Askerlik İle İlgili Bir Kaç Soru..

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

memurluk için askerlik şubesine gittiydim.

adam masaya eğildi, koçum kaçak gözüküyon git okulundan öğrenci belgesi al valla götürürler dedi.

Gittim okula (kendileri götünü kaldırıp otomatik yapmaları gerekiyo)

dedim böle böle tecil ettirmemişsiniz.tamam hallederiz dediler.

1 hafta geçti eve yoklama kağıdı geldi.

gene gittim okula yok belge çıkmamış yok postada gecikmiş.

15 gün daha bekledim gene sordum şubeye gelmedi dediler.

sonra gittim okuldan öğrenci belgemi kendim alıp verdim de kurtuldum.

aman gitme hoca sağda solda yakalanma direkt götürürler. ben de 87liyim 3 sene daha tecilim var :P

ver yıllık 500 lira açık öğretime yazıl 10 sene oku :)

Sefih ve cahil bir kimse konuşunca ona cevap verme. Sükut, ona cevap vermekten daha hayırlıdır.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cuneyd
    cuneyd's avatar
    Erkek

joe_black bunu yazdı:
    -----------------------------

memurluk için askerlik şubesine gittiydim.

adam masaya eğildi, koçum kaçak gözüküyon git okulundan öğrenci belgesi al valla götürürler dedi.

Gittim okula (kendileri götünü kaldırıp otomatik yapmaları gerekiyo)

dedim böle böle tecil ettirmemişsiniz.tamam hallederiz dediler.

1 hafta geçti eve yoklama kağıdı geldi.

gene gittim okula yok belge çıkmamış yok postada gecikmiş.

15 gün daha bekledim gene sordum şubeye gelmedi dediler.

sonra gittim okuldan öğrenci belgemi kendim alıp verdim de kurtuldum.

aman gitme hoca sağda solda yakalanma direkt götürürler. ben de 87liyim 3 sene daha tecilim var :P

ver yıllık 500 lira açık öğretime yazıl 10 sene oku :)

İşte bu yaştan sonra açık öğretim yazarsam bile dinlemez direkt alır götürürler beni diye düşünüyorum :|

Sanırım en iyisi ünv ye hazırlanmak.. Böyle olmuyor yoksa :S

Siz cebit"e gidin Tayyip sizi yakalicak :B adama o kadar laf sölediniz,küfrettiniz :P sizi tahribat.com t-shirtleri ile yakalicak,böle kıcınıza kıcınıza sopaylan vuracak :B Tayyip sizi ağaca vurduracak :B sonra da cemil cicek"e vericek :B / yeah Cemil cicekkk :B
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mYMusti
    mYMusti's avatar
    Erkek

hocam sen artık ne yapoarsan yap fayda etmez sen şu anda direk muayene kaçagından aranıyorsunyani tam asker kaçagı sın okula da yazılsan öss ye de girsen g.. de versen yemez yakın arkadaşım 4 ay önce gitti bu şekilde içinden çıkamayınca teslim oldu haberin olsun aldığı ceza da 3800 tl idi boşuna ugraşma derim paşa paşa git teslim ol. he muayene olmuş olsaydın ve zamanını bekliyor  olsaydın daha kolay olabilirdi ama sen muayene de olmamışsın oda baya kötü ediyor seni allah kolaylık versin.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cuneyd
    cuneyd's avatar
    Erkek

mYMusti bunu yazdı:

hocam sen artık ne yapoarsan yap fayda etmez sen şu anda direk muayene kaçagından aranıyorsunyani tam asker kaçagı sın okula da yazılsan öss ye de girsen g.. de versen yemez yakın arkadaşım 4 ay önce gitti bu şekilde içinden çıkamayınca teslim oldu haberin olsun aldığı ceza da 3800 tl idi boşuna ugraşma derim paşa paşa git teslim ol. he muayene olmuş olsaydın ve zamanını bekliyor  olsaydın daha kolay olabilirdi ama sen muayene de olmamışsın oda baya kötü ediyor seni allah kolaylık versin.

Hocam ünv yi kazanırsam ne olacak ? Okuma hakkım var sonuçta.

Siz cebit"e gidin Tayyip sizi yakalicak :B adama o kadar laf sölediniz,küfrettiniz :P sizi tahribat.com t-shirtleri ile yakalicak,böle kıcınıza kıcınıza sopaylan vuracak :B Tayyip sizi ağaca vurduracak :B sonra da cemil cicek"e vericek :B / yeah Cemil cicekkk :B
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek

bende askerlikle ilgili soru sorayım o zaman :d kpss den atamayla memur olsak, ilk senemizde yani aday memurluk senemizdeyken askere gidebiliyo muyuz :d

.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mYMusti
    mYMusti's avatar
    Erkek

cuneyd bunu yazdı:

mYMusti bunu yazdı:

Hocam ünv yi kazanırsam ne olacak ? Okuma hakkım var sonuçta.

okuma hakkın var ona engel olmuyor lar ama okul kayıt ını yapmak için askerlik ile ilişiği yoktur belgesi istiyor zaten şu anda buda seni engelleyen en büyük sorun

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mYMusti
    mYMusti's avatar
    Erkek

MaviGozluDev bunu yazdı:

bende askerlikle ilgili soru sorayım o zaman :d kpss den atamayla memur olsak, ilk senemizde yani aday memurluk senemizdeyken askere gidebiliyo muyuz :d

hocam onunla ilgili hiç bir fikrim yok iyi bir araştırman lazım.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BeYaZZZ
    BeYaZZZ's avatar
    Erkek

şimdi bu kadar kişiden bilgi alıp kafa karışıklığı yaratacağına kendine ara şubeyi sor böle böle de adamlar tel numarandan yerini belirlicek değil ya kendine sıkıntı yaptığına değmez hem sağlam bilgi alırsın ama sen hiç gitmediğine göre s.s kuralı ile alıcaklar direk seni dediğim gibi yap burda her kafadan bişey duyarsın boşu boşuna hem kafanı karıştırma hemde sağlıklı bilgi al kesin bir şekilde hepsi bu yani herkesin sölediğine cevap yazacağına 5 dk da öğrenmiştin sonucunu

THE BeYaZ
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaAmLis
    RaAmLis's avatar
    Erkek

Üniversite askerlik kağıdı istemez ise tabi ki de tecil olur ama şu an yoklama kaçağısın bu yüzden askerlik kağıdı alamazsın.

Yakın zamanda hernagi bir üniden ayrıldıysan fakülte terk olarak 1 yıl tecil ediyorlar.O arada yeni üniye kayıt olur tecilini uzatırsın.

Para cezası olayı da yakalanırsan yüksek bir tutar istiyorlar ama kendin teslim olur ve de birliğine zamanında katılırsan çok az bir para ödersin.

Hayattaki amacını bulamayan, bulmaya yaklaştığını hissettiğinde ise alıkoyulan bu yüzden herşeyi oluruna bırakan ama bunu da beceremeyen kişi.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    shadowjedi
    shadowjedi's avatar
    Erkek
    direnme,devlete teslim ol :-) şaka bir yana,kaçak olarak gittiğinde birliklerde genelde pek de hoş karşılamıyorlar,en azından bizde ve gördüğüm birliklerde böyleydi.

Takdire şayanı olmaz bu işin...
Toplam Hit: 3834 Toplam Mesaj: 57