folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Benim Yaşadıklarımı Yaşamayın (Gizli Boyun Düzleşmesi)

Benim Yaşadıklarımı Yaşamayın (Gizli Boyun Düzleşmesi)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

hertürlü doktora gidip hala sağlık sorunları yaşıyorsanız ve mutsuz , umutsuz , yorgun , güçsüz , hevessiz bir hayatınız varsa sizinde benim gibi gizli boyun düzleşmesi arızanız olabilir.

s: ne işe yarar bu ?

c: mesleki hastalıklarının en ibne olanıdır. bilgisayar başında iş yapanlar ve benzeri işi yapanlarda görünen ibne bir hastalıktır. hayatınızı karartır haberiniz bile olmaz. boyun kemikleriniz C çeklinde olması gerekir iken sürekli boyunuzu ileri doğru tuttuğunuz için bütün boyun damar ve tendonlar gerilip zamanla gerizekalı olmanıza sebep olur benim gibi.

s: bukadar abartılacak ne yapar bu rahatsızlık ?

c: unutkanlık , halsizlik , uykusuzluk , ak ciğer yorulması ve arızalanması , kollarda uyuşma , parmakları hızlı kullanamama, özgüven eksikliği , ince işleri yapamama , düşüncede kısıtlanma , görme sorunları , odaklanma sorunları.

bende ileri derecede boyun düzleşmesi olmuş murid ve murideler.

şiddetli baş ağrıları şiddetli uyku şiddetli halsizlik şiddetli kulak ağrılarına varıncaya kadar yıllarca çektim bu hatalığı. 

gizli boyun düzleşmesi olduğu için hastane hastane dolaşmama rağmen bulamadılar. çünkü her röntgen çekildiğimde boynum normal çıkıyordu.

ama günlük hayatta yatakta yastıksız sırt üstü nasıl yatıyorsanız ayaktada da öyle durmanız gerekiyor. 

çözümü yaş ilerledikçe imkanız. sadece spor yapmak hastalığı azaltıyor.

şöyle ki bel kemiği öne doğru C şekilnde olmalı ki iç organla hızlı hareket edince yaylansın diye. boyun kemiğide geriye doğru C harfi şekilne olmalı ki koşarken veya iş yaparken kafa etkilenmesin diye.

ama ben yıllarca öne doğru durmuşum ve ensemdeki bütün damarlar incelmiş esnemiş. unutkanlık şiddetli baş ağrıları el titremesi yorgunluk gibi şeyler beni intihara kadar götürdü.

sizler dikkatli olun baari. sırt üstü yatağa yastıksız yatın ve ayaktada oturarakta tıpkı yatakta durduğunuz gibi durmaya çalışın.

boyun kemiği arkaya doğru C şeklinde durması gerekiyor. hani iş makinalarının hortumları boşta iken sallanır ya. böyle sarkmış durumda olurlar.

hah işte boynumuzun arkasındaki damarlarda düz dururken gevçek kalmaları lazım. 

konunun ciddiyetini ve anlatmak istediklerimi anlamayan pm atsın telefonla arayıp anlatacam.

dik durun boyunuz geride dursun. saygılar.

http://my.picresize.com/vault/W4YXXA6H5W.jpg

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    driveshaft
    driveshaft's avatar
    Erkek

bunun için özel bir koltuk mu almalı aparat mı almalı boynun arkasına, bende kendimden şüpheleniyorum

"Sen doğru dur, eğri belasını bulur"
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

Çok geçmiş olsun.  Yaz da konuyu genele taşısınlar herkes okusun. Çok üzüldüm. 

Çok önemli bir konu çünkü forimdaki herkes bilgisayarcı. Ve hepimiz risk faktöründeyiz.

Son zamanlarda resmen uyuşmuş gibiyim. Herşeyi unutuyorum.  Açıkçası olabilirmi diye korktum. 

Zaten sen devamlı ağrıdan bahsediyorsun gitmediğin doktor kalmadı. Belki ilk seferde bulunsa ilerlemezdi.

Şimdi ne yapılabilir iyice araştır ilerlemesin bari.

Psikolojinin etkisi varmıymış bu hastalığa ? Yeni duydum. 

Ben sana yıllardır hep diyorum,  atla git başka yerlere . İyi gelecek sana . Seyahatte sihhat vardir derler. Avrupa geçmişinde var . Al bilet git. Kal bir yıl. Kafanı dağıt.

Sizde fırsat var gitmiyonuz. Bizimkileri ikna etsem 1 dk durmam. öyle yerlere gideceğim ki navigasyon " burası da neresı ? taaa ebenin nikahında tarif etmem " desin.  Derler ya Allahın unuttuğu yer. Oralardan millete kart atacağım da şimdilik çakılı kadro yaşıyorum :).

Sanada tavsiye ederim kart işini. Anladın sen. 

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi

Rontgen cekilince normal cikiyorsa boyun duzlesmesi oldugu sonucuna nasil vardin

sigara değil, balık olan.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek
    izzmarit bunu yazdı

Rontgen cekilince normal cikiyorsa boyun duzlesmesi oldugu sonucuna nasil vardin

fizikçi ayakta çene ile boyun rontgeni çekti. yani son  çeken doktor farkına vardı. çeşitli hareketler yaptırdı filan.

sonra başladı açıklamaya. şöyle olduğu için böyle oluyor. sen rontgen çekilince kendini kasıyorsun boynun eski haline geliyor filan.

birde ben sırt üstü yatınca bogazım patlayacak gibi agrıyor. kemikler ters dönmüş neredeyse.

salak gibi hiç dikkat etmemişim. hep halsizlik hep uyku hep ellerde uyuşma hep iştahsızlık. boyun damarlarım uzadığı için incelmiş kafama kan gitmiyor.

avatarımdaki gibi beynim küçülmüş. boşuna mı koydum ben avatarıma o resmi.

@futurist genele taşımaları için yazayım bakayım.

@driveshaft. sırt üstü düz bir yere uzanıp o şekilde düz duracaksın. yanı sert zeminde uzanırken belin nasıl şekil alıyorsa ayaktada o şekilde duracaksın hocam.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

o zaman belden yayıla yayıla oturmak faydalı çünkü C şekline katkısı oluyor. fakat boynu bükük durmak da zararlı öyle mi? korkuttun açıkçası. nasıl engel olabiliriz? elde telefon facebookta gezinmek müthiş zararlı bu anlattığına göre. beyinsiz bir nesil yetişecek.

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

evet facebook filan tam bir boyun damarı düşmanı .

bir insan ne kadar hareketli iş yaparsa okadar sağlıklı olur biliyorsunuz.

atın elinizdeki telefonu bence. ben oyun oynamaktan sağda solda sörf yapmaktan bayılacak dereceye gelmiştim artık.

şimdi kahvemi elektirkli isgaramı alıp oturuyorunç işim olmadıkça bilgisayara telefona bakmıyorum. bilgisayarın altına kutu kydum monitor yukarıda dursun diye.

telefona da düz bakıyorum. ellerimi kaldırarak bakıyorum.

düz durun. aşağıya bakmayın. herşeyin karşınızda olacak şekilde konumlandırın. boynunuz yere eğilmesin.

barfiks ve yüzme boyun ağrılarında en etkili spor.

soğuktan uzak durun. evinize gerçek soba kurup kışın onunla ısının. iyi korunun.

her sabah ellerinizle armut toplama hareketi yapın yorulana kadar.

sex yaparken kafanız önde boşalmayın boyun damarlarını kasıyor. gerginlik yapıyor. tam tersi kafa yukarıya lambaya bakacakşekilde boşalın.

dünyanın en pis şeyidir boyun düzleşmesi.

aklınıza gelmeyecek hastalıklara yol açar.

bende burun eti bile yapmaya başlamış amk. ileri derecede olduğu için.

birde kafanızı arkaya götürüp sağa sola çevirin. sürütünme sesi geliyorsa babayı yemişsiniz demektir.

yine kafanız geride iken sağa sola az hızlı hareket edin. eger bogaz tarafından hışırtı sesi geliyorsa yine kireçlenme ile birlikte boyunda sorun olablir

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pompaci
    pompaci's avatar
    Erkek

hoca bendede var düzleşme gittiğim ilk doktor anladı röntgen bile çektirmeden hemde şikayet olarakta kabim sıkışıyo diye gittim muayene etti bir iki ilaç verdi sırt üstü yat dedi o kadar her ne kadar sırt üstü yatamasamda en azından yatağa gidiğimde uyuyana kadar öle idare ediyorum şimdik bişeyim yok çok şükür. 

hayat boş pompala çoşşş :):)...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adamhakli
    adamhakli's avatar
    Erkek

Araç kullanırken oluyor sanırım bende. :(
    Bilgilendirme için teşekkürler...

Hayat savaştır, ölümden korkan YAŞAMASIN. https://www.tahribat.com/forum/cekilis-2020-bal-satisi-basladi---siparisler-ali-247037
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DadasAdam
    DadasAdam's avatar
    Erkek

Bence bi servikal mr çektir, radyologlar yorumlayıp karar versin hocam. Fizikçiler elbette işinde uzman insanlar ama hiçbir fizikçi röntgen filmine bakarak, ince kesittle taranmış saggital servikal mr görüntüsünün bir radyolog tarafından yorumlanmış hali kadar kesin tanı koyamaz. 

Röntgende boynun C şeklinde çıkmış, doktor zorlamasıyla düzleşme olduğu görülmüş, ondan dolayı böyle bir öneride ısrar ediyorum. Geçmiş olsun hocam.

DadasAdam tarafından 13/Eki/16 14:06 tarihinde düzenlenmiştir

Bir anadan dünyaya gelen yolcu...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Bende bazen sinir sıkışması şeklinde oluyor 1 saat falan acayip ağrı yapıyor. Boynumu kırıp atmak istiyorum o derece. Çaresi boyunu yüksek bi yere yaslayıp sırt üstü uzanmak.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.