folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Atatürk"Ün Sansürlenen Görüşleri

Atatürk"Ün Sansürlenen Görüşleri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HAYVANYASAR
    HAYVANYASAR's avatar
    Erkek
    MelancholiTr bunu yazdı:
    -----------------------------

bak hocam..çok dikkat çekmeye çalışıyorsun..

bu sitede 2 şey çok büyük dikkat çeker..bunuda en iyi şekilde kavradığını düşünüyorum..

1.islam dini..

2.Atatürk..

sen ikisinede saldırıyorsun..dikkat çekmek içn birşeyler yapıyorsun..

ama sana önerim dikkat çekmek istiyorsan bilginle ve kültürünle çek bu gibi şeylerde değil..

saygılarla..

Belki de ben dikkat çekmeye çalışmıyorumdur da sen sana ters fikirlerimle senin dikkatini çekiyorum diye ortamı germeye çalışıyorsundur. Hiç böyle düşündün mü bir de? :D

Adamakıllı tartışıyoruz şurada fikir belirteceksen belirt, ders verme bana.

Atatürk'ün sansürlenen yazılarını paylaştım diye Atatürk'e saldırmış yaptın ya beni, belli zaten olayları çarpıtmaya bayıldığın.

Blogum; http://hayvanyasar.blogspot.com/
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HAYVANYASAR
    HAYVANYASAR's avatar
    Erkek
    ZaYGo bunu yazdı:
    VIGILANTE bunu yazdı:

ZaYGo bunu yazdı:
    Atatürk'ün sansürlenen görüşü plavradan ibarettir.Atatürk'ün görüşlerini anlamak için yaptığı icraatlara bakmak yeterlidir.Onuda geçtim Nutuk'u okumak Atatürk'ü tam anlamıyla anlamamızı sağlar.Nutuk=Atatürk.Can Dündar'ın ne mal olduğunu anlatmama gerek yok heralde...
    Atatürk'ün elyazmalarını bulabilirsin arkadaşım bu konuda. Can Dündar'ın kanıtı elinde. Seninki hani?

İşine gelmiyor, kafandaki Atatürk'ü bozuyor diye adama saldırma bence.

Yazımı tam olarak kavrayamamışsınız galiba.Atatürk'ün el yazmalarının %100 güvenirliğini asla kanıtlayamassın.Üzerlerinde değişilik yapılıp yapılmadığını bilemeyiz.Bu sebepten yazılı kaynak olarak Nutuk en iyisidir.Ayrıca Can Dündar'ın elinde kanıt olması o kanıtların kesin doğru olduğu anlamına gelmez.Can Dündar'ın nasil bir insan(!) olduğunuda çok iyi bildiğimiz için kanıtlarınında o biçim olduğunu düşünmekteyiz.Benim kanıtlarım nerdemi? Benim Atatürk ile ilgili tek kanıtım Nutuktur...
    Nasıl bir insanmış Can Dündar? Ne gibi kanıtlar var elinde onu o "gizli şeytani planlar"ı hakkında?

İlkokulda beyninize kazınan Atatürk imajına azcık ters bir şey söyleyince, gerçekliğine dair sağlam kanıtları bile olsa işbirlikçi, hain oluyor adam gözünüzde...

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    umit
    umit's avatar
    Erkek

VIGILANTE bunu yazdı:

mrphs bunu yazdı:
    can dündarı Mustafa filminden tanıyoruz. kime ve neye hizmet ettiği açık.

Vah vah vah, Ata'sının da siyasi ve askeri dehası arkasında normal bir insan olduğunu öğrenen gencin yürek burkan dramı :D

kimseyle polemiğe girmedim senlede girmicem boşuna uğraşma 

le le le sakine
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HAYVANYASAR
    HAYVANYASAR's avatar
    Erkek
    xz bunu yazdı:
    VIGILANTE bunu yazdı:
    xz bunu yazdı:
    VIGILANTE bunu yazdı:
    xz bunu yazdı:

Toplumun Ata'sının kurduğuy kurum tarafından sansürlenen Atasının görüşlerini öğrenmesi nasıl bir yıpranmaya sebep olabilir ki? Gerçeklerin, saklanmış bilgilerin ortaya çıkarılması için illa bir menfaat olması gerekmiyor bence. Nerede halkın bilmesi gereken bir şey varsa söylebnmelidir bu bence.

Vakit gazetesindekilerle de Can Dündar bir değil yani lütfen.

"""Ata'yı milletin gözünde küçültmek ile, düşüncelerini, ülküsünü basite indirgemekle yani bir tüketim malzemesi yapıp kendi etiketi ile satmak ile gündemde kalarak cukkayı doldurmak """ diyorsun da nerede küçkültmüş ki Atatürk'ü bu yazıda?

Yani adamın Atatürk'ün içki içmesi, din üzerine liberal fikirleri vesaire üzerine gerçekleri yazmasında neden bir art niyet arıyorsun ki? Atatürk'ün "gerçekten" kim olduğunu anlamamızı istiyor bence sadece.

bu yazılanlar öncelikle bir iddiadan ibaret, kanıtlarıda iddiadan öte değil. Evet niye sansürlensin dediğin gibi ve 100 senedir ortaya çıkmamış olsun ? 

Can dündarla vakit gaztesini elbette bir tutamam, vakit gaztesi toplumun gözünden Atatürk'ü ve fikirlerini yüceltmek için yani "Atatürkçülük propagandası" için Atatürkçülerden milliyetçilerden daha sıkı bir çaba içerisinde, iyi ki varlar ki toplum bir yandan Atatürk olmasaydı içinde olacağımız tiksinçliği yozluğu tükenmişliği bunların vesikasında görebiliyor. Bu sözümona dindar mahlukatın şahsında Atatürk karşıtı tüm iğrençlik somut olarak ifade edilebiliyor ki şu anda bile örnek olarak kullanıyoruz. Aptal bir düşmandan daha iyisi ne kadar aptal olduğunun farkında olmayan düşmandır, örneğin vakit gazetesi. 

Atatürk'ü öğretmek öncelikle nereden can dündarın sorumluluğuna giriyor? Arkdaşın dediği gibi öğrenmek isteyen açar Nutuk okur ve apaçık, günümüz Türkçesiyle yazılmış gerizekalı olsa bile birşey anlar heralde. Atatürk bir milletin bağımsız ve birlik halinde yaşama iradesini temsil eden bir ikondur, bir bayraktır. Candündarın rakı içen mustafası değildir. Saldırı zaten bu paşaya değil adı geçen ülkünün kendisine , dolaylı olarak bu irade temel alınarak kurulmuş devlete ve ülkeyedir .Candündar vakit gaztesinin aksine akıllı bir düşmandır , ülkenin çökmesiyle kendi hesabını doldurmayı uman bir leş yiyicidir. Konu dindarlık dinsizlikte değildir, konu milletin Atatürk ü bir ikon , bir bayrak olarak görmemesini sağlayacak açık siniruçlarını bulmaktır, bağımsızlık ve milliyetçilik fikirlerini kurtuluş olmaktan çıkaracak herşeydir. 

Yakında eşcinsel, eroinman hatta satanist olduğunu bile iddia edebilir, bunu kanıtlayacak(!) bir kitap bulmakta da zorlanacağını sanmıyorum.Mustafanın komşunun kızına sarktığını göstermek, bu muydu sizin inandığınız güvendiğiniz lider demenin yolunu açar , bu alkollü şahsın dediklerindenmi medet umuyorsunuz der , Türk milliyetçiliği fikrini yıkmak için bunu arsızca da kullanır. Sonra yaptığı hatalar(!)  sıralanır bir bir , tabi nasılsa o da bizim gibi insan, cumhuriyetçilik, laiklik, milliyetçilik .. gibi hatalar yapmış olabilir denir. 

Atatürk'ün el yazmaları belli, kitabın ilk baskıları duruyor, yeni baskısında sansürlenmiş bölümler olduğu gayet açık. Ve sen hala iddia sadece diyorsun...

Atatürk üzerine tarihsel bilgiler istiyorsan zaten neden Mustafa'yı izliyorsunuz ki? Açın o zaman Nutuk'u okuyun işte. Mustafa filmi zaten Atatürk'ün bir komutan ve siyaset adamı altındaki kimliği üzerine bir çalışma. Rakı içiyormuş, sigara içiyormuş, kadınlara meraklıymış falan ne olmuş yani bunlar mı rahatsız ediyor sizi? Atatürk'ün milli değerlerimizin istiklalimizin bir sembolü olması için illa bu insani özelliklerinin üstünün kapatılması mı gerekiyor yani?

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZaYGo
    ZaYGo's avatar
    Erkek
    VIGILANTE bunu yazdı:
    ZaYGo bunu yazdı:
    VIGILANTE bunu yazdı:

ZaYGo bunu yazdı:
    Atatürk'ün sansürlenen görüşü plavradan ibarettir.Atatürk'ün görüşlerini anlamak için yaptığı icraatlara bakmak yeterlidir.Onuda geçtim Nutuk'u okumak Atatürk'ü tam anlamıyla anlamamızı sağlar.Nutuk=Atatürk.Can Dündar'ın ne mal olduğunu anlatmama gerek yok heralde...
    Atatürk'ün elyazmalarını bulabilirsin arkadaşım bu konuda. Can Dündar'ın kanıtı elinde. Seninki hani?

Yazımı tam olarak kavrayamamışsınız galiba.Atatürk'ün el yazmalarının %100 güvenirliğini asla kanıtlayamassın.Üzerlerinde değişilik yapılıp yapılmadığını bilemeyiz.Bu sebepten yazılı kaynak olarak Nutuk en iyisidir.Ayrıca Can Dündar'ın elinde kanıt olması o kanıtların kesin doğru olduğu anlamına gelmez.Can Dündar'ın nasil bir insan(!) olduğunuda çok iyi bildiğimiz için kanıtlarınında o biçim olduğunu düşünmekteyiz.Benim kanıtlarım nerdemi? Benim Atatürk ile ilgili tek kanıtım Nutuktur...
    Nasıl bir insanmış Can Dündar? Ne gibi kanıtlar var elinde onu o "gizli şeytani planlar"ı hakkında?

İlkokulda beyninize kazınan Atatürk imajına azcık ters bir şey söyleyince, gerçekliğine dair sağlam kanıtları bile olsa işbirlikçi, hain oluyor adam gözünüzde...

Can Dündar'ı çok seven sensin,senin konusunu açtığın o şeytanıda planlarıda sen anlat bize amdem boyle bi cümle kuruyosun...Ayrıca Hiç olmassa bizim beynimiz varmış ki ona Atatürk'ü kazımışlar sende beyin olmadığı için bişiy kazıyamamışlar galiba.Hem Atatürk'ü bu halktan soğutmaya çalısan kişi işbirlikçi hain değilse Atatürk mü işbirlikçi hain??!! Atatürk hakkında konuşuyoruz farkıydaysan laflarına dikkat etsen iyi olur..

Long Live Turkey..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HAYVANYASAR
    HAYVANYASAR's avatar
    Erkek
    ZaYGo bunu yazdı:
    VIGILANTE bunu yazdı:
    ZaYGo bunu yazdı:
    VIGILANTE bunu yazdı:

ZaYGo bunu yazdı:

Can Dündar'ı çok seven sensin,senin konusunu açtığın o şeytanıda planlarıda sen anlat bize amdem boyle bi cümle kuruyosun...Ayrıca Hiç olmassa bizim beynimiz varmış ki ona Atatürk'ü kazımışlar sende beyin olmadığı için bişiy kazıyamamışlar galiba.Hem Atatürk'ü bu halktan soğutmaya çalısan kişi işbirlikçi hain değilse Atatürk mü işbirlikçi hain??!! Atatürk hakkında konuşuyoruz farkıydaysan laflarına dikkat etsen iyi olur..
    Evet bakıyorum da elinde gösterecek bir kanıt bulamayınca hemen "Sen göster onu da çok seviyorsun da onu" diyorsun, sonra beyinsiz diye hakaret ediyorsun, sonra Atatürk mü işbirlikçi hain diye konuyu ve dediklerimi 180 derece çarpıtıyorsun ve final olarak da Atatürk'ün görüşlerini savunan bir yazı paylaşan beni Atatürk hakkında düzgün konuşmakla uyarıyorsun....

Yani zora gelince böyle çirkinleşeğine hiç tartışmaya girme arkadaşım :D

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dumanemre
    dumanemre's avatar
    Erkek

VIGILANTE

senin herhalde beynindeki Atatürkü tam oturturamamışsında ondan böyle gerçekliliği kanıtlanmayan söylemleri bizimle paylaşıyorsun.. Şimdi diyelim doğru bu yazılanlar dindar kesim bak dinci demiyorum Atatürk'ü sevmesin mi? veya Atatürkün dinle cok iç içe oldugunu söyleyelim..o zaman da dine soğuk kişiler mi Atatürkü'ü sevmesin? cok saçma bir yazı.Belirli bir kısmı Atamızın sevgisinden yoksun bırakılması için yazılmış bir yazı...Atatürk, ister islamla alakalı olsun ister olmasın bu türkiyede yaşayan herkesin Atasıdır ve herkes ona minnet duymak zorundadır..He Atatürkü sevmeyenler  onlar zaten rotası belli.Onlar  battı balık hesabı hatalarının farkında olmadan devam ederler..Ama gerek müslüman gerek gayrimüslim Atamıza borcumuz var ve O hepimizin Atası....

.İnilmeyince kuyuya çıkılmıyor taht-ı Mısıra.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trooper
    trooper's avatar
    Erkek
    MelancholiTr bunu yazdı:

bak hocam..çok dikkat çekmeye çalışıyorsun..

bu sitede 2 şey çok büyük dikkat çeker..bunuda en iyi şekilde kavradığını düşünüyorum..

1.islam dini..

2.Atatürk..

sen ikisinede saldırıyorsun..dikkat çekmek içn birşeyler yapıyorsun..

ama sana önerim dikkat çekmek istiyorsan bilginle ve kültürünle çek bu gibi şeylerde değil..

saygılarla..

Tamamen katılıyorum

ZzZzZzZ...!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    O can denen gavatın götünü sikeyim, kendi tarihini yabancı dalyarakların liberalizm adı altında ulusal çıkarlarını empoze etme amaçlı ürettiği belgelerinden görmeye çalışanın alayını sikeyim. İçimde kalacağına bu yüzden ban yemeyi yeğliyorum, ulan önüne gelen götünden belge çıkarıyor ulan amına koduklarım yıllardır neredeydiniz? ülke zayıflayınca mı aklınıza  her boku tartışmaya açmak geldi! ulan dinsizi de dinlisi de vatan haini olmuş sokarım böyle işe. sesimizi çıkarsak bu vatanda bizde yaşıyoruz diyorlar susmaktan başımızı eğmekten bıktık lan! eline gazete alırsın baştan aşağı yalan, din kitabı alırsın götveren ingiliz ajanını hazret olarak yazar, polis kendini kral zanneder ortalığın amına koyar kimsede çıt yok, ülkeni savunmak için a dersin faşist olursun, devlet kurumları satılmasın dersin komünist olursun, karşı platform kurmaya çalışırsın terörle mücadeleden içeri alınırsın. mandacılığı almışlar allayıp pullayıp götten sıçma anal liberal bir tavır icat etmişler adına demokrasi koymuşlar bu yemeği yiyeceksiniz diyorlar! adım başı demokrasi, türban başı demokrasi, imam başı demokrasi, haham başı demokrasi, papaz başı demokrasi, dinde sizin dinsizlikte insan hakları da sizin özgürlükte miliyetçilik ulusalcılık terörizm olmuş ben böyle işin amına koyarım arkadaş! nokta.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HaYVaN
    HaYVaN's avatar
    Erkek

Atatürk müslümandır ve müslüman olarak ölmüştür.

Annesi Zübeyde Hanım onun için her zaman namazda dua etmiştir.

Bu gün gittiğimiz mahkemeler de K.Atatürk imzalı şu sözü görürüz: "Adalet Mülkün Temelidir."

Bu sözün Hz.Ömer'e ait olduğunu hatırlarsak, K.Atatürk'ün islam alimlerinin sözlerini onayladığı kanısına varabiliriz...

Toplam Hit: 8309 Toplam Mesaj: 42