Berkin Elvan‘I Kaybettik

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coder2
    coder2's avatar
    Erkek

leadertay , adamın bahsettiği olayy hiç aklıma gelmedi ve kendime yapılan bir hakaret olarak algıladım sözü ona tepki olarak ister istemez böyle bir söz geçti , başt attack olmak üzere yazıyı okuyan arkadaşlardan özür dilerim bu konular gerçekten gerdi biraz beni  :S

Önceleri Kızlar Utanınca Kızarırdı Şimdilerde Kızarınca Utanıyorlar..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    attackatak
    attackatak's avatar
    Erkek
    coder2 bunu yazdı

leadertay , adamın bahsettiği olayy hiç aklıma gelmedi ve kendime yapılan bir hakaret olarak algıladım sözü ona tepki olarak ister istemez böyle bir söz geçti , başt attack olmak üzere yazıyı okuyan arkadaşlardan özür dilerim bu konular gerçekten gerdi biraz beni  :S

arkadaşım ben de senden özür dilerim. benim canım artık bu olan biteni kaldırmıyor.
    bu olayı haklı göreni de insan ve hatta müslüman sıfatı altına girmesini yakıştıramıyorum. sert tavrım için kusuruma bakma.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hades_06
    hades_06's avatar
    Erkek

karışık olaylar

hades_06 tarafından 12/Mar/14 16:15 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coder2
    coder2's avatar
    Erkek
    attackatak bunu yazdı
    coder2 bunu yazdı

arkadaşım ben de senden özür dilerim. benim canım artık bu olan biteni kaldırmıyor.
    bu olayı haklı göreni de insan ve hatta müslüman sıfatı altına girmesini yakıştıramıyorum. sert tavrım için kusuruma bakma.

Görüşlerine saygı duyuyorum dostum ve katılmadığım için eksiklerini kendimce dile getirip kendi fikirlerimi söylüyorum.. Bende devlete başkaldırıyı sindiremiyorum , bu ülke vatan için çok şehit verdi daha fazlasına yürek dayanmıyor.. Kardeşi kardeşe kırdırıyorlar , polis dediğin benim kardeşimdir senin oplundur diğerinin dayısıdır vs.vs. yani bu ülkenin çocuklarıdır , kimse için kendi yurttaşlarına lanse edildiği gibi zulm edecek değillerdir.. İlla içlerinde çürük elma vardır ama hepsini aynı kefeye koymak akıl karı değildir..

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ahmet & Elif.
    leadertay
    leadertay's avatar
    Erkek
    coder2 bunu yazdı
    attackatak bunu yazdı
    coder2 bunu yazdı

Görüşlerine saygı duyuyorum dostum ve katılmadığım için eksiklerini kendimce dile getirip kendi fikirlerimi söylüyorum.. Bende devlete başkaldırıyı sindiremiyorum , bu ülke vatan için çok şehit verdi daha fazlasına yürek dayanmıyor.. Kardeşi kardeşe kırdırıyorlar , polis dediğin benim kardeşimdir senin oplundur diğerinin dayısıdır vs.vs. yani bu ülkenin çocuklarıdır , kimse için kendi yurttaşlarına lanse edildiği gibi zulm edecek değillerdir.. İlla içlerinde çürük elma vardır ama hepsini aynı kefeye koymak akıl karı değildir..

+1

bu

oğlunu ne chp ye  propaganda malzeme yapmayan annenin ellerinden öpmek lazım. keşke meydanlarda olay çıkaranlarda üstüne alsa bu mesajı 

Şu kopan fırtına Türk ordusudur yâ Rabbi. Senin uğrunda ölen ordu, budur yâ Rabbi. Tâ ki yükselsin ezanlarla müeyyed nâmın, Galip et, çünkü bu son ordusudur İslâm'ın!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    attackatak
    attackatak's avatar
    Erkek
    mfatihbodur bunu yazdı

yine biLader yine tağut muhabbetine mi döndü :)

Birader olacak Bilader değil. 2.si tağut kötüyü iyi gösteren kimse demek değil hocam Allah’ın koyduğu ölçüler dışında ölçüler koyan kimse demektir. 

biriniz der, müslümandan tağut olur mu. biriniz der, ölçüye ölçü koyana denir vb..

amma çok biliyosunuz. bir önce ki konu da Allah'ın ayetlerini yalanlayarak peygamber hakkında yalan/yanlış konuşan sen değil miydin? şimdi gelip bana ders mi veriyorsun? bana google'da ilk bulduğun sonuçla örnekler verme. (harbiden ilk sonuç)

Bak yine dersini veriyorum senin. Al sana Kuran'dan ayet. Tağut neymiş öğren... Din konuşacaksak onun bunun yazısını okuyarak gelme bana, Kuran'dan ayetle gel. Sana ilkokulda din hocandan öğrenipte yanlış bildiğin 100 şey sayarım.

-Tâğût’tan , ona kulluk etmekten kaçınan ve içtenlikle Allah’a yönelenler için müjde vardır. O hâlde, kullarımı müjdele! (Zumer Suresi 17.ayet)

edit: şunu da eklemeden edemicem. müslümanın müslümanlığını Allah bilir. 5 vakit namaz kılıp hayvanlara tecavüz edenini de gördüm, uyuşturucu parasıyla cami yaptıranı da duydum.

attackatak tarafından 12/Mar/14 16:15 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    attackatak
    attackatak's avatar
    Erkek

Kuran üzerinden konuyu götürmek istemiyorum. Tek isteğim, bu olayı müslümanlık adı altında kirletmemeniz.

14 yaşında ki sabi sübyan için "masum değildi" diyecek kadar alçakça ve namussuzca bi davranış, sizlere yakışmıyor.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coder2
    coder2's avatar
    Erkek

o bu değilde o jopu yedikten sonra hala ayakta duruyor ya , şahsen görmek isterdim onu :)

coder2 tarafından 12/Mar/14 20:10 tarihinde düzenlenmiştir

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coder2
    coder2's avatar
    Erkek

Kardeşim tepki polise saldırarak , hakaret ederek , sağa sola zarar vererek , molotof atarak olmaz...! Belki sen hiç molotof yada taş atmadın çevreye zarar vermedin ama açık bir şekilde görüyoruz ki o grubun içinden bazıları bunu yapıyor ve diğerleri buna engel olmadıkça da müdahaleye maruz kalacaklardır...

Bende o çocuğun ölmüş olmasına üzgünüm  ve herşeyin bir adabı , usulü vardır.. Şiddet şiddeti doğurur ve unutmamak gerekir ki dünyevi olarak Devlet kadar güçlü hiçbir örgüt yoktur , oradaki binlerce insan ise Türkiye nin tamamını temsil etmemektedir çünkü davaları hak dava değildir yöntemleri yöntem değildir eğer sadece bir çocuğun ölmüş olması hesabiyle olsaydı ve şiddet içermeseydi amenna derdik fakat öyle değil ve bu durumda şu açıktır ki oradakiler yedikleri dayakla kalacaktır.. 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EdepsizPenguen
    EdepsizPenguen's avatar
    Erkek
    coder2 bunu yazdı

Kardeşim tepki polise saldırarak , hakaret ederek , sağa sola zarar vererek , molotof atarak olmaz...! Belki sen hiç molotof yada taş atmadın çevreye zarar vermedin ama açık bir şekilde görüyoruz ki o grubun içinden bazıları bunu yapıyor ve diğerleri buna engel olmadıkça da müdahaleye maruz kalacaklardır...

Bende o çocuğun ölmüş olmasına üzgünüm  ve herşeyin bir adabı , usulü vardır.. Şiddet şiddeti doğurur ve unutmamak gerekir ki dünyevi olarak Devlet kadar güçlü hiçbir örgüt yoktur , oradaki binlerce insan ise Türkiye nin tamamını temsil etmemektedir çünkü davaları hak dava değildir yöntemleri yöntem değildir eğer sadece bir çocuğun ölmüş olması hesabiyle olsaydı ve şiddet içermeseydi amenna derdik fakat öyle değil ve bu durumda şu açıktır ki oradakiler yedikleri dayakla kalacaktır.. 

buda bi bakış açısı ama şu söylemek gerek, ordaki bi çok insan adaletsizlikten dolayı orda olmak istiyor, o.ç. pkknın doğuda orda burda eylem yaptığında kılını kıpırdatmayan polis şimdi sırf rte istedi diye ordaki herkeze aynı oranda şiddet kullanıyo, bu yanlış hacı, devletin bu şekilde; "ben istediğim guruba müdehale eder isteiğime etmem" demesi çok yanlış, eğer ilemi insanların nerden orda olduğuna dair cevap arıyosan bu örnek olsun yoksa, elvan dan önce yüzlerce insanda öldü ama herbirinde sebebler başkaydı..

EdepsizPenguen tarafından 12/Mar/14 20:38 tarihinde düzenlenmiştir

Yüksek Fizik Mühendisi - Optik Sistem Mühendisi
Toplam Hit: 28021 Toplam Mesaj: 141