folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Bitcoin Tepe Taklak 29.000 TL Seviyelerinde

Bitcoin Tepe Taklak 29.000 TL Seviyelerinde

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rappermcs
    rappermcs's avatar
    Erkek
    LynXMaSTeR bunu yazdı
    PathfindeR00 bunu yazdı
    krypt bunu yazdı

Bir süredir çeşitli platformlardan takip ediyorum. Bir sürü ekonomik teorilerden bihaber, istatistik bilgisi sıfır, hatta matematiği temel düzeyle sınırlı adam "bu peak anlamsız", "uzun vadede çukur beklemiyorum", "baş, omuz grafiği sizi yanıltmasın" gibi yorumlarla sözde tahmin yürütüyor. Arkadaşlar paranızı sadece grafik yorumlamayı öğrenmiş insanlara emanet etmeyin. Sözüm meclisten dışarı.

Arkadaşın dediğine katılmakla beraber şunu da belirteyim. Nomral borsalarda bu grafik yorumları, omuz başlar filan işler. Çünkü normal piyasalar bu araçları yorumlayanlar çoğunluktadır. Farkında olmadan herkes o yöne doğru hareket eder ve kendini gerçekleştiren kehanet gerçekleşir. Burada ise piyasa tamamen farklı bir alandan insanların elinde gibi bir durum var bence. Ondan dolayı pek tutmaz yani.

işte hocam çoğu insana bunu anlatamıyorum ben.

öyle 3-5 grafiğe bakıp, "aha bakın bak balon grafiği bu, patlayacağğğ" diyorlar.

ancak coin grafikleri öyle tl, dolar, euro, altın grafikleri gibi %90 oranında tahmin edilebilir olmuyor.

çok alakasız zamanlarda çok alakasız inişler çıkışlar olabilir.

her zaman söylüyorum, yine söyleyeyim.

milyar dolarlara ulaşmış bir borsa 3-5 günde batmaz.

kesinlikle katılıyor ve arttırıyorum bence de 3-5 yılda batmaz.. :)

Paslanmış bir uygulama geliştirici.. #AnalistŞart
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

Furya devam edecek ama bitcoin ile ama alt coinler ile .. Alternatifler de tabiki değer kazanacak. Yarın satışa çıkacak olan bir ICO var özellikle güvenlik konusunda ön planda ve DAICO sisteminin ilk icosu olarak göze batmakta. Yolun başındayken takip edin. Konusunu da açtım zaten.

https://www.tahribat.com/forum/saadet-zinciri-tarzi-yeni-ico--yolun-basi-firsati-234281

next next next install
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek
    LynXMaSTeR bunu yazdı

öyle 3-5 grafiğe bakıp, "aha bakın bak balon grafiği bu, patlayacağğğ" diyorlar.

ancak coin grafikleri öyle tl, dolar, euro, altın grafikleri gibi %90 oranında tahmin edilebilir olmuyor.

+ Değeri %90 oranında tahmin edilebilen bir döviz yok. Hatta araştırmalara göre en başarılı yatırıcımların bile uzun vade tahminleri %60 dolaylarında doğru gerçekleşiyor.

+ 1929 Wall Street İflası

Düzenleme: Ekonominin sikik yanı şudur ki; hiçbir şey doğru dürüst doğru tahmin edilemez, çünkü insan davranışları düzgün tahmin edilemez.

GusFring tarafından 06/Şub/18 15:06 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek
    GusFring bunu yazdı
    LynXMaSTeR bunu yazdı

+ Değeri %90 oranında tahmin edilebilen bir döviz yok. Hatta araştırmalara göre en başarılı yatırıcımların bile uzun vade tahminleri %60 dolaylarında doğru gerçekleşiyor.

Düzenleme: Ekonominin sikik yanı şudur ki; hiçbir şey doğru dürüst doğru tahmin edilemez, çünkü insan davranışları düzgün tahmin edilemez.

%51 olsun hocam seni mi kırcam. benim değinmek istediğim noktayı kaçırmışsınız.

goo.gl/qBNZmW
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek
    LynXMaSTeR bunu yazdı
    GusFring bunu yazdı
    LynXMaSTeR bunu yazdı

%51 olursa neredeyse rulet olur.

Değinmek istediğin noktayı biraz daha açar mısın o zaman?

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emrah20
    emrah20's avatar
    Erkek
    Ben de bir tahminde bulunmak istiyorum. Acemi şansı işte, ya tutarsa misali, sene sonu benden 1.000 Dolar olsun. Haklı çıkarsam bana bir bira ısmarlarsınız.

Kendisini Hacker sanan zibidilerden değilim.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackseaboy28
    blackseaboy28's avatar
    Erkek

ohh ekran kartları bi düşsün be . şu ekran kartı stoklayanlar batar inş . nerde bi bok var hemen karaborsaya çeviriyolar

Mobil uygulama geliştirilir.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PathfindeR00
    PathfindeR00's avatar
    Erkek
    LynXMaSTeR bunu yazdı
    PathfindeR00 bunu yazdı
    krypt bunu yazdı

Bir süredir çeşitli platformlardan takip ediyorum. Bir sürü ekonomik teorilerden bihaber, istatistik bilgisi sıfır, hatta matematiği temel düzeyle sınırlı adam "bu peak anlamsız", "uzun vadede çukur beklemiyorum", "baş, omuz grafiği sizi yanıltmasın" gibi yorumlarla sözde tahmin yürütüyor. Arkadaşlar paranızı sadece grafik yorumlamayı öğrenmiş insanlara emanet etmeyin. Sözüm meclisten dışarı.

Arkadaşın dediğine katılmakla beraber şunu da belirteyim. Nomral borsalarda bu grafik yorumları, omuz başlar filan işler. Çünkü normal piyasalar bu araçları yorumlayanlar çoğunluktadır. Farkında olmadan herkes o yöne doğru hareket eder ve kendini gerçekleştiren kehanet gerçekleşir. Burada ise piyasa tamamen farklı bir alandan insanların elinde gibi bir durum var bence. Ondan dolayı pek tutmaz yani.

Balon dediğimiz olgu direk insanlarda patlayacak ve bir daha adı anımsanmayacakmış gibi bir etki yaratıyor. Ekonomik balon bir metada ki aşırı değerlilik halidir. Mesela morgage krizi gibi. Adamlar kredinin kredisini vermişler. Öyle ki bir şişkinlik varmış ve patladı. Şimdi Amerikada kimse ev almıyor mu ? Alıyor. Balondan kastımız bu. Economic Bubble. Ama insanımız bunu fiziki balona benzetiyor. :D Patlarsa kullanılmaz hale gelir diye düşünüyor. 

Bitcoin aşırı değerliydi evet. Arkasındaki teknolojiye ham bir iktisatçı olarak katılmasam da birşeyler vaad ediyordu, aşırı beklenti aşırı şişkinliği doğurdu. Şimdi piyasa normale indirgiyor. 512 bit şifrelemeye geçtiği gün yine bir şok artış olabilir mesela. Burda alt limit 1 bitcoin kazma maliyeti. Oradan daha aşşağı inmez. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek
    GusFring bunu yazdı
    LynXMaSTeR bunu yazdı
    GusFring bunu yazdı
    LynXMaSTeR bunu yazdı

%51 olursa neredeyse rulet olur.

Değinmek istediğin noktayı biraz daha açar mısın o zaman?

Diyorum ki, bitcoin ile ilgili yapılan tahminler fiziksel olarak kullanılan para birimleri ile ilgili yapılan tahminlere göre daha az olasılıkla gerçekleşiyor.

yani bir ülkenin gidişatına, ülkede çıkan haberlere göre parasının değerleneceğini veya değer kaybedeceğini daha kolay kestirebilirsiniz ancak coin olayı evrensel olduğu için neyden etkilenip neyden etkilenmeyeceğini kestirmek daha zor olabilir.

goo.gl/qBNZmW
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Schwarz
    Schwarz's avatar
    Erkek
    blackseaboy28 bunu yazdı

ohh ekran kartları bi düşsün be . şu ekran kartı stoklayanlar batar inş . nerde bi bok var hemen karaborsaya çeviriyolar

allah belalarını versin bunların 2 ay önce gtx1080 msi gaming x 2900 tl vatan pcde varken şimdi 4k olmuş aylardır pc toplayamadım kafayı yemek üzereyim :D

Ignorance is bliss.
Toplam Hit: 121635 Toplam Mesaj: 187
bitcoin btc düşüş