folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Askerlik Süresi Kısaltıldı

Askerlik Süresi Kısaltıldı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HighElf
    HighElf's avatar
    Erkek
    DestinatioN bunu yazdı
    HolyZat bunu yazdı
    tataryigit bunu yazdı
    swordfish bunu yazdı

kısa dönemide uzun dönemide 12 yapsınlar 

niye okuyoruz biz? hiç mi faydası olmasın okumanın?

swordfishe ilk defa katılıyorum :D hatta onlara 15 ay yapsınlar çıktıklarında işleri garanti tahsilleri var biz 15 ay yapıp gittiğimizde ne iş yapacağımız belli değil onlara 15 ay bize 5 ay yapsalar süper oluır :D 

Onlar tahsil yaparken sen yattınmı yoksa =)

Hazırlık dahil 5 yıl okuyan bir adamdan bu durumda sadece 6 ay fazla askerlik yapmak demek şu oluyor.

4 yıl 6 ay öndesin bu adamdan. 

Basit bir hesapla bu kişinin 54 ay boyunca ortalama bin liradan çalışacağını varsayarsak.

Okumayan adam 54 bin lira önde =)

Okuyan adam ise ortalama 25 bin lira içeride (okul masrafları)

Yani arada 79 bin lira fark var.

Şimdi sen bu adamdan 6 ay fazla askerlik yapmayı dert ediyorsan sende oku kardeşim. 

Vatana millete belki bir faydan olur.

Bu yazıları holy e itafen yazmadım sadece denk geldi. 

Bu boş muhabbeti döndürenler sıktı artık.

Askerlik hesapta "gelişmekte olan" Türkiyenin, bu gelişime katkıda bulunacak genç insanlarının onunde bir engelden başka bir şey değildir.

1 yada 2 ay silah eğitimi verir yollarsın. Adam işine gücüne bakar. Boş boş amelelik yapmaz.

Okumayan adam içinde 15 ay fazla oda 6 ay yapar gelir ekonominin çarklarında kendine bir yer bulur

sonuna kadar katılıyorum

Bir Arnavut atasözü der ki: Burri pa arme si gruaja pa breke ! Silahsiz adam donsuz kadin gibidir !
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DestinatioN
    DestinatioN's avatar
    Erkek
    HolyZat bunu yazdı

yatarım yatmam amk sanane ? tanımadığın insanlar hakkında öyle smile felan koyup saptama yapmamanı tavsiye ederim

Ben fikrimi belirttim

Yatıp yatmamak tamamen senin hür iradene kalmış bir şey güzel kardeşim.

Hemen neden bu kadar parlıyorsunuz anlamıyorum. Bak bakalım ben orada sana sinir yaptımmı. 

Seninde dediğin gibi fikrimi rakamlara vurarak gayet oturaklı bir şekilde belirttim.

Şimdi ben senin bu mesajının üzerine,,,, s.git amk hem yatıyosun çalışmıyosun hem benim o kadar çalışıp didinip aldıgım diplomanın haklarını istiyorsun hemde benden az askerlik istiyorsun,,,,,,

gibi saçma sapan bir mesaj atsam bu konu gene tartışmaya dönerdi, ve haksız olan ben olurdum

çünkü sen sadece haksızda olsan fikrini belirtmiştin =)

Fikrini belirtmek güzel birşeydir. Ama buna karşılık gelmesini tamamen doğal karşılamalısın.

Yoksa fikrini beyan etmenin ne önemi var. Birisi bunu okuyacak ve bana ya olumlu yada olumsuz bir şekilde katılacak.

Sadece seninle aynı fikirde olanlarmı sana mesaj yazabilir.

Ters fikirde olduklarına savunma olarak ben fikrimi belirttim mi diyorsun.

Fikir var fikir vaar kardeşim. Adamı vezir de eder rezilde.

Sonuç olarak gene konu dağıldı ama artık şunu anlayın,

Buraya birşey yazdığınızda, buna bir cevap gelecek ve bu sizi kızdırabilirde tam tersi sevindirebilirde. Bunu bilerek yazın ve size karşı hiç bir gıcıklık ve sinir olmadan yazılmış yazıyı, sinirle cevaplamayın. En azında şu saçma cumleyi kurmayın gozunuzu seveyim " ben fikrimi söyledi"

destination@tahribat.com
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adigestorm
    adigestorm's avatar
    Erkek

Kısa dönem 6 ayda kalırsa kim kısa dönem gitmek isterki. Uzun dönem gidersin çekeceğin rezillikte azalır paranda yatar. 6 ay için bence düşünülebilir yani bilemedim

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Efendi
    Efendi's avatar
    Erkek

Daha dün bu yönde bir çalışma düşünüyoruz dediler. daha meclise bile gelmedi. Gerçi muhalefet de sıcak bakıyor. Hayırlısı olur inşaAllah :)

Harabat ehlini hor görme Zakir, defineye malik viraneler var...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExcaliburTBT
    ExcaliburTBT's avatar
    Erkek

Lise ve Ortaöğretim Mezunu : 9 ay
    Önlisans Mezunu :6 ay
    4yıllık Lisans Mezunu: 3 ay 

ben olsam bu şekilde ayarlardım lan neyi kısaltma bunun hiç yoktan iyidir ama bence böyle daha adaletli olur.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    glaurung
    glaurung's avatar
    Erkek

Bodycilere sporculara - ay vermeleri lazım arkadaş, adam zaten koşuyor hayvan gibi her türlü ağırlık her türlü kondisyon var adamda, disiplin desen on numara beş yıldız, silah eğitimini ver az buçuk da oyala gönder işte, izmaritmiş şuymuş buymuş neredesiniz bodyciler

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

askerliğin içi boşaltıldı artık, yani vatan savunması yerine üst rütbelerin ameleliklerini yapıyorsun v.s. v.s. ben profesyonel ordudan yanayım. bu

sayede daha güçlü olur. Belki gönüllülük esasına göre isteyenler kısa bir süre askerlik eğitmi alabilirler. Askerlik aslında devlete bir borçtur. Bu farklı

şekillerde de ödenebilir. Devlet için şu kadar ay şu işte çalışılabilir. Mesela almanyada makine müh. arkadaşım (türk asıllı alman vatandaşı)

askerliğini almanyada hastahanede yaptı.Oradaki işlerle uğraşmış gibi.. Bu arada kısa dönemler için de 4 ay gibi bi süre konuşuluyor

http://www.ensonhaber.com/kisa-donem-askerlik-4-aya-mi-iniyor-2013-10-04.html

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tnrsk
    Tnrsk's avatar
    Erkek

tayyip mamayı verdi yine bazılarına hadi oyalanın bakalım

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sanalcaptan
    Sanalcaptan's avatar
    Erkek

Seçimler yaklaşıyor heralde :)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    snnyk
    snnyk's avatar
    Erkek
    kendi terhis belgemi hazirladim ehue

snnyk.com - code is poetry all that i know...
Toplam Hit: 13764 Toplam Mesaj: 128