folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Bir Allah Kuruşundan 2 Milyar Dolara...

Bir Allah Kuruşundan 2 Milyar Dolara...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    exception
    exception's avatar
    Erkek

onur35 bunu yazdı:
    -----------------------------

eXceptioN bunu yazdı:

inception bunu yazdı:

eXceptioN bunu yazdı:

inception bunu yazdı:

2 Milyar değil
    2 Milyon Dolar.
    Bir futbolcunun yılda aldığı paranın bunun çok üstünde olduğunu düşünürsek ,
    Ülkeyi temsil eden bi Başbakanın toplam parasının 2 Milyon $ olması normal hatta az bile.
    Adam çalışmış kazanmış parasından sizene.

"Adam çalışmış kazanmış parasından sizene." hocam kafa mı buluorsun?

Adamın şirketi var :D ordan gelmiş parası.

şirket falan hikaye, ben bu cümleyi tüm türkiye vatandaşlarına hakaret olarak kabul ederim o paranın nerden geldiği belli yapma hocam .

hocam git bi deveye hendek falan atlat daha iyi.

düz mantıkla uğraşılırmı ya.

deveye diken,insana **** yaranıyo diye bi laf var ya,o tarz bişeyler arkadşın içinde bulunduğu durum.

yani, neyse ben daha fazla tartışmak istemiyorum bu konuda .

A man may be born, but in order to be born he must first die, and in order to die he must first awake.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bykamu
    bykamu's avatar
    Erkek

inception bunu yazdı:

2 Milyar değil
    2 Milyon Dolar.
    Ülkeyi temsil eden bi Başbakanın toplam parasının 2 Milyon $ olması normal hatta az bile.

Hea tabi davosta çıktı fatihlik yaptı ordan kazandı o parayı demi?  Benim paramı çalmasını, hortumlamasını istemiyom.

Fakirin yetimin parasıyla ufak servet yapmış kendine ona bile hak diyorlar ya var mk...

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    inception
    inception's avatar
    Erkek

hiçbirinin birbirinden farkı yok diğerleride yapıcak aynı şeyi :F
    2 milyon dolar çok para değil ki :S,

edit : yani şirketi olan birinin kolay kazanabiliceği bi para.

hayir demek için kalabaliga arkasini dönmüs,ilk silahi icindeki öfkesi olan,vadedilen sözlerden nefret etmis,ve bilmek istedigi seyi zaten bildigini farketmis,merakini seven,yarinin sadece onu ölüme yaklastiran bir gün olduguna inanan kisi.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    exception
    exception's avatar
    Erkek

yorumsuz .

http://www.youtube.com/watch?v=eg3hkWCnA8c önce bunu izleyin sonra alttaki video 'yu

http://player.vimeo.com/video/14761127 (bkz: videolar bana ait değil)

A man may be born, but in order to be born he must first die, and in order to die he must first awake.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    black_lord
    black_lord's avatar
    Erkek

inception bunu yazdı:

2 Milyar değil
    2 Milyon Dolar.

senin benim param o ne çalışmasından bahsediyorsun sen

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saybirs
    saybirs's avatar
    Erkek

Reberals bunu yazdı:

tayyibi görüon dimi milleti yola yola servet yaptı amk

fakir adamın devletin başında ne işi var ?

görmeden b.k atma kimseye

duyduklarınla da iş yapma

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ANNE
    irwa
    irwa's avatar
    Dişi

Saybirs bunu yazdı:

Reberals bunu yazdı:

tayyibi görüon dimi milleti yola yola servet yaptı amk

fakir adamın devletin başında ne işi var ?

görmeden b.k atma kimseye

duyduklarınla da iş yapma

hocam yanlış anlama ama bu adam sana kendini sewdirebilmek için ne yaptı?

ben sewmeme sebeplerimi sayabilirim

o geldikten sonra ondan yana olanlar dinli olmayanlar dinsiz oldu, enflasyon düştü düştü dedi millet ewine ekmek alamıo bankalara yüklenio onuda ödeyemio (bankadaki görewimdi ordan biliorum),herkesi geleceğini poktan sınawlara bağlıolar hepsinde bi oyun çalışanda giremio çalışmayanda dnci deilsen napıo hocam napıoda bu adamı sewiosunuz gidip her seçim öncesinde göstermelik "one minutes" ya da "arkadaş heralde Türkiyeyede fransız " demesimi  ya da halkı polisi askere düşman etmesimi 8 yıllık padişahlıkları kalıcı olmıcak ordu kalıcı olucak we ben hala bunca haksızlığa kul hakkına rağmen nası sewebldiğini anlamıorum

dewdim dewrildim geldim
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trabs0n
    trabs0n's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

irwa bunu yazdı:

hocam yanlış anlama ama bu adam sana kendini sewdirebilmek için ne yaptı?

ben sewmeme sebeplerimi sayabilirim

o geldikten sonra ondan yana olanlar dinli olmayanlar dinsiz oldu, enflasyon düştü düştü dedi millet ewine ekmek alamıo bankalara yüklenio onuda ödeyemio (bankadaki görewimdi ordan biliorum),herkesi geleceğini poktan sınawlara bağlıolar hepsinde bi oyun çalışanda giremio çalışmayanda dnci deilsen napıo hocam napıoda bu adamı sewiosunuz gidip her seçim öncesinde göstermelik "one minutes" ya da "arkadaş heralde Türkiyeyede fransız " demesimi  ya da halkı polisi askere düşman etmesimi 8 yıllık padişahlıkları kalıcı olmıcak ordu kalıcı olucak we ben hala bunca haksızlığa kul hakkına rağmen nası sewebldiğini anlamıorum

Hocam sevmek değil bence mesele birşeyleri görmek.

Siz son 10 yıldır gözlerini kapamışsınız körebe oynuyorsunuz sanırım. 

Sen senin işine gelenleri neden söylemiyosun onu anlamadım .

Hiç Gittinmi bilmiyorum Bursa Trabzon arası yolları gördünmü hiç sen Ayagını gazdan bile çekmiyosun gidene kadar.

İşsizlik diyosunuz ve ben ısrar ediyorum issiz olan mal ülkenin 4 bir yerinde iş bulabilirsin uçuk bir rakam istemiyorsan.

Emekli baban annen vs vs kişiler varmı ? ne kadar alıyorlar söylermisin ? 10 yıl öncede ne aldıklarını bilerek söyle ama.

Memur maaşına 10 yılda ne kadar zam yapıldı? Ekonomi 2001 krizinden (Batmış türkiye) çıktı buralara geldi hala gözleriniz kapalı.

10 yıl önce Senin ülken yardımmı alıyordu ? Yoksa şimdiki gibi tüm dünyaya yardımmı Dağıtıyordu ?

Son 10 yıldır hangi hastane para aldı senden.( Ek dişe tel taktırma bile özel de yaptırma parasını devlet veriyor Bilginize)

Mesela kardeşinin eğitimi için ne zaman gidip kitap aldın en son ? 

Bilgisayarla kaç yılında tanıştın ? 

Bankada paran var ise 10 yıl önce ne kadar faiz alıyordun şimdi ne kadar alıyorsun ? ( 10 yıl önce bankadaki faizim antalyada tatil yaptırıyordu şimdi ise 10.000Tl ye 50 tl faiz veriyor. Bu senin açından kötü olabilir ama ekonomi açısından Yatırımı destekleyen bir analiz. Bankacıyım dedin anlarsın belki)

Gidip bit pazarındanmı giyiyorsun yoksa Adidas boyner colezion nike  lcw mavi vs vs vs vs denmi alışveriş yapıyorsun.

Bunları bana aklını nefsini bi yere koy Sadece hür vicdanınla cevapla bende sana Tayyip tam bir şerefsiz diyim.

AğLıyor musun? Diye soruyor bide Mal!!! Yok ben gözümden işiyorum !.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MuRaT55
    MuRaT55's avatar
    Erkek

kazandigi para hakkindaki düsüncem, hayret ettim, normal bir rakam... diger diktatörler ucmus zaten, ama bizimle ekonomik olarak ayni düzeyde olan cogu ülkenin basbakan veya cumhurbaskanlari neredeyse ayni parayi kazaniyor.. bundan önceki basbakanlardan abarti para kazanmayan bir tek kisi varsa oda rahmetli Bülent Ecevitti herhalde...

Konuya girmeden önce, acaba 2.3milyon cok az, wikipedia yalan söylüyor gibisinden yorumlar görecegimi sanmistim :D

Almanyada yasadigim icin bir örnek vereyim, buraya bir milletvekili atiyorum 5bin euro para aliyor devlet memuru oldugu icin.. ama aylik maas 25bin euro ( statü ve basariya bagli) cünkü, büyük firmalarin cogunda polikacilar yönetim kurulunda.. gerisini siz düsünün... avrupanin kalbi olan almanyada bile bu durumlar varken, türkiyedeki durumlara hic sasirmamak gerek.. bizdeki rüsvet bunlarda yönetim kurulu üyeligi...

yinsanlarin cogunun onu sevip oy vermelerini, bir okadarininda nefret edip oy vermemesini tartisin siz :)

bu konu uzar gider ya :)

birbirinize saygida kusur etmeyin, küfür etmeyin :P

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    exception
    exception's avatar
    Erkek
    trabs0n hocam 10 yıl öncesiyle bugünün analizini yaparken olayı tayyibe bağladınya ben daha ne diyeyim sana, iktidarda kim olursa olsun bu gelişmeler olacaktı zaten bunu nasıl görmezden gelebiliyorsun? bu gelişmeler olacaktı tabi ama keşke dönek, iki yüzlü, bir dediği diğerini tutmayan, laik düzeni bozmaya yemin etmiş bir başbakan tarafından olmasaydı .

Toplam Hit: 10743 Toplam Mesaj: 74