folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Askerlik Süresi Kısaltıldı

Askerlik Süresi Kısaltıldı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    esinti
    esinti's avatar
    Erkek

müritler yine ideolojilerini çarpıştıyorlar.

Dıkşın dıkşın :)

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yNsr
    yNsr's avatar
    Erkek

@ serdar

hocam sen ortada olanlarida görmek istemiyorsun. nasıl birşey yok o kadar şey sayiyorum sana, yime veya yidirme gibi bişey yok.
    şu 5 yıl içerisinde yapılanları, youtubeye girip gelişmelere bakabilirsin. http://www.youtube.com/results?search_query=yerli+silah&page=1

IHAlar, helikopter, yerli füze, yerli Tank, yerli piyade tüfeği, yerli kesin nişanci tüfeği, yerli lazer silahi, yerli zırhlı araçlar, yerli tramvay, elbette bunlar hemen 2 günler yapılıp dağıtılacak şeyler değil elbette zaman alacak. daha önce silah alimi yaptığın firmalarla anlaşmalarin var şu var bu var ve bunlar öyle küçümsenecek şeyler hiç değil,

savunma sanayini ve aselsanin yaptiği şeyler ortadayken nasıl hala laf bunlar birşey yaptıklari yok diyebiliyorsun küçümsüyorsun anlamiş değilim.

Nato konusuna birşey diyemem o biraz siyasi birşey kaldiki oraya girende bu hükümet değil, ama şunu atlamamak gerek alternatif bir birlik olmadan natodan çıkmak akil kari değil, bir ayaktanda TURAN  birliğinin kurulmasi 10 yıl içerisinde natoyu gözden çıkarabileceğimizi gösteriyor olabilir.

BOP farkli bir mevzu hep artik o projeyi bitirdiler, keşke bitmeseydi. bop bitmeyip kullanilabilinseydi türkiye için çok güzel birşey olurdu. belkide bu yüzden kaldirdilar. siz şunu atliyorsunuz amerika BOP diye bir proje kurdu türkiyede bu projede figüranlik yapıyor ?
    ankarada bir yerde oturup türk stratejistler bunlari istişare etmiyormu? oturuyorlar bunlar ne yapmak istiyor şunlari şunlari.. peki biz nasıl bunlari kendi lehimize çevirebiliriz yanlarinda durur şunlari şunlari lehimize çeviririz hesaplari yapmiyormu sanıyorsunuz ??

sende biliyorsun ki ülkeler arasi ilişkilerde mutlak dostta yoktur mutlak düşmanda geçen seneye kadar esen gürleyen iranin amerika gezisi, buna en sert bir şekilde karşı çıkan israilin beyaz saraya gittikten 1 gün sonra aslinda bizde iran cumhurbaşkaniyla yüz yüze görüşebiliriz demesi en basit örnektir hani bunlar düşmandi ? malesef şu bir gerçek ki amerikanin karşısında duran hiçbir devlet ayakta duramaz. güçlü bir devlet olana kadar yaninda durup kendi çıkarlarin için onlarin gücünden faydalanmak en mantiklisi. karşı çıkarsan amerikanin bizim çocuklar başarmiş dediği içimizdeki bağzı  hücrelerini canlandirirlar.

işte bu çok ayip birşey ortada ayan beyan olan gerçekleri dile getirince yandaş diye dışlamak ülkeye bi sikim fayda sağlamaz.
    ülkeye fayda sağlayacak şey, böyle güzel şeyleri görmezden gelip toptancilik yapmak değil,
    bular güzel şeyler ama şu eksiklikler var onlarida tamamlasalar çok daha güzel olacak demek ülkeyi birleştirir ve ileriye götürür.

muhalefet partileride böyle diyemedikleri için toplumu kutuplaştiriyor zaten. AKP 2+2=4 dese muhalefet hemen 5 olduğunu kanıtlamak için kollari sıvıyor. bu yüzdende halk nazarinda ciddiye bile alinmiyor.

Kur'an meselesi hala yorum diyorsan birşey diyemem ortadaki gerçeklere gözünü kapıyorsundur. verdiğim 3 örneğin neresinde benim yorumumu gördün? söylersen sevinirim.

yNsr tarafından 07/Eki/13 13:54 tarihinde düzenlenmiştir

In every job there is a no
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

ben yapalı 4 sene oldu neredeyse 

zaten bende şans olsa kız doğardım 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek

lan 12 ayı yapan 15 ayıda yapar

yedek subaylığı kaldır herkes 3 veya 5 ay yapsın bitsin gitsin

zihniyetine sokayım savunma bakanlığının

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tolgaStain
    tolgaStain's avatar
    Erkek

Abi adı üstünde ''kısa dönem'' adamlar hala kısa dönemde kısaltılsın diye yorumlar atmış.Bende böylelerini anlamıyorum işte .

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mettoman
    mettoman's avatar
    Erkek
    yNsr bunu yazdı

@mettoman teröre böyle saçma bir yaklaşimla bakamzsin, öyle 3-5 kişi değil malesef dağdaki ... ler

sen ben toplansak 10 bin kişi dağa çıksak, devletin bizi indirmesi 1 saatı almaz. ama pkk öyle değil bunu dışardan yardimi var içerden yardimi var maddi kaynaklari var, siyasi destekcileri var, askeriyenin içinden var, halkin bir kesiminden destek var, komşu ülkelerin kol kanat germesi var  var oğlu var. öyle basit olağan bir iş değil, başbuğun açıklamasi var biz pkk yi 5 kere bitirdik 6 kere doğdu. sen bu saydiğim aşamalari atlarsan ne kadar bitirirsen bitir terörü bitiremen.

malesef senin hayal dünyanda olduğu gibi değil gerçek. insanlar el ele koşmuyor hayat bayram olmuyor.. modern askeriye şart. askeriyeye ayrilan bütçe evet çok yüksek ama milyonu geçkin boğazı doyurunca bütçeden ar-geye bi cacik kalmiyor. bu yüzden prof. askerlik şart

sonra erlere harcadiğin parayla, sınıra son teknoloji karakollar inşaa edeceksin, termal sensörler, kameralar yerleştireceksin devriye iha lar gezdireceksin bak bakalim sınırda kuş uçuyor mu ?

olacak olacak zamanla güzel şeyler olacak inş.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    yNsr bunu yazdı

@ serdar

hocam sen ortada olanlarida görmek istemiyorsun. nasıl birşey yok o kadar şey sayiyorum sana, yime veya yidirme gibi bişey yok.
    şu 5 yıl içerisinde yapılanları, youtubeye girip gelişmelere bakabilirsin. http://www.youtube.com/results?search_query=yerli+silah&page=1

IHAlar, helikopter, yerli füze, yerli Tank, yerli piyade tüfeği, yerli kesin nişanci tüfeği, yerli lazer silahi, yerli zırhlı araçlar, yerli tramvay, elbette bunlar hemen 2 günler yapılıp dağıtılacak şeyler değil elbette zaman alacak. daha önce silah alimi yaptığın firmalarla anlaşmalarin var şu var bu var ve bunlar öyle küçümsenecek şeyler hiç değil,

savunma sanayini ve aselsanin yaptiği şeyler ortadayken nasıl hala laf bunlar birşey yaptıklari yok diyebiliyorsun küçümsüyorsun anlamiş değilim.

Nato konusuna birşey diyemem o biraz siyasi birşey kaldiki oraya girende bu hükümet değil, ama şunu atlamamak gerek alternatif bir birlik olmadan natodan çıkmak akil kari değil, bir ayaktanda TURAN  birliğinin kurulmasi 10 yıl içerisinde natoyu gözden çıkarabileceğimizi gösteriyor olabilir.

BOP farkli bir mevzu hep artik o projeyi bitirdiler, keşke bitmeseydi. bop bitmeyip kullanilabilinseydi türkiye için çok güzel birşey olurdu. belkide bu yüzden kaldirdilar. siz şunu atliyorsunuz amerika BOP diye bir proje kurdu türkiyede bu projede figüranlik yapıyor ?
    ankarada bir yerde oturup türk stratejistler bunlari istişare etmiyormu? oturuyorlar bunlar ne yapmak istiyor şunlari şunlari.. peki biz nasıl bunlari kendi lehimize çevirebiliriz yanlarinda durur şunlari şunlari lehimize çeviririz hesaplari yapmiyormu sanıyorsunuz ??

sende biliyorsun ki ülkeler arasi ilişkilerde mutlak dostta yoktur mutlak düşmanda geçen seneye kadar esen gürleyen iranin amerika gezisi, buna en sert bir şekilde karşı çıkan israilin beyaz saraya gittikten 1 gün sonra aslinda bizde iran cumhurbaşkaniyla yüz yüze görüşebiliriz demesi en basit örnektir hani bunlar düşmandi ? malesef şu bir gerçek ki amerikanin karşısında duran hiçbir devlet ayakta duramaz. güçlü bir devlet olana kadar yaninda durup kendi çıkarlarin için onlarin gücünden faydalanmak en mantiklisi. karşı çıkarsan amerikanin bizim çocuklar başarmiş dediği içimizdeki bağzı  hücrelerini canlandirirlar.

işte bu çok ayip birşey ortada ayan beyan olan gerçekleri dile getirince yandaş diye dışlamak ülkeye bi sikim fayda sağlamaz.
    ülkeye fayda sağlayacak şey, böyle güzel şeyleri görmezden gelip toptancilik yapmak değil,
    bular güzel şeyler ama şu eksiklikler var onlarida tamamlasalar çok daha güzel olacak demek ülkeyi birleştirir ve ileriye götürür.

muhalefet partileride böyle diyemedikleri için toplumu kutuplaştiriyor zaten. AKP 2+2=4 dese muhalefet hemen 5 olduğunu kanıtlamak için kollari sıvıyor. bu yüzdende halk nazarinda ciddiye bile alinmiyor.

Kur'an meselesi hala yorum diyorsan birşey diyemem ortadaki gerçeklere gözünü kapıyorsundur. verdiğim 3 örneğin neresinde benim yorumumu gördün? söylersen sevinirim.

10 yıllık iktidar sen daha neden bahsediyorsun bana yaa dünya globalleşiyor bırakta sattığınını yediğinğin içtiğinin birazcıkta olsa hakkının versin ki veremiyor bile 
    Bop bitmedi plan aynen maşalık yapan başbakanımız sayesinde ilerliyor adamlar suya sabuna elinin sokmadan bizizm sayemizde panlarının ilerletiyor senin bitemsin dediğin israilin  vadedilmiş topraklarının büyüyk projesinde Kürdistanda yer almakta ve herşey adım adım ilerlemekte admların bop için yayaınladıkları boy boy haritalar planlar görüşme raporları varken işine gelmeyince o ayrı konu diyortsun yok ya
    bildiğin yandaşsın çünkü admaalrın kendilerinin bile akıllarına gelmeyen savunma pskolojileriyle onları savunmaya kalkıyorsun bana 

Bana asgari ücreti 10 yıldır devletin kendi belirlediği rakamlarla açlık sınırını geçememiş bir ülkenin gelişmişliğinden bahsetme komik oluyor çünkü milletinin dediğinin yaparmış milleti aç asgari ücretle sefalet içinde yaşıyor ucu ucuna ek işle bilmemneyle kredi kartlarıyla 
    Ben bankada çalışıyorum hergün asgari ücretli kaç kişi geliyor kredi çekmeye karnını zor doyuran bu adam nasıl ödeyecek ne yapsın mecbur senin haberin varmı bunlardan sonradanda kalkmış faiz lobisi yok kredi kartı kullanmayın bilmemne diyor başbakan ne yapsın millet aç mı yatsın 

Kendi lehimize hiçbir şey dönmez çünkü birilerinin emriyle hareket eden bir hükümet olduktan sonra koyun yerine milli manevi ve dini duyguları sömürülen bir halk olduktan sonra bir cacık olmaz konumuz bunların çok dışındaydı ama madem açıldı yazayım dedim

merak ettiğim hangi kafayla bu adamları savunabiliyorsunuz hangi kafayla yandaşlık yapabiliyorsunuz işin içine allah kitap girdi diye yapmayın az mantığınızı çalıştırın lütfen... 

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
Toplam Hit: 13798 Toplam Mesaj: 128