folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Askerlik Süresi Kısaltıldı

Askerlik Süresi Kısaltıldı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Aslında böyle kısa dönem yapmak için yada kaçmak için türlü alavere dalavereye başvuranı  gitmek istemeyini vs hiç göndermiyeceksin bırak gitmesin valla bunlardan gelecek hayır varsın gelmesin bu gibi insalara ne vatanın ne askeriyenin ihtiyacı var vicdani ret harbi olmalı bencede 
    vicdani reddi seçenlere devletin hiçbir olanağından yararlandırmayacaksın öyle ki öğrenci akbili bile çıkartmasına müsade etmeyeceksin devlet memuru olamasın ehliyet çıkartamasın vs vs özel sigortayla özel sektörde çalışsın 

kısa döneminde bedelli askerliğinde dövizli askerliğinde allah belasının versin fakir gebersin onun yaşamaya hakkı yok zaten 

15 ay yapan 12 ay yapan 18 ay yapan enayi değil abi bu korkakların götünün korumak için öldü bu adamlar okuyorlarmış vatan millete öyle faydası olacakmış  külahıma anlat a.k  askere gitmeden önce açıkçğretim okuyanların %90 ı askerden kaçmak için okuyor adam üniverste bitirdim ne anlamı var 12 ay yapacaksam diyorsa bu adam vatana millete faydası olmak için değil sırf askere kısa dönem gitmek için okumuş demektir.

ne okuyan adamın ne okumayan adamın kimsenin hiçbir şeyinden bir şey çalmıyor uzun dönem askerlik a.k herif 30 yaşına kadar ite kaka açıköğretim bitiriyor gidiyor kısa dönem yapıyor az möantıklı düşündüğünden bu adam için zaman çok önemliyse 30 yaşına kadar bir üniversteyi bitiremiyor 15 aymı zamanını çalacak okuyorsan kendine o0kuyorsun vatana millete okuyormuş okumayan üretim yapınca vatana millete faydası olmuyor mu? 

görende Türkiyeden her yıl milyonlarca bilim adamı bir şeyler geliştirriyor üretiyor da sırf 15 ay yüzünden onları yapamıyor zannedecek geçin bu naraları açıkça söyleyin Götüm yemiyor diyede dürüst olduğunuzu bilelim

Siz yapmayın askerlik maskerlik gerek yok valla  paşalar gibi göğsünüzü gere gere şehit haberlerinin duyunca yüzünüz kızarmadan utanmadan sıkılmadan dolaşın insanım diye biz yaparız biz ölürüz sizin yerinize siz yaşayın ;) biz üniversteyi bitirmedik ölmeye hak kazandık sizin yerinize biz 30 yaşımıza kadar taşak kebabı yapı açık öğretim bitirmek istemedik ölebiliriz 15 ay değil 24 ay yaparız ;) siz yeterki rahat edin paşalar...

Sitemim kısa dönem askerlik yapmaya Üniversite okuduğu için mecbur kalanlara değildir yanlış anlamasın kimleri kast ettiğim ap açık yazıyor yukaruda 

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whoobay
    whoobay's avatar
    Erkek

Bedellilerin ücreti de düşecek mi?

Herşey kolaydır, bazen değil işte ∆
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zone
    zone's avatar
    Erkek
    Citizen bunu yazdı

birde kısa dönemi 3 ay yapsalar tadından yenmez.

+

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saybirs
    saybirs's avatar
    Erkek

gandi  askerliği sadece yaz aylarında 3 ay 3 ay yapacaktı :S

mutlu musun %50?

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    srsr_mnyk
    srsr_mnyk's avatar
    Erkek
    SeRDaR bunu yazdı

Aslında böyle kısa dönem yapmak için yada kaçmak için türlü alavere dalavereye başvuranı  gitmek istemeyini vs hiç göndermiyeceksin bırak gitmesin valla bunlardan gelecek hayır varsın gelmesin bu gibi insalara ne vatanın ne askeriyenin ihtiyacı var vicdani ret harbi olmalı bencede 
    vicdani reddi seçenlere devletin hiçbir olanağından yararlandırmayacaksın öyle ki öğrenci akbili bile çıkartmasına müsade etmeyeceksin devlet memuru olamasın ehliyet çıkartamasın vs vs özel sigortayla özel sektörde çalışsın 

kısa döneminde bedelli askerliğinde dövizli askerliğinde allah belasının versin fakir gebersin onun yaşamaya hakkı yok zaten 

15 ay yapan 12 ay yapan 18 ay yapan enayi değil abi bu korkakların götünün korumak için öldü bu adamlar okuyorlarmış vatan millete öyle faydası olacakmış  külahıma anlat a.k  askere gitmeden önce açıkçğretim okuyanların %90 ı askerden kaçmak için okuyor adam üniverste bitirdim ne anlamı var 12 ay yapacaksam diyorsa bu adam vatana millete faydası olmak için değil sırf askere kısa dönem gitmek için okumuş demektir.

ne okuyan adamın ne okumayan adamın kimsenin hiçbir şeyinden bir şey çalmıyor uzun dönem askerlik a.k herif 30 yaşına kadar ite kaka açıköğretim bitiriyor gidiyor kısa dönem yapıyor az möantıklı düşündüğünden bu adam için zaman çok önemliyse 30 yaşına kadar bir üniversteyi bitiremiyor 15 aymı zamanını çalacak okuyorsan kendine o0kuyorsun vatana millete okuyormuş okumayan üretim yapınca vatana millete faydası olmuyor mu? 

görende Türkiyeden her yıl milyonlarca bilim adamı bir şeyler geliştirriyor üretiyor da sırf 15 ay yüzünden onları yapamıyor zannedecek geçin bu naraları açıkça söyleyin Götüm yemiyor diyede dürüst olduğunuzu bilelim

Siz yapmayın askerlik maskerlik gerek yok valla  paşalar gibi göğsünüzü gere gere şehit haberlerinin duyunca yüzünüz kızarmadan utanmadan sıkılmadan dolaşın insanım diye biz yaparız biz ölürüz sizin yerinize siz yaşayın ;) biz üniversteyi bitirmedik ölmeye hak kazandık sizin yerinize biz 30 yaşımıza kadar taşak kebabı yapı açık öğretim bitirmek istemedik ölebiliriz 15 ay değil 24 ay yaparız ;) siz yeterki rahat edin paşalar...

Sitemim kısa dönem askerlik yapmaya Üniversite okuduğu için mecbur kalanlara değildir yanlış anlamasın kimleri kast ettiğim ap açık yazıyor yukaruda 

Vallaha serdar sana ilk defa tamamen yürekten katılıyorum ciddiyim benmi yazdım bunu diye baktım okadar yani Helal olsun

Senin böyle düşüneceğini bilmiyordum :S 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lotus
    Lotus's avatar
    Homo
    SeRDaR bunu yazdı

ardında ne tür ideolojileri barındırdığı belli olmayan siyasetçilerin devlet adamlarının saçmalıkları yüzünden ölmeye gönüllü mü gitsin insanlar , bırakın bu vatan millet sakarya işlerini , askere gitme işini elimden geldiğince uzatacağım , sözde erkeklik karısına laf geçiremeyen orospu çocuklarının sana sabahtan akşama kadar it gibi davranmasıysa devlet gelip alsın bendeki mavi kimliği

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

araban bozuldu diye araba kullanmaya yada bir daha hiçbir taşıta binmemeye tövbe ediyormususn etmiyorsun arabayı yaptırıyorsun değilmi belediye otobüsünün şoförü senin durağı atlayıp seni almayınca otobüse bir daha binmemezlik etmiyorsun değilmi mecbur bineceğiz çünkü mecburuz işimiz gücümüz var askeriyeyede askerliğede mecburuz bu vatan millet sakaryayla alakası olan bir dururmda değil gereklilik mecburuyiet bunuda düzeltilmesi yoluna gideceğiz 
    20 gün askerlik nedir a.k parayla askerlik ne demek ? yada kısa dönem saçmalığı nedir hani devletin eşitliği ?
    benimde memnun olmadığım uygulamalar olmadımı oldu geçenlerde konusunu bile açtım saçma sapan bir sebepten 10 gün ce azldım buda teskereme yansıdı vsvs konus mevcut forumda ama hiçbir zaman askerlikten soğumadım yada asker olmaktan gocunmadım hangi kururmda bozukluk yok ki 
    adalette bozukluk var senelerce davalar sürüyor hak eden hak ettiği cezayı almıyor vs vs
    emniyette olanlar malum 
    belediyelerde dönen yolsuzluk çarkları hat safhada vsvs  
    ama ne yapılacak düzltmenin düzeltilmesinin yolarının arayacağız 

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Noyan
    Noyan's avatar
    Erkek

12 ay çok iyi oldu, mevcut tüm askerler ve askere gidecekler adına çok seviniyorum.

Akıllı insan her düşündüğünü söylemez ama her söylediğini düşünür.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nibun
    Nibun's avatar
    Dişi

Şimdi bu kısa dönemlere ve uzun dönem askerliğin kısaltılmasına kızan ekip askerdeyken şu amına kodumun yerinden kurtulsam bitsin şu askerlik demedimi hiç? Yok madem severek yaptınız askerliği ne sikime şafak saydınız? Bırakıp teskere kalsaydınız orda.Kopmle kaldırsınlar,geçsinler profesyonel orduya.

hadi sevişelim..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YasamaK
    YasamaK's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Şuraya bak bize devlet milet nutku atanlar askerlikden kaçar olmuş hani olum sizin devletçiliğiniz miletçiliğiniz ?? he neyse sakinim toplum için hayırlı olsun..

SEVİŞİRKEN EN ZEVKLİ OLAN ŞEY.. tamam, dikkatinizi çektim. ne kadar meraklısınız böyle şeylere terbiyesizliğin lüzumu yok yani :D (, sessizce öldürüyor.)
Toplam Hit: 13749 Toplam Mesaj: 128