Banka Kredi Masrafını Aldım!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    feykbey
    feykbey's avatar
    Erkek
    DaveReed bunu yazdı
    feykbey bunu yazdı

Geçmiş 10 yıla dönük krediler için başvurabiliyosunuz. Parayı almak için dilekçede istediğin hesap numarasını yazabiliyosun. hesap işletim ücretinede (bankamatik kart ücreti) itiraz edebilirsiniz. 

hesap işletim ücretlerini nasıl geri isticez? yine tüketici hakem heyetine mi gitçez?

çünkü bankaya dilekçe yazdığında/masrafı geri istediğinde bddk nın kararını yasal düzenlemeyi içeren yazı yazıo ibneler

sanırım artık hesap işletim ücreti yasal

ama çok be arkadaş senede 100 tl hesap işletim ücreti mi olur lan

5 tl olsa birşey demicem

evet yine tüketici hakem heyetine basvurman gerekiyor. arkadaşım banka tüketici hakem heyetinede sözleşmeleri bddk kararlarını vs. gönderip savunma yapıyor zaten. fakat buna ragmen tüketici kanununa göre kaymakamlık banka aleyhine karar cıkartıyor boyle olunca bankanın ne dediğinin hükmü yok. hesap işletim ücreti yasal yasal değil. sen kaymakamlıga git.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    feykbey
    feykbey's avatar
    Erkek
    jetlag bunu yazdı

misal  x bankasından kredi masrafını talep ediyorum ancak vercegim hesap no y  bankasına ait yani banka ödemeyi eft yoluyla yapıcak mümkünmü bu

alıyor diye biliyordum ama bugun öğrendiğime göre banka kendisinde olan hesaba yatırıyor. baska banka hesabına yatırmıyormus.hesap kapalı ise aktif hale getiriliyormus. ve elden ödeme yapılıyormus. bilginize.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bosluk
    Bosluk's avatar
    Erkek

iyimiş

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NetBABA
    NetBABA's avatar
    Erkek
    Mukavim_ bunu yazdı
    Hocam bankayla yaptığın sözleşmeye bağlı değil mi bu?

Bilader sen televizyon izlemiyon mu?Ya gazete,face?

Umudumu bu güne bağlamadım ki yarınım dan umutsuz olayım.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NuLL29
    NuLL29's avatar
    Erkek

çizik

.::::Tesadüfen Doğdum Mecburen Yaşıyorum Zorudan Ölücem:::...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    detay
    detay's avatar
    Erkek

bankaların müşterilerini sktiği bir ülkede yaşıyorsan her yolu deneyeceksin

çok uzun zamandır 6-7 yıldır sadece 1 yıl kullanıyorum bir çok kredi kartını..

örnek olarak

şu anda garanti bonus var 1 yıl geçince kart ücreti yansıtıyorlar

müşteri hizmetlerini arayıp bu ücreti iade etmezlerse kredi kartını kapatmalarını istiyorum

genelde karşılığında para puan ( bonus ) verelim oluyor onuda istemeyerek kartı kapattırıp kart ücretini iade alıyorum

sonra başka bankaya kredi kartı başvurusunda bulunup başka bankadan kk alıyorum 10 15 günde onaylanıp geliyor

yine kart ücreti yansıttıklarında aynı sistemi devam ettiriyorum ücret almazlarsa kullanmaya devam.. illaki alırız diyorlarsa kapattırıyorum..

3 banka arasında dolanıp duruyorum garanti-ing-hsbc

yıllardır boyle devam ediyor..

memlekette banka mı yok

maaasebeci....
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NuLL29
    NuLL29's avatar
    Erkek

konuyu açan arkadaşa şunu sormak istiyorum. dilekçenin yanında başka birşey gerekmiyormu. kredi numarası, kredi dökümü vs.vs. çünkü bunlar yok bunları bankadan istesek kesin ücret isterler yada vermezler. yani sadece dilekçe yetiyormu.

edit birde anlamadım ilkin bankaya dilekçe verip paramızı isticez oradan red yazısı gelince bu kez gelen yazıyla beraber kaymamaklığamı gidicez. yoksa direk kaymakamlığamı gidicez.

NuLL29 tarafından 14/May/13 13:21 tarihinde düzenlenmiştir

.::::Tesadüfen Doğdum Mecburen Yaşıyorum Zorudan Ölücem:::...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MuhammeT
    MuhammeT's avatar
    Erkek

Banka bana geriye dönük kredimi göremediğini söyledi. genel müdürlüğe fax çektim. internet bankacılık hesabıam kaydın girilmesini ve email adresime dökümanın eklenmesi diye.

bana kredi veren banka nasıl olurda göremez ?

benim sorum şu olacak. ben 2006 - 2010 yılları arasında çektiğim kredilerin tarih, kaç tl olduğu ve nekadar masraf aldıklarını nasıl öğrenicem. bankadan cevap gelmezse ?

Hangi Cennetten Geldik Bu Cehenneme
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mukavim_
    Mukavim_'s avatar
    Erkek
    NetBABA bunu yazdı
    Mukavim_ bunu yazdı
    Hocam bankayla yaptığın sözleşmeye bağlı değil mi bu?

Bilader sen televizyon izlemiyon mu?Ya gazete,face?

En son okuduğum şikayetvar ve adını hatırlamadığım bir kaç sitede hesap işletim ücretleri sözleşmede yazıyorsa(kredi değil, bankkartlar ve kredi kartları için) o parayı geri alamıyorsun şeklinde açıklamalar görmüştüm. İnternetteki bilgi kirliliğinin içerisinden doğru olana ulaşmaya çalışıyoruz. Bilader ne amk, o nasıl bir üslup.

Mukavim_ tarafından 14/May/13 16:17 tarihinde düzenlenmiştir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jetlag
    jetlag's avatar
    Erkek

bügün elime tüketici hakem heyetinin kararı ulaştı kesilen dosya masrafının tarafıma ödenmesine karar verildi yarın bankaya gidecegim. şimdi tekrar kredilere ait dosya kesim masrafı gösteren çıktısı almam ve dilekçe yazmam yeterlimi oluyor

Toplam Hit: 7667 Toplam Mesaj: 60