Bir Kitap Bir Cümle..

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mutsuzSon
    mutsuzSon's avatar
    Erkek

" öteki türkiye'de olan bitenler bu ülkenin vicdani meselesi haline gelmedikçe ve insanlar aktif tavır almadıkça bu durumdaki bir ülkenin de geleceği olamaz."

( serdar turgut 'un oteki turkiye kitabinin arka kapaginda yazilidir )

mutlu son diye bir sey yoktur, mutlu olan her sey bir baslangictir ..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karatahta
    karatahta's avatar
    Erkek

Hukuk fakültesi yakın zamana kadar medeni ülkelerde “mektep” adını taşırdı.Mühendis mektepi,Dişçi mektebi,Tıbbiye mektebi gibi…Zira doğrudan doğruya saf ilimle uğraşmaz bu fakülte,avukat,hakim,hariciyeci yetiştirir.Ticaret adamına,kanunu kendi lehine istismar etmeyi,vatandaşa haklarını korumayı veya ezilmemeyi öğretir.Bu fabrikanın imal ettiği meta:standart bir politikacı,aydın,yazar.Bir nevi maymuncuk,her kapıyı açar,hiçbir kapıya mahsus değildir. [Cemil MERİÇ- JURNAL Cilt 1]

--------------------------------------------

….falanca kişinin terfisinin tartışıldığı bir sırada,konsey üyeleri,adam yakın zamanda bir sarhoş arbedesine karışmış olduğundan,terfinin faydasız olacağı kanaatine varmak üzereydiler.Ama biri dedi ki: Eğer bir kez hata yapmış her adamı bir kenara ayıracak olursak,büyük ihtimalle faydalı bir adamla karşılaşamayız.Bir kez hata yapmış bir adam,pişmanlığı yüzünden daha sağduyulu ve faydalı olacaktır.Terfi edilmesi gerektiğini hissediyorum.

Bunun üzerine bir başkası sordu: “Ona kefil olur musun?”

Adam cevap verdi: “Elbette olurum”

Diğerleri sordular “Neye dayanarak kefil olursun?”

Ve adam cevap verdi: “Bir kez hata yapmış bir adam olması gerçeğine dayanarak kefil olabilirim.Hiç hata yapmamış bir adam tehlikelidir.” Bunun üzerine adamı terfi ettirdiler…  [HAGAKURE]

----------------------------------------------

Hasta ve başağrısı çeken birini gördüm.Hurma yiyor ve çekirdeklerini topluyordu.Dedim ki;

-Yazık sana! Bu haldesin ve hurma yiyorsun!

-Efendim,kuzusunu emziren bir koyunum var.Ona çekirdek veremedim.Hoşlanmadığım halde hurma yiyorum ki çekirdeklerini ona yedireyim.

-Hurmayı çekirdeğiyle beraber yedir.

-Bu caiz midir?

-Evet.

-Vallahi beni sıkıntıdan kurtardın.Allah’an başka ilah yoktur,ilim çok güzel.. [“Kitabu’l Hamka Ve’l Mugaffelin”]

------------------------------------------------

…Nazar Değmedi: O kadar güzeldi ki ceylanın gözleri;annesi nazar değmesin diye bir nazarlık astı yavrusunun boynuna.Aslan bir kuytuda yedi yavru ceylanı.Kimse görmedi,nazar değmedi..  [Erdal DEMİRKIRAN'dan Masallar]

Çekil,Önümden Çekil...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Esquire
    Esquire's avatar
    Erkek

doğanın yaratlışında rol oynayan tüm güçleri ve doğayı oluşturan tüm öğeleri bilen ve bu bilgileri çözümleyecek denli güçlü olan bir zeka, evrendeki en büyük cisimlerden en küçük atomlara dek varolan her şeyin evrimini tek bir formulle açıklayabilirdi. böyle bir zeka için hiç bir şey belirsiz ya da bilinmeyen olmayacağına gibi geçmiş de, gelecekte aydınladırdı. Raslantı ve Kaos-David Ruelle

her iktidara geçen kendinden önce yapılanları bozmakla işe başlıyor. Maiyetindeki memurları değiştiriyor. Yüksele bilen ancak dalkavuklar. umrandan uygarlığa- cemil meriç.

boş
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    livane
    livane's avatar
    Erkek

karatahta bunu yazdı:

…Nazar Değmedi: O kadar güzeldi ki ceylanın gözleri;annesi nazar değmesin diye bir nazarlık astı yavrusunun boynuna.Aslan bir kuytuda yedi yavru ceylanı.Kimse görmedi,nazar değmedi..  [Erdal DEMİRKIRAN'dan Masallar]

çok hoşmuş bu kitabı bulmam lazım bi yerden :))

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sosyopat
    Sosyopat's avatar
    Erkek

"Ah...ama şu dünya çok kötü insanı günah işlemeye zorluyor."

Mario Puzzo - Son Baba

Eğer En İyisi Olmak İstiyorsan Sana Saygı Duymalarını Sağla, Saygı Duymalarını İstiyorsan Kimseye Saygı Gösterme, Kimseye Saygı Göstermezsen Saygıyı Sen İcat Ettin Zannederler
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    maserati
    maserati's avatar
    Homo

hayat cinsel ilişkiyle bulaşan ölümcül bir hastalıktan başka bir şey değildir. bu hastalığı geçirenler doktorun dediklerini yaparlarsa hem hastalıklarında hemde hastalıktan sonra rahata kavuşurlar

Türkiyede kim sevdiği işi yapıyor ki?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bykamu
    bykamu's avatar
    Erkek

klavyelernize sağlık. hepsi çok güzel.

umarım telif hakları yoktur :P çoğunu (ç)alıntı yaptımda .. :)

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

by_kamu bunu yazdı:
    -----------------------------

klavyelernize sağlık. hepsi çok güzel.

umarım telif hakları yoktur :P çoğunu (ç)alıntı yaptımda .. :)

teliflerini üstüme alıyorum konu sahibi olarak (H)

...said addicted.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sky
    Sky's avatar
    Erkek

Ben yokum! en azından yokmuşum gibi dönsün dünya diye nefesimi bile tutmuştum bir  zamanlar..

Ona aşık olmak, cehennemde çakmaklara gaz doldurmak gibi bir şeydi...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    e2
    e2's avatar
    Erkek

Dj_Lethal bunu yazdı:

"tavuklar çiçek açmış ellerinde poaça, madem yüzme bilmezdin neden çıktın o ağaca"... :P

Yasasin 23 Nisan , ben dayimi cok ozledim , damdan dustum kolum kirildi , hava cok sicakti evet o tuttugun kirmizi

Toplam Hit: 13868 Toplam Mesaj: 71