cemil cicek"e vericek :B / yeah Cemil cicekkk :B
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek

kaygusuz bunu yazdı:

MaviGozluDev bunu yazdı:

bende askerlikle ilgili soru sorayım o zaman :d kpss den atamayla memur olsak, ilk senemizde yani aday memurluk senemizdeyken askere gidebiliyo muyuz :d

dilekçe vermene kalmış bişey ondan sonra memleketin kaç gönderiyorsa o ay gidersin. yok ben erken gitmek istiyorum dersen dilekçe verirsin bi dahaki devre gidersin.

normal memurların izlediği yol bu evet, bu aynı şekilde asaletini almamış memurlar içinde geçerli mi? henüz asaleti tasdik olmamış memurlar için yani.

.
Toplam Hit: 5881 Toplam Mesaj: 57