Bir Kitap Bir Cümle..

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Esquire
    Esquire's avatar
    Erkek

Bu dünyada insanların korktuğu tek şey öğrenmekti. Acıyı, susuzluğu, açlığı ve üzüntüyü öğrenmek onların uykularını kaçırıyor, bu yüzden daha rahat döşeklere, daha leziz yemeklere ve daha neşeli dostlara sığınıyorlardı. Dünyaya olan kayıtsızlıkları bazan o kerteye varıyordu ki, kendilerine altın ve gümüşten, zevk ve safadan, lezzete ve şehvetten bir alem kurup, keder ve ızdırap fikilerinin kafalarına girmesine izin vermiyorlardı.

ihsan oktay anar - puslu kıtalar atlası

boş
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Hatırlamanın yasak,unutmanın korkunç olduğu zor bir çigide yürüyoum...
    New moon__Stephenie MEYER

...said addicted.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeadBanger
    HeadBanger's avatar
    Erkek

Aşksız Geçen Bir Ömür Beyhude Yaşanmıştır.Acaba ilahi aşk peşindemi koşmalıyım, yoksa dünyevi , semavi ya da cismani diye Sorma! Ayrımlar ayrımları doğurur.Aşk'ın hiç bir sıfata ve tamlamaya ihtiyacı yoktur. Başlı başına bir dünyadır aşk.Ya tam ortasındasındır Merkezinde, ya da Dışındasındır Hasretinde..

Elif Şafak - Aşk

Boş İşler Uzmanı..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Her hakiki aşk , umulmadık dönüşümlere yol açar. Aşk bir milad demektir.

Şayet "aşktan önce" ve "aşktan sonra" aynı insan olarak kalmışsak, yeterince sevmemişiz demektir.

Birini seviyorsan onun için yapabileceğin en anlamlı şey değişmektir !

~~

Bu konu kitap okuma isteğimi artırıyor :)

...said addicted.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crimeangel
    crimeangel's avatar
    Erkek

Weh! Steck ichin demkerker noch? verflushtes dumpfes mauerloch, woselbst das liebe himmelslicht trüb durch gemalte scheiben bricht!

Acı mı? Hala bir zindandayım. renkli pencere camlarını yarıp geçen gökyüzünün sevgili yıldızlarının ışıklarının bulanıklaştığı lanet, küflü dört duvar arasında!

kitabı da yazarıda hatırlamıyorum. ayrı bi yere not almışım :)

ESKİ NİCKİM "HAYALETKURT"TUR....................... WE TANRI TÜRK"Ü YARATTI. ZAFERLER KAZANIP YEDİ CİHANA NAM SALSIN DİYE...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaAmLis
    RaAmLis's avatar
    Erkek

madem böyle bir konu açıldı tolkien babadan ve orta dünyadan kesitler olmassa olmaz:D

yüzüklerin efendisi serisinden derledim bunları fırsatım olursa diğer tolkien kitaplarındanda koyarım

*Yaşayanların bir çoğu ölümü hakediyor ve ölenlerin bir kısmıda yaşamayı hak ediyor. Yaşamı onlara verebilir misin? O halde hak, hukuk adına ölüm buyurmakta çok acele etme; çünkü en bilge olanlar bile herşeyin sonunu göremez.(Gandalf)

*_Hangi yolu seçeceğim?
    _Tehlikeye doğru gideni; ama ne çok aceleyle, ne de çok doğrudan. (Frodo – Gandalf)

*Nasihat, bir bilgeden bir bilgeye verilecek olsa dahi tehlikeli bir armağandır ve her yol kötüye çıkabilir. (Gildor)

*En mahir örümcek bile zayıf bir ip bırakır. (Gandalf)

*Büyüklerin gözleri başka yerlerdeyken, küçük eller işleri başarmaya mecbur kalır. (Gandalf)

*_ ... Nekadar ilerlerseniz ayrılmanız da okadar zor olur; ancak ne yemin ne de arzu ettiğinizden daha ileri gitmeye bağlanmış değilsiniz; çünkü henüz yüreklerinizin gücünü bilmiyorsunuz ve yolda her birinizin karşısına ne çıkacağını önceden göremessiniz.
    _Yol karardığında yolunu ayırana dost denmez
    _Belki, lakin gecenin çöktüğünü görmemiş olan, karanlıkta yürümeye aht etmemeli
    _Yine de ağızdan çıkmış yemin titreğen yüreğe güç verebilir
    _Ya da çökertebilir o yüreği. (Elrond – Gimli)

*En bitmek bilmeyen iş, daha başlamadığın iştir. (Sam)

*_ Efsanelerde mi yoksa gün ışığında yeşil toprak üzerinde miyiz?
    _ Bir insan her ikisinde de olabilir; çünkü bizler değil bizden sonra gelecek olanlar yaratacaklar zamanımızın efsanelerini. (Eomer – Aragorn)

*Ulular düştüğünde, başı daha küçüklerin çekmesi gerekir (Aragorn)

*İlk darbeyi indiren eğer yeterince ağır bir darbe indirebilirse, bir daha vurmak zorunda kalmayabilir. (Gandalf)

*Yine de arkadan vuran bir silah, kullanan el için de her zaman tehlikelidir. (Gandalf)

*Ben umut dolu sözler söyledim; ama sadece umut dolu. Umut zafer demek değildir. (Gandalf)

*İnsan kuşkudayken kendi aklına güvenmeli. (Hama)

*Bir adam iki yolla kötü haber getirir. Ya kötülük yapan biridir ya da iyi zamanda insanları yalnız bırakır ama kara günde yardım getirmek için gelir sadece. (Gandalf)

*Çarpık gözlere gerçeğin yüzü ekşi gelebilir. (Gandalf)

*Kaçan adam düşmanı çift görürmüş.

*Genellikle beklenmedik konuklar, en sağlam dost çıkarlar. (Eomer)

*İhtiyaç anında kıymetli bir şeyini atmayan kişi kendini bağlamış olur. (Aragorn)

*Bacadan kaçmış olan konuk bir kez daha kapıdan girmeden önce iki kere düşünür. (Gandalf)

*En iyi öğretmen yanan eldir. Ondan sonra ateşe karşı verilen öğüt gönüle kadar iner. (Gandalf)

*Takdire layık birinin takdiri herşeyden önemlidir. (Faramir)

*Sonsuza kadar Fethedemezler! (Frodo)

*Hayır zaman hiç durmaz; lakin her şeydeki ve her yerdeki değişim ve gelişim bir değildir. (...) Yine de güneş altındaki herşey nihayetinde bir sona doğru yıpranır. (Legolas) 

*Gerektiğinde yardım ve öğüdü hor gören gurur, aptallıktır. (Denethor)

*Masada, küçük adamlar büyük işler başarır. (Beregond)

*Sabah verilen öğütler en iyisidir, gece birçok düşünceyi değiştirir. (Theoden)

*Tehlikeli saatlerde kibarlık ölümle ödenebilir. (Denethor)

*Düşman ile savaşan herkes bir olsun ve hala vakit varken umutlarını korusun; umutları tükenince de hür ölebilmek için yiğitliklerini korusunlar. (Denethor)

*Hain kendisine de ihanet edip, niyeti olmadığı halde iyilik yapabilir. (Gandalf)

*Her yer karanlık; ama her yer gece değil daha. (Ghan)

*Düşmanın işi, böyle işlere bayılır. Dostu dosta düşürmek, gönüllerdeki kargaşa yüzünden bölünen sadakat. (Gandalf) ***Bunu Türkiye topraklarında yaşayan insanlara armağan ediyorum:D

*- İnsanların başladığı tüm işler böyledir: Ya baharda don olur ya da yazın samyeli eser ve onlarda sözlerinde durmazlar.
    - Yine de tohumları pek yabana gitmez ve hiç umulmadık bir zamanda ve zeminde yeşermek için tozun, küfün içinde gizlenirler. İnsanların yaptıkları bizden daha çok yaşayacak Gimli.
    - Yine de sonunda keşkelerden başka bir şey olmayacak. (Gimli – Legolas)

*Umut doğar genellikle, her şey umutsuzlaştığında. (Legolas)

*Artık bu yaralar yetmeli. Dünya savaşlar olmadan da yeterince acılara ve talihsizliklere sahip. (Şifacıbaşı)

*Cengin olması için tek bir düşman yeterlidir ve kılıcı olmayanlarda kılıçla ölebilir. (Eowyn)

*Çoğunluk oturmadan önce sofrada önlerine neyin konulacağını bilmek ister, ziyafeti hazırlamak için uğraşanlarsa bunu bir sır gibi saklamak dileğindedirler; çünkü merak, yapılacak övgülerin daha yüksek sesle yapılmasını sağlar. (Gandalf)

*Ağaçlar en iyi, atalarının topraklarında yetişip serpilir. (Aragorn)

*Her şey olup bittikten sonra çok kolaymış gibi geliyor, değil mi?

*Bu hep böyle olmalı Sam, işler tehlikeli olunca birileri vazgeçmeli, kaybetmeli ki diğerleri kazanabilsin. (Frodo)

*Size ağlamayın demeyeceğim; çünkü her gözyaşı şerden akmaz. (Gandalf)

Uzun oldu ama:D

Hayattaki amacını bulamayan, bulmaya yaklaştığını hissettiğinde ise alıkoyulan bu yüzden herşeyi oluruna bırakan ama bunu da beceremeyen kişi.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SMYRNA
    SMYRNA's avatar
    Erkek

- TANRILAR ŞAKAYA ÇOK DÜŞKÜN--ARİSTO

-BİRİSİNİN KARAKTERİNİ ANLAMANIN EN İYİ YOLU,KENDİSİNE HİÇ BİR İYİLİĞİ DOKUNMAYAN BİRİNE NASIL DAVRANDIĞINA BAKMAKTIR--SAMUEL JOHNSON

-BANA MUTLULUĞUN RESMİNİ YAPABİLİRMİSİN--NAZIM HİKMET

-BIRAKIN GENÇLER DÜNYAYI İSTEDİKLERİ ŞEKİLDE GÖRSÜN,NASIL OLSA BÜYÜYÜNCE OLDUĞU GİBİ GÖRECEKLER...

-BİR ERKEK İÇİN GÜZEL BİR KADIN SONUN BAŞLANGICIDIR...

-KADINLAR BİR ERKEĞE PARA KAYBETTİREBİLİR,PARAYSA BİR ERKEĞE ASLA KADIN KAYBETTİRMEZ.....

İzmirin denizi kız, kızı deniz Sokakları hem kız hem deniz kokar.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SMYRNA
    SMYRNA's avatar
    Erkek

-YALNIZLIK PAYLAŞILMAZ , PAYLAŞILSA YALNIZLIK OLMAZ...

-HER KADIN EVLENMELİ AMA HİÇ BİR ERKEK EVLENMEMELİ...BENJAMİN DİSRAEL...

-AŞKI SATIN ALAMAZSIN AMA BEDELİNİ ÖDERSİN...HENRY YOUNGMAN...

-BELKİDE BU DÜNYA BAŞKA BİR GEZEGENİN CEHENNEMİDİR--ALDOUS HAXLEY

-Düşünmeden konuşmanın cezası sonradan düşünmeye mahkum olmaktır.
    GIBBON

-Gerçek arkadaş sağlık gibidir.Değeri ancak o yok olunca anlaşılır.
    CERVANTES

İzmirin denizi kız, kızı deniz Sokakları hem kız hem deniz kokar.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mont-blanc
    mont-blanc's avatar
    Erkek

"Gizlice en çok korkulan şey hep gerçekleşir sonunda. 
    Yazıyorum: Ey, Sen, acı. Peki sonra?   
    Bütün gerekli olan biraz cesaret.
    Acı ne kadar ortaya çıkar ve keşinleşirse, yaşama içgüdüşü o kadar ağır basıyor ve intihar düşüncesi zayıflıyor.

Kolay sanmıştım ilk düşündüğümde. Zayıf kadınlar yapmıştı bu işi. Alçakgönüllülük istiyor, kendin beğenmişlik değil. Tiksiniyorum bütün bunlardan.
    Sözler değil. Eylem. artık yazmayacağım..."         Cesare Pavese - Yaşama Uğraşı

Yalnız seninim. Ve yalnız beni düşündüğün müddetçe aşkımızın ömrü ebedidir.
    Büyüyü ancak ihanetin bozar. Manevi ihanetin.
    Bir an için gözbebeklerinde raksedecek herhangi bir yabancı hayal, o zaman bu rüya bir kabusa döner ve bir uçurumun kıyısında uyanırsın.         Cemil Meriç - Jurnal

yıkılma sakın !
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    azadi
    azadi's avatar
    Erkek

yazarlarını bılmesemde kendı dıpnotlarım:)

ONLAR BENİM KALBİMİN EN SAKLI UCUNDA GİSLENECEKLER...

HATIRLANDIKLARINI BANA BİLE HİSSETTİRMEDN...

göslerime yol alacaklar, göslerimden damlayp gidecklri zaman gözlrm kapanck...

onlrı kaybetmmk için...

Ten hummalı saçlarında boğulmalarım yetmediyse bil ki; kahrolası bu denizler az gelir ağlayışlarıma..

Düşlerimi erteletmeyi öğrettinz bana.. Ne kadar birikmişliğim varsa, hepsini harcattınz. Sebeplerin değil sonuçların önemli olduğunu söylerdinz.

Çocuk kalmak için az, büyümek için çok zamanımız olduğunu anladım sonunda...Açtıkça midye kabuklarını, hepsinin de içinde inci olmadığını fark ettim...

Hızlı koşan atın pohu seyrek olur..
Toplam Hit: 13871 Toplam Mesaj: 71