Askerlik İle İlgili Bir Kaç Soru..

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

yok hocam ben de muayene olmadım :D okul belge yollamamış diye ben de kaçaktım, sonra belge götürdüm verdim ve hala daha muayne olmadım :)

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    narkozMRT
    narkozMRT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

DJ_Alper bunu yazdı:
    -----------------------------

çürük almaya bak :))

çoçuklara kötü örnek olma bence. her Türk Askerlik Görevi Vazifesini Bence Tam Anlamıyla Yaşamalıdır.

Ne Olursan Ol Beni Bul ; https://www.facebook.com/izmirliyimmm
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cuneyd
    cuneyd's avatar
    Erkek

joe_black bunu yazdı:

yok hocam ben de muayene olmadım :D okul belge yollamamış diye ben de kaçaktım, sonra belge götürdüm verdim ve hala daha muayne olmadım :)

Hocam işte benim sorun burada başlıyor. Ben ünv okumuyorum..

Yani şimdi okumak istesem bile daha okula kayıt olurken benden askerlikle ilgili belge isteyecekler, e bende belgeyi almayı gidince "25 yaşına gelmişsin hiç uğramamışsın askeriyeye, gel götürüyoruz seni" Derlerse napıcam ?

Siz cebit"e gidin Tayyip sizi yakalicak :B adama o kadar laf sölediniz,küfrettiniz :P sizi tahribat.com t-shirtleri ile yakalicak,böle kıcınıza kıcınıza sopaylan vuracak :B Tayyip sizi ağaca vurduracak :B sonra da cemil cicek"e vericek :B / yeah Cemil cicekkk :B
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tolgaStain
    tolgaStain's avatar
    Erkek

paşa paşa git gel hocam bekliyoruz seni tbt de ;)

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cuneyd
    cuneyd's avatar
    Erkek

systemexp bunu yazdı:

paşa paşa git gel hocam bekliyoruz seni tbt de ;)

Şu an olmaz hocam.. :)

Siz cebit"e gidin Tayyip sizi yakalicak :B adama o kadar laf sölediniz,küfrettiniz :P sizi tahribat.com t-shirtleri ile yakalicak,böle kıcınıza kıcınıza sopaylan vuracak :B Tayyip sizi ağaca vurduracak :B sonra da cemil cicek"e vericek :B / yeah Cemil cicekkk :B
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KopukKopca
    KopukKopca's avatar
    Erkek

hiçbirşey olmaz devre kaybı olarak askere gidersin yarın git muayene ol hemen zaten nereye gideceğin çıkar iki gün sonrada birliğine teslim olursun genelde balıkesir bakım okulu çıkıyor devre kayıplarına oradan da yine devre kayıplarının toplandığı usta birlikleri var mesela ısparta 40. piyade eğitim alayı gibi orada devre kayıplarıyla yani senin gibi yoklama kaçaklarıyla beraber askerliğini tamamlarsın.Komutanlar yada diğer askerler sıkıntı çıkarır yada devreciliğin hasını yaşarsın gibi şeylerden hiç korkma kimse skine takmıyor millet zaten kendi derdinde... Bu arada benim tavsiyem keslinlikle hemen git teslim ol be askerliğini tamamla ve çürük felanda alma paşa paşa yap gel çok şey kazandıracak sana emin ol.

2 x pi x re x pi x pi x mi x 7
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cuneyd
    cuneyd's avatar
    Erkek
    KopukKopca bunu yazdı:

hiçbirşey olmaz devre kaybı olarak askere gidersin yarın git muayene ol hemen zaten nereye gideceğin çıkar iki gün sonrada birliğine teslim olursun genelde balıkesir bakım okulu çıkıyor devre kayıplarına oradan da yine devre kayıplarının toplandığı usta birlikleri var mesela ısparta 40. piyade eğitim alayı gibi orada devre kayıplarıyla yani senin gibi yoklama kaçaklarıyla beraber askerliğini tamamlarsın.Komutanlar yada diğer askerler sıkıntı çıkarır yada devreciliğin hasını yaşarsın gibi şeylerden hiç korkma kimse skine takmıyor millet zaten kendi derdinde... Bu arada benim tavsiyem keslinlikle hemen git teslim ol be askerliğini tamamla ve çürük felanda alma paşa paşa yap gel çok şey kazandıracak sana emin ol.

Hocam derdimi anlatamadım sanırım. Ben bu yaştan sonra üniversite okumak istiyorum. Üniversite de benden askerlik ile ilgili kağıt isteyecek. Bunu almaya gittiğim de 'senin yaş büyük git okulu dondur gel askerlik yap' falan derler mi yoksa direkt belgeyi mi verirler onu merak ediyorum ben..

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Daniel-Koo
    Daniel-Koo's avatar
    Erkek
    Hocam isim-soyisim vermeden ara: su su universitede okuyorum. Benim tecilimi yapmamislar yeni haberim oldu, kacak gozukuyormusum. Askerlik kagidi istenildi subeye gelsem direkt alinir miyim? Ne yapmam gerek diye bi citlat :) cevabi alirsin ona gore ya gidersin ya da gitmezsin :)

ne diyon?
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sanalcaptan
    Sanalcaptan's avatar
    Erkek

Hocam hiç kimseyi tutupta yaka paça askere almazlar , git askerlik şubene askerlik durumunu ögren sonra okula kayıt olamassan askere gidersin.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FOXXLY
    FOXXLY's avatar
    Erkek

mYMusti bunu yazdı:

FOXXLY bunu yazdı:

geçen yılın kasım ayında gitcektin muayeneye. ben gittim o dönem burada konusuda açılmıştı.

arkadaşların dediği gibi kaçak sayılıyorsun. ama sana tavsiyem hiç gitme telefon et ara sor.

en net bilgiyi öle alırsın hatta ara deki ben gelirsem götürürmüsünüz diye net sor :) kafan rahatlar en azından.

bu arada açık öğretim ile örgün üniversite arasında fark yok. açıkta okusan kapalıda okusan aynı. 2 side tecil yaptırıyor.

hocam yanlışın var açık tecil yaptırmıyor kendin takip etmek zorundasın kulakdan dolma bilgi değil kendim yaşadım bizzat söylediler yaptırmıyoruz kendin yaptırmak zorndasın diye...

şimdiki durum değiştimi bilmem ama benimkini otomatik açıköğretim kendisi tecil ettirdi. kulaktan dolma değil, bizzat kendim yaşadım....

ama şöle bi durum var belli bi yaştan sonra kayıtta askerlik durum belgesi istiyorlar. o belgeyi alabilirmi orasını bilmem. arayıp öğrenmesi lazım.

kelimeler albayım bazı anlamlara gelmiyor.
Toplam Hit: 5879 Toplam Mesaj: 57