folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Biontech Vs Sinovac Aşısı

Biontech Vs Sinovac Aşısı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Elimize bir anda geçen milyonlarca biontech aşısının fransanin kabul etmediği aşılar olduğu söyleniyor. Sanırım bizimkiler de hindistan gibi ikinci kalite aşı alıyor. 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    Kaan bunu yazdı

Elimize bir anda geçen milyonlarca biontech aşısının fransanin kabul etmediği aşılar olduğu söyleniyor. Sanırım bizimkiler de hindistan gibi ikinci kalite aşı alıyor. 

norveç ve polonyanında olduğu gibi geri iade ettiği söyleniyordu . o kadar aşı ne oldu?

hayatta hep korktuğum başıma gelmiştir.

https://twitter.com/AkpCocuklari/status/1402674381524975617/photo/1

hangisi popülerse onu olduk demişler :)

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

sinovac inaktif. zayıflatılmış virüs veriliyor. vücut kendi bağışıklığını böyle oluşturuyor. çok uzun zamandır kullanılan denenen bir teknik. bugüne kadar neredeyse bütün aşılar böyle çalıştı.

biontech mrna aşısı. yani aşı, vücuda "şu proteini üret" diyor. o da virüsle savaşacak antikorlar. mantıklı ancak yeni bir teknoloji. belki harika bir yöntemdir, belki çok güvenli bir yöntemdir ancak elimizde yeterince veri yok. belki 10 belki 20 yıl sonra faydası zararı tamamen ortaya çıkacak. 

biontechin aşısının daha etkili olduğu kısa vade için görünüyor. ama ilerisini bilemediğim için ben sinovac'a daha olumlu bakıyorum. fakat risk grubundaysanız yapacak birşey yok biontech varsa biontech yaptırmak lazım. risk grubunda değilseniz mecbur kalana kadar aşıdan kaçmak en iyisi bence.

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek
    Prometheus bunu yazdı

sinovac inaktif. zayıflatılmış virüs veriliyor. vücut kendi bağışıklığını böyle oluşturuyor. çok uzun zamandır kullanılan denenen bir teknik. bugüne kadar neredeyse bütün aşılar böyle çalıştı.

biontech mrna aşısı. yani aşı, vücuda "şu proteini üret" diyor. o da virüsle savaşacak antikorlar. mantıklı ancak yeni bir teknoloji. belki harika bir yöntemdir, belki çok güvenli bir yöntemdir ancak elimizde yeterince veri yok. belki 10 belki 20 yıl sonra faydası zararı tamamen ortaya çıkacak. 

biontechin aşısının daha etkili olduğu kısa vade için görünüyor. ama ilerisini bilemediğim için ben sinovac'a daha olumlu bakıyorum. fakat risk grubundaysanız yapacak birşey yok biontech varsa biontech yaptırmak lazım. risk grubunda değilseniz mecbur kalana kadar aşıdan kaçmak en iyisi bence.

En doğru açıklama sinovac ülkemizde ki hıfzısıhha standartlarında bir aşı klasik usül ama öyle bir kurumunuz yok  artık o ayrı güvenilirlik açısından sinovac .

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kartalenes
    kartalenes's avatar
    Erkek

Yaş grubu olmaksızın aşı randevuları başladı arkadaşlar e-nabızdan randevu alabilirsiniz.

Olduğu kadar , Olmadığı kader ...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    banneduser
    banneduser's avatar
    Erkek

Hocalar yeni konu açmayayım dedim.

2. Biontech aşısını oldum, şırınga ilk aşı da olandan çok farklıydı. Bu normal mi yoksa biontech diye sinovac aşısını saplamış olabilirler mi? Malum aşı yok falan..

Hemşire de zaten ilk başta, "aşımız az kaldı sizin aile hekimi burası değilmiş, buraya alalım" falan yaptı. aile hekimi değişti ve aşının hangisi olduğunu sordum da ama daha ne ağrı var ne sızı

ride or die..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek
    banneduser bunu yazdı

2. Biontech aşısını oldum, şırınga ilk aşı da olandan çok farklıydı. Bu normal mi yoksa biontech diye sinovac aşısını saplamış olabilirler mi? Malum aşı yok falan..

Hemşire de zaten ilk başta, "aşımız az kaldı sizin aile hekimi burası değilmiş, buraya alalım" falan yaptı. aile hekimi değişti ve aşının hangisi olduğunu sordum da ama daha ne ağrı var ne sızı

Aşı bitti yeni aşı gelecekti. Geldiyse yenilerden olabilir diyeceğim de hemşire aşımız az kaldı demiş. Yeni aşı gelip de hemşirenin haberi olmayabilir bile. O kadar saçma bir ülkedeyiz ki olmaz öyle şey diyeceğimiz bütün ihtimalleri düşünmek lazım.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek
    DarkSkull bunu yazdı
    banneduser bunu yazdı

Aşı bitti yeni aşı gelecekti. Geldiyse yenilerden olabilir diyeceğim de hemşire aşımız az kaldı demiş. Yeni aşı gelip de hemşirenin haberi olmayabilir bile. O kadar saçma bir ülkedeyiz ki olmaz öyle şey diyeceğimiz bütün ihtimalleri düşünmek lazım.

Ben aşı olmadan aşı oldunuz diye sms geldi. Odaya girmeden sisteme girişimi yaptılar. 
    Yok vazgeçtim desem, sistemde aşılı görünecektim.

Yani hemşire bu ne anlayacak a.k. deyip sinovac ı saplamışta olabilir(olmaya da bilir)

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erdem358
    erdem358's avatar
    Erkek
    DarkSkull bunu yazdı
    banneduser bunu yazdı

Taner hastanedeyin bize henüz gelmedi 2 aşıda 

Yav he he
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    banneduser bunu yazdı

başımdan geçen olayı anlatayım.

aşıya sıcak bakmıyordum  aslında ama ilerde kısıtlama olur falan diye aşılı olmuş olayım diye  sinovac randevusu aldım.

hemşire vurdu ancak elindeki iğneye hiç dikkat etmedim

eve geldim ki kayıtta biontech yazıyor. hemen gittim sen yanlış mı vurdun dedim.

kem küm biontech vurdum galiba dedi yazı imzalatmadın dedim o zaman sinovactır dedi ve ne vurduğnu bilmiyor

ne olacak dedim biontech olmak zorundasın kayıta öyle geçtim dedi.

beni ilgilendirmez ben  sinovac vurunacağım gelecek ay dedim çıktım.

bir hafta önce gittim tekrar bilale anlatır gibi tane tane söyledim . sakın ha yanlışlık yapma bu sefer dedim

hemşire önündeki iğneyi getirdi tam saplayacak oradaki başka hemdşire ne yapıyorsun o biontech aşısı  dedi. 

hemşire " aaa öylemi sen biontech yapmayalım mı " dedi

öyle bir hali var ki içki mi almış uyuşturucu mu kullanıyor anlamadım. boş boş bakıyor ne yaptığını bilmiyor.

sonra gitti bir aşı getirdi sinovac diye vurdu.

bu sefer dikkat ettim . biontechler çok ince uzun iğneler.

sinovaclar ise kalın şırınga.

sanırım biontech aşıyı ve iğneyi beraber göndermişler. takım halinde . onun şırıngasını kullanıyor sinovaclar bildiğimiz eczanede satılanlar.

yani sanada yanlış aşı vurmuş olabilirler çünkü iğneler farklı. emin olmak için o küçük tüpte yazan şeyi okumak lazımmış

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
Toplam Hit: 12052 Toplam Mesaj: 96
covid19 sinovac biontech