Bir Kitap Bir Cümle..

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Kitap okurken vardır, cümlelerin altını çizen.. bir kenara not alanlar değil mi?

Hadi en güzel cümleleri paylaşalım..

...said addicted.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

*"madem ki varlığım acı vermiyor sana,madem ki ancak yokluğumda sevgimi hissedebiliyorsun öyleyse yokluğumla kal sevgili...mademki yokluğumla daha mutlusun,o halde yokluk,benim bu aşk için büründüğüm son kimlik olsun."CEZMİ ERSÖZ(yine seninle geldi hayat)

...said addicted.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Shaban Interactive
    Dj_DooM3
    Dj_DooM3's avatar
    Erkek

"tavuklar çiçek açmış ellerinde poaça, madem yüzme bilmezdin neden çıktın o ağaca"... :P

Shaban Interactive Pro.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    literatur
    literatur's avatar
    Erkek

İnsanların mutluluk aşk sevinç olarak adlandırdıkları şeylerin hepsinin yanlış faraziyeler üzerine kurulu yanlış hesapların bir birikimi olduğunu keşfeden herkes kalbinde sadece korkunç bir boşluk bulacaktır.Bu sersemlikten kurtulmanın yegane yolu ise kendisinin ve başkalarının hayatıyla oynamaktır.Bunu başarabilecek yeteneğe sahip olan kişiler istedikleri herşeyi yapabilirler.
    ALAMUT:Fedailerin Kalesi

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeadBanger
    HeadBanger's avatar
    Erkek

Noneyim bunu yazdı:
    -----------------------------

*"madem ki varlığım acı vermiyor sana,madem ki ancak yokluğumda sevgimi hissedebiliyorsun öyleyse yokluğumla kal sevgili...mademki yokluğumla daha mutlusun,o halde yokluk,benim bu aşk için büründüğüm son kimlik olsun."CEZMİ ERSÖZ(yine seninle geldi hayat)

-----------------------------

Her ziyan edilmiş hayat başka bir hayatı ziyan etmeye gidiyor...

Boş İşler Uzmanı..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FeRoCi
    FeRoCi's avatar
    Erkek

zaten soylu insanlarla basit insanlar arasındaki kuvvet farkı; birincilerin sabredebilmelerine karşılık, ötekilerin sonunu hesaplamadan kendilerini mahvetmelerindendir..   Esir Şehrin İnsanları - Kemal Tahir

düşünüyorum oysa aklım var; aklım var oysa düşünmem gerek; düşünmem gerekse düşünülmesi gereken şeyler var; bazı var olan şeyleri düşünürsem zamanımı düşnmeye harcarım;harcanılan bi zaman varsa kıymeti bilinmeli; kıymeti bilinmeyen zaman tek canı kalmış süpermario ya benzer; süper marionun mantarı şirinlerin evine benzer; şirinlerin evinde bi kaltak var şirine o şirineyi bütün şirinler s*kmek ister... şirinler çok şey isterde ben hala neyi düşünüyorum anlamadım !!!!!...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xzxz
    xzxz's avatar
    Erkek

sonsuza dek uyuyabilen şey ölü değildir, sıradışı çağlar boyunca ölüm de ölebilir - lovecraft

herşeyin bir şeyi vardır
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Asosyal
    Asosyal's avatar
    Erkek

bir köpeğin dostluğu iyidir bir dostun köpekliğinden.

Kurumuş yeşil otları Toprak Olmuş umutları Gökte mazi bulutları Bu mezarda bir garip var... // Ne hayasızca tahaşşüd ki ufuklar kapalı Nerde-gösterdiği vahşetle bu bir Avrupalı
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ricky
    Ricky's avatar
    Erkek

Arzuladığın ve dua ettiğin ne olursa olsun,inan ve senin olsun.. %100 düşünce gücü - Addington

Bu kadar emeğimi hiçe sayan adil, düzene mi yanayım? Yaradana taparım...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    efrasyap
    efrasyap's avatar
    Erkek

""Fildişi kule,davasız sanat meczuplarını barındıran miskinler tekkesi.Ama her mücahit o tekkede silah kuşanır.bu zindan değil bir liman."(BUÜLKE CEMİL MERİÇ)

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ANNE
    irwa
    irwa's avatar
    Dişi

bu ırmağın sularına düşen herşey, yapraklar, böcekler, kuş tüyleri, bunların hepsi ırmagın yatağında taşa dönüşürmüş. ah! yüreğimi bağrımdan söküp, akıp giden sulara atabilmek için neler vermezdim... hiç acım kalmazdı, hiç pişmanlık kalmazdı içimde anılarım olmazdı hiç.
    Piedra ırmağının kıyısında oturdum ve ağladım. kışın soğuğu, yüzümdeki yaşları hissettirdi bana ve bu yaşlar, önümden akıp giden sulara karıştı. bu ırmak bir yerlerde bir başka ırmağa karışıyor sonra bir başkasına ve bütün bu sular, gözlerimden ve gönlümden çok uzaklarda sonunda denize kavuşuncaya kadar böylece akıp gidiyor.
    gözyaşlarım böylece çok uzaklara akıp gitsin ve aşkım, bir gün onun için ağladığımı hiç bilmesin. çok uzaklara aksın gözyaşlarım ve ben, ırmağı, manastırı, pirenelerdeki kiliseyi, birlikte yürüdüğümüz yolları unutayım.

dewdim dewrildim geldim
Toplam Hit: 13812 Toplam Mesaj: 71