folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Benim Yaşadıklarımı Yaşamayın (Gizli Boyun Düzleşmesi)

Benim Yaşadıklarımı Yaşamayın (Gizli Boyun Düzleşmesi)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    murathan
    murathan's avatar
    Erkek

Surekli bilgisayar basinda islerini yapan muritler yillar sonra sizde oldugu gibi vucutta cesitli rahatsizliklarla karsilasabiliyorlar.
    Ancak tanidigim bircok kisi bu durumu guzel bir masaj koltugu temin ederek, henuz bir rahatsizliklari ortaya cikmadan cozuyorlar. Hem de gunluk yasamlarinda kosu, yuruyus, yuzme aktiviteleri ile saglikli yasamlarini destekliyorlar.
    Yaklasik 3 yil once ben de bu karari verdim ve ise sigarayi birakmakla basladim. Aslinda biraktim ama birakmadim da denilebilir. Nasil yani diye sorabilirsiniz_?
    Bu konuda onunuze guzel bir hedef koymakla ise baslayabilirsiniz. Eger maddi durumunuz cok cok iyi ise bu anlatacagim yonteme pek gerek kalmayacaktir.
    Oncelikle sigarayi kullanmayi biraktim sadece. Bunun yaninda sigara iciyormus gibi bankadan acmis oldugum diger hesaba aylik 300 lira aktardim (gunluk 10 lira). Bu yontem oldukca basit geldi ve inanin beni hic sarsmadi.
    Daha sonra bu 300 lirayi degisik kucuk yatirimlarimda degerlendirdim. Her ay gectikce bu birikimime 300 lira daha eklenecekti dogal olarak. Hisse senedi ve fonlara yonelerek sabit olarak artmasi gereken birikimimi onemli olcude bu cizgiyi koruyarak yukselttim ve 3 yil icerisinde %50 ye yakin net kâr elde ettim. 2016 yil basinda bu miktara baktigimda izledigim bu basit birikimimin bana oldukca guzel imkanlar araladigini gordum. Toplamda 23 bin 650 liralik bir total elde ettim. Bu sure zarfinda kullanmis oldugum koltugum da 300-500 lira araliginda idare eder bir koltuktu.
    Bu paranin neredeyse yarisi ile bu adreste yer alan urunu aldim. Bir yila yakin bir zamandir bilgisayar basinda bu koltugu kullaniyorum. Buna gore de guzel bir masam var. Size su kadar soyleyebilirim.
    Yogun bir is mesaim olmasina ragmen, aksamlari isten ciktigimda o gun sanki hic ise gitmemis gibi hissediyorum. Hayatimi oldukca pozitif olarak etkiledigini soyleyebilirim.
    Bunun yaninda yukarida bahsettigim yuruyus, bisiklete binmek, kosu yapmak ve yuzmek gibi de pekala oldukca genis alternafli spor seceneklerinden de yararlaniyorum.
    Benim bu davranisimin sonucunu "azmin zaferi" olarak ilan eden bazi arkadaslarim da bir yildir sadece sigara kullanma aliskanliklarini birakarak, her gun sigara iciyormus gibi davranarak basit bir birikim yolunu sectiler. Farkli seceneklerde birikimlerini de degerlendirebilirler. Ben de bu yonde degerlendirdim ama yalnizca sigara kullanmayi birakarak bu sekilde bir sonuca ulastim.

Bunlari anlatmamin sebebi hem konuya binaen, hem de insan; her ne isle mesgul olursa olsun, insanin; sagligin oncelikler arasinda ilk sirada gelmesini unutmamasi gerektigindendir. Eger isterseniz, sakaklariniza kadar gunde 3-4 defa masaj yapabiliyorsunuz. Hepinize saglikli yasamlar diliyorum.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cesnist
    Cesnist's avatar
    Erkek

Fizyoterapiste gitmek gerek galiba, cağımızın en büyük sorunlarından gerçekten günün en 4-5 saat masa başındayız.

https://www.youtube.com/watch?v=9EmIfWLMWbU

طדṮ
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Daniel-Koo
    Daniel-Koo's avatar
    Erkek
    Cesnist bunu yazdı

Fizyoterapiste gitmek gerek galiba, cağımızın en büyük sorunlarından gerçekten günün en 4-5 saat masa başındayız.

abi güzel videoymuş, sağ ol 

ne diyon?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siberturq
    siberturq's avatar
    Erkek

@Cesnist

paylaşımla olayı Arifin videosunu arıyordum meselesine çevirdin.😂😂

Bir şeyi gerçekten yapmak isterseniz bir yolunu bulursunuz, istemezseniz de bir bahane bulursunuz.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cemnet
    cemnet's avatar
    Erkek

bu konudan şöyle bir ders çıkarabilirim. bende de astigmat var 1.5 değerlerinde. görmede zorlanma olunca pozisyonu değiştiriyorum bilgisayar başında. kafa ileri geri sabitleme yarak yeni iyi görme açısını otomatik ayarlıyor. o esnada boyna zarar veriyorumdur ufak ufak. o yüzden geride tutmaya çalışıcam. 

bonus: https://gfycat.com/LeafyComplicatedChafer

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ProSky
    ProSky's avatar
    Erkek
    Daniel-Koo bunu yazdı
    Cesnist bunu yazdı

bu mesleği yapmak için ne okumamız gerekiyodu :)))

Üzüldüğümde zevk alanların hepsine mutluluklarım girsin
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cesnist
    Cesnist's avatar
    Erkek
    ProSky bunu yazdı
    Daniel-Koo bunu yazdı
    Cesnist bunu yazdı

Fizik tedavi ve rehabilitasyon =) ama bizim ülkede çok üzerine düşülmüyor sanırım yada ben pek görmedim genelde yaşlıları yönlendiriyorlar, orta yaş hala ilaç veya ameliyat ile tedavi edilmeye çalışılıyor.

طדṮ
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HyP-X
    HyP-X's avatar
    Erkek
    Cesnist bunu yazdı
    ProSky bunu yazdı
    Daniel-Koo bunu yazdı
    Cesnist bunu yazdı

Fizik tedavi ve rehabilitasyon =) ama bizim ülkede çok üzerine düşülmüyor sanırım yada ben pek görmedim genelde yaşlıları yönlendiriyorlar, orta yaş hala ilaç veya ameliyat ile tedavi edilmeye çalışılıyor.

Bunun bizdeki karşılığı  manuel tıp galiba.

.. you only have you ..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArmadA
    ArmadA's avatar
    Erkek

Stretch & Tone diye bi fitness dersi var özellikle masa baş çalışanlara uygularlar yada almalarını önerirler, birde basitçe Tai Chi :) ama sağlığınızıda çöpe atmayın ihmal etmeyin.

video yorum : olm 1. bizim ülkede fizyo terapist çok fazla değil olanlara iyi para veriolar zaten böle amelelik etmezler; etseler bile sağlam para çekerler seans başı, eğer ki birine bu ülkede bu şekilde müşteri gitse karı ordan ya hamile çıkar ya tecavüz maduru olur amk :|

Living Death