folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Biontech Vs Sinovac Aşısı

Biontech Vs Sinovac Aşısı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek

H.ici bende biontech olmaya gidecem ama su agri olayi kafa karistiriyor. İl merkezine gitmem gerekiyor biontech icin donuste arac kullanmak sikinti olur mu acaba ?

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Hastanede çalışan arkadaşa sordum,

Çin aşısını övdü, biontech olma dedi. 

İngiltereye gittiğimde orda biontech yaptıracam. 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    salihgs
    salihgs's avatar
    Erkek
    Kaan bunu yazdı

Sorarım ederim yine kendi dediğime gelirim :)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Çin aşısı normal aşı gibi olduğu için aile hekimleri yapabiliyor ancak diğer aşıyı soğuk havada saklamak gerektiği için belli hastanelerde doktorlar yapıyor diye biliyorum.

enabız dan randevu alırken biontech i seçersen sadece hastaneler de olabilirsin diye uyarıyor fakat çini seçersen ister aile hekimi ister hastane.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    LhaNeT
    LhaNeT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Hemşirelere şirinlik gösterisinde bulunduğunu düşünmüştüm... Demek adamın günahını aldık :S
    https://www.youtube.com/watch?v=kKloZ3YViU8

Büyüklük odur ki hiç kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, memleket için gerçek ülkü neyse onu görecek, o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır. Herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. İşte sen bunda karşı koyuşları yok eden olacaksın. Önüne sayılamayacak güçlükler yığacaklardır. Kendini büyük değil küçük, zayıf, araçsız, hiç sayarak, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu güçlükleri aşacaksın. Ondan sonra sana "büyüksün" derlerse, bunu diyenlere de güleceksin. Atatürk'ün Söylev ve Demeçleri, s. 112 - Zafer, zafer benimdir diyebilenindir. - Mustafa Kemal Atatürk 1881 - ∞
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek
    salihgs bunu yazdı
    Kaan bunu yazdı

Sorarım ederim yine kendi dediğime gelirim :)

Aynı ben amk. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek
    LhaNeT bunu yazdı

Hemşirelere şirinlik gösterisinde bulunduğunu düşünmüştüm... Demek adamın günahını aldık :S

Tamamen hatunlara yürümesidir bu :) 
    Eşim biontech oldu, normalde iğne olmada, kan almada  zorlanır aşı olduğumu farketmedim bile dedi :)

.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek
    Kaan bunu yazdı

Benim çevremdeki dr aynısını dedi,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaxeL
    MaxeL's avatar
    Erkek
    akifoloji bunu yazdı
    MaxeL bunu yazdı

BİONTECH  aşısını askerde oldum,  kol'da  kaldıramıycak derece ağrı oldu  kıyafetimi zor giydim.

baş ağırısı yok böyle birşey beynimin içi patlıyordu yürürken hafif sarsam beynim patlıycak gibi oldu ilk  24 saat böyle geçti

gece yattiğimda  yastığımdan yatağın her yeri sırıl sıklam ter olmuştu   30 saat içinde etkisi giderek azaldı.

Hocam konudan bağımsız soruyorum. Askerde korona aşısı zorunlu mu? Bedelli gideceğim mayıs ayında.

zorunluluk yok ama bizim askeriyede covid patladı komutanların beceriksizliği yüzünden 1 arkadaşımın  durumu ağırdı bizleri test bile yaptırmadılar 10 gün karantinaya aldılar sadece. cocuk yoğum bakıma kaldırılıncaaşıyı zorunlu hale getirmeye çalıştılar. binbaşı elinde telefon okul müdürü gibi olmak istemeyenlerin ailelerini aradı o derece :D.

Break Dance Bboy MaxeL
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek

Sinovac yürü , rus aşısı gelseydi onu alırdık aslında da hala sözde

Biontech bildiğimiz bir şey bile değil mRNA bilmem ne bu aşıların yan etkisi osu busu 10 seneye anca şekillenir hastalığı tanımamız da keza bir de biontech İstanbulda sanırsam öyle devlet hastanesi aile sağlık merkezinde falan yok gidiyorsun şehir hastanelerine anasının amı gibi yol

Sinovac düşük evet ama rakam da her şey değil özünde Kİ HER SENE BU AŞI TEKRARLANACAK DENİYOR HEPSİ İÇİN GEÇERLİ ee ne anladım % den o zaman? İngilizler %40 %50 orana sahip astrazeneca ile bak günlük yaşamlarına döndü gibi bir şeyler irlandalılar içiyor yine kök biralarını yuvarlanarak sağda solda :D

Biontech için de 2.doz şart deniyordu şimdi 3.doz gerekebilir demeye başladı üreticileri şimdi de her sene şart a döndü iş ne dediklerini de bilemiyorlar mutasyonla afallayıp durdular iyice.

Kurtlar tasma takmaz....
Toplam Hit: 11730 Toplam Mesaj: 96
covid19 sinovac biontech