folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Biontech Vs Sinovac Aşısı

Biontech Vs Sinovac Aşısı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek

Çift

weskeyy tarafından 26/Nis/21 08:52 tarihinde düzenlenmiştir

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek

Sen de aşı olabilirsin VS mesaj atmış bakanlık uygulamadan baktım randevu alıp aşımı yaptırdım aşıdan yana endişem olmadı biontech için zaman ayırabilseydim onu seçerdim. 

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erdem358
    erdem358's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

annem çin aşısı oldu , 0 ağrı 0 yan etki oldu.

kayın peder ile kayın valide biontech oldu ikisinde de kol ağrısı oldu baya 

iki aşınında etkisi seni covid den ölmeni engellemek ve muhtemelen 2 sene sonra tekrarlanması gerekecek gibi gözüküyor yani yine hasta olabilirsin ama hafif atlatacaksın.

klasik aşı bana daha sağlıklı geliyor mrna nın sonuçlarını bilmiyoruz ama kimse sana gelipte şu daha iyi diyenez yalan söylemiş olur kararı kendin vereceksin.

aşı olmayı düşünmeyen kişiler varsa bence düşünmeye başlasın aşısız bitmeyecek bu melet

özel bir hastanede çalışıyorum hastanenin neredeyse tamamına yakını aşı olmasına rağmen  2 defa coronaya yakalandı. aşı olmanız tekrar yakalanmayacağınız anlamına gelmiyor bunu bilin 

Yav he he
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pirefosyönel Üye
    Queltos
    Queltos's avatar
    Erkek

Amcam ve yengem almanyada yaşıyorlar. Yengem biontech aşısı oldu ve vücudunun sol tarafı az da olsa kısmi felç geçirdi. Yüzünde karıncalanmaya benzer şeyler yaşıyordu. Apar topar hastaneye gittiler ve tüm kontrollerden ve tetkiklerden geçtiler birşey bulamadılar. Sonuç olarak aşının yan etkisiymiş ve kısmi felç yan etkisi konusunda çok vaka geliyormuş. Şuan gün geçtikçe iyiye gidiyor ve karıncalanma azalmakta. Açıkcası her aşının yan etkisi var ve kişiden kişiye hafif veya ağır şekilde farklı etkiler görülebiliyor. Ama bana göre bu kadar ağır bir yan etkiden sonra biontech aşısı olmayı düşünmüyorum. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yyasinn
    yyasinn's avatar
    Erkek

Babamda kronik böbrek yetmezliği ve  obstrüktif akciğer hastalığı annemde ise kronik viral hepatit B  var ikiside ilaç kullanmakta. Araştırma içindeyim ama çevrenizde bu tarz hastalığı olup hangi aşıyı tercih ettiklerini paylaşabilir misiniz ? 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek
    PEAK bunu yazdı

Olurda bu gün yarin herkese zorunlu kilarsalar  bu aşıyı mesela ben olmak istemiyorum

Bu işi nasıl çözeriz acaba ?

Mesela rapor alacağım zaman gidiyorum ozel hastahaneye rapor alcam diyorum sikayetiniz nedir soguk alginligi ha iyi su kadar para gidip ufaktan muayene oluyorum yazıyor raporumu hadi eyw

Aşı icinde gidip bir doktor bulunup gerekorse boş igneyi sok cikar

sistemede bunun aşıları tam diye mi girer nasil olur

Mesela bir durum oldu 1-2 hafta sonra aşı olmadığımdaan supelendiler  testle falan ogrenebilirler mi ? 

Hocam randevu al :D randevuya gitme hakkın ölüyo. Uzun bir süre yap diyen olmaz.

Varsa bildiğin doktor vb küçük yerdeysen kişiye özel karekod oluyor randevudan sonra. Lavaboya boşaltır yapıldı der.

Test ise 2. dozdan 20 gün sonra antikor testi yapılabilir ( Sıradan herkes gidip yaptıramıyor). antikor oluşmuşsa aşı tutmuş oluşmamışsa aşı tutmamış denir biter.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PEAK
    PEAK's avatar
    Erkek
    joe_black bunu yazdı
    PEAK bunu yazdı

Olurda bu gün yarin herkese zorunlu kilarsalar  bu aşıyı mesela ben olmak istemiyorum

Bu işi nasıl çözeriz acaba ?

Mesela rapor alacağım zaman gidiyorum ozel hastahaneye rapor alcam diyorum sikayetiniz nedir soguk alginligi ha iyi su kadar para gidip ufaktan muayene oluyorum yazıyor raporumu hadi eyw

Aşı icinde gidip bir doktor bulunup gerekorse boş igneyi sok cikar

sistemede bunun aşıları tam diye mi girer nasil olur

Mesela bir durum oldu 1-2 hafta sonra aşı olmadığımdaan supelendiler  testle falan ogrenebilirler mi ? 

Hocam randevu al :D randevuya gitme hakkın ölüyo. Uzun bir süre yap diyen olmaz.

Varsa bildiğin doktor vb küçük yerdeysen kişiye özel karekod oluyor randevudan sonra. Lavaboya boşaltır yapıldı der.

Test ise 2. dozdan 20 gün sonra antikor testi yapılabilir ( Sıradan herkes gidip yaptıramıyor). antikor oluşmuşsa aşı tutmuş oluşmamışsa aşı tutmamış denir biter.

Teşekkürler hocam 

Sigara külü ile sirke karıştırılırsa ne olur ?
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    e2
    e2's avatar
    Erkek
    yyasinn bunu yazdı

Babamda kronik böbrek yetmezliği ve  obstrüktif akciğer hastalığı annemde ise kronik viral hepatit B  var ikiside ilaç kullanmakta. Araştırma içindeyim ama çevrenizde bu tarz hastalığı olup hangi aşıyı tercih ettiklerini paylaşabilir misiniz ? 

Validede kalp üfürümü, yüksek tansiyon, romatizma, troid bezi sıkıntısı, astım daha saymadığım tonlarca hastalık var. Biontech oldu sadece üst gövdede 2 gün boyunca kas ağrıları oldu o kadar. Fakat daha önce koronayı atlatmıştı ondan dolayı aşı yan etki yapmamış olabilir.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    Queltos bunu yazdı

Amcam ve yengem almanyada yaşıyorlar. Yengem biontech aşısı oldu ve vücudunun sol tarafı az da olsa kısmi felç geçirdi. Yüzünde karıncalanmaya benzer şeyler yaşıyordu. Apar topar hastaneye gittiler ve tüm kontrollerden ve tetkiklerden geçtiler birşey bulamadılar. Sonuç olarak aşının yan etkisiymiş ve kısmi felç yan etkisi konusunda çok vaka geliyormuş. Şuan gün geçtikçe iyiye gidiyor ve karıncalanma azalmakta. Açıkcası her aşının yan etkisi var ve kişiden kişiye hafif veya ağır şekilde farklı etkiler görülebiliyor. Ama bana göre bu kadar ağır bir yan etkiden sonra biontech aşısı olmayı düşünmüyorum. 

Aynısı bir akrabamın başına geldi. Oda sol taraftan kısmı felç oldu.

Bundan 10 sene önce beyin kanaması geçirdiği için hastaneye kaldırılmıştı. Aşı içeride bir şeyleri tetiklemiş olmalı. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    erdem358 bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı

annem çin aşısı oldu , 0 ağrı 0 yan etki oldu.

kayın peder ile kayın valide biontech oldu ikisinde de kol ağrısı oldu baya 

iki aşınında etkisi seni covid den ölmeni engellemek ve muhtemelen 2 sene sonra tekrarlanması gerekecek gibi gözüküyor yani yine hasta olabilirsin ama hafif atlatacaksın.

klasik aşı bana daha sağlıklı geliyor mrna nın sonuçlarını bilmiyoruz ama kimse sana gelipte şu daha iyi diyenez yalan söylemiş olur kararı kendin vereceksin.

aşı olmayı düşünmeyen kişiler varsa bence düşünmeye başlasın aşısız bitmeyecek bu melet

özel bir hastanede çalışıyorum hastanenin neredeyse tamamına yakını aşı olmasına rağmen  2 defa coronaya yakalandı. aşı olmanız tekrar yakalanmayacağınız anlamına gelmiyor bunu bilin 

aşının tahaddüt ettiği covid olmamak değil , covid olduğunda hafif atlatmak veya yoğun bakıma girecek kadar kötü olmamak. ölüm oranını azaltmak.

yoksa tabiki aşı oldum covid olmayacağım diye birşey yok ama niye hastanede atlatmak varken evde atlatmayalım 

Toplam Hit: 11822 Toplam Mesaj: 96
covid19 sinovac biontech