folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Boşa Mı Okuyoz ?

Boşa Mı Okuyoz ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    batuhanboran95
    batuhanboran95's avatar
    Erkek

Meraba arkadaşlar ben paü 1.sınıf bil. prog. öğrencisiyim size bi derdimi anlarmak istiyorum umarım okursunuz.

programlama ne deseniz haberim bile yok. okula gidiyoruz hiç bi pratik bilgi yok onu geçtim bi internet sitesi kurmayı falan öğretin bari adamlar bize sanki konuya tamamen hakimmişiz gibi ders anlatıyo bilsem zaten okulda ne işim var.

Delirmek üzereyim çevreden gelen bilgisayarcı değilmisin yaparsın lafları daha da sinirimi bozuyo 20 yaşındayım bilgisayardan başka bildiğim hiç birşey yok 3 sene kadar teknik serviste çalıştım o bilgime güveniyorum yani enazından chip nasıl sökülür takılır, veriyolu nası tamir edilir bişeyler öğrendik ama okadar. yazılım konusunda "0" bilgi bakıyorum miller takipçi kasıyo yo beğeni hilesi falan yolunu bulup para kazanıyo. en azından bi internet sitesi yapıyo yine parasını kazanıyo. bu yazılım kod olayı bu kadar zormu arkadaş ya ? yani yapabilirmiyim çok istiyorum fakat buna nasıl başlanır nasıl ilerlenir hiç bir bilgim yok ! 

Her Şeyden Önce Korkmayı Bırakıp Bir Gün Öleceğini Kabullenmelisin
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gozkopat
    gozkopat's avatar
    Erkek

yüksek okul okuyorsan Hedefin kesınlıke Dgs yi kazanıp bilgisayar mühendisliği vs. bölümler olmalı.yanı sıra yüksek okul bitirip gercekten birsey olacagını bende sanmıyorum kusura bakma etrafımdan gordugum bunlar cıtayı yukseltıp dgs ye çalışmaya başla eminim yuksekokulu kazandıysan onuda yaparsın gerisi corap söküğü gibi gelir.dgs ye odaklan öpüyorum kardeşim.odağını kaybetme !

Kolera Açık Hava Üniversitesi Sexoloji Profesörüyüm : "Efenim manita seni seviyorum evlenelim ayakları yaparsa önce yüz mumluk ampüle yarım metre mesafeden bakın.Sonra gözlerinizi ampülden ayırıp manitanın gözlerinin içine dikin,eğer hala cıvırın gözlerini görüyorsanız onunla hemen evlenin..."
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

edit : boşver.

zalimadam tarafından 13/Şub/15 03:08 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    batuhanboran95
    batuhanboran95's avatar
    Erkek
    gozkopat bunu yazdı

yüksek okul okuyorsan Hedefin kesınlıke Dgs yi kazanıp bilgisayar mühendisliği vs. bölümler olmalı.yanı sıra yüksek okul bitirip gercekten birsey olacagını bende sanmıyorum kusura bakma etrafımdan gordugum bunlar cıtayı yukseltıp dgs ye çalışmaya başla eminim yuksekokulu kazandıysan onuda yaparsın gerisi corap söküğü gibi gelir.dgs ye odaklan öpüyorum kardeşim.odağını kaybetme !

dgs yi düşünüyorum zaten abi sağol. kaybettim sanırım bu aralar.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lotus
    Lotus's avatar
    Homo

oraya gidenlerin çoğu meslek lisesi bilgisayar çıkışlı olduğu için hocalar başlangıç konularını hızlı geçiyordur

ayrıca ilk dönem bitti ve senin programlama hakkında hiç bir bilgin yoksa bu senin suçun kendi tembelliğini üniversiteye yada hocalara atma bence, burda 15-16 yaşında php öğrenmiş birşeyler için çabalayan çocuklar biliyorum yani sen eğer hiç birşey öğrenemediysen bu senin suçun

hiç bir üniversitenin hiç bir bölümü öğrenciyi alanında uzman olarak mezun etmez temel verir gerisi öğrencidedir, 

herneyse yazılımla ilgili hiç bir fikrin yoksa https://www.acikakademi.com/portal/egitimler/7/temel-egitimler.aspx  şu linkteki kısımlara bak en azından programlamayla ilgili kafanda küçük birşeyler oluşur 

ve sadece küçük birşey sormak istiyorum bilgisayarında visual studio, eclipse tarzı bir geliştirme ortamı kurulu mu? onu bırak bence notepad++ bile kurulu değildir ve ne hikmetse üniversitede suç buluyorsun hala, çok istiyorum falan demişsin ama bence senin istediğin sadece pc başında oturarak çalışmak ve bu yolla para kazanmak ve ben programcı olabileceğine inanmıyorum yok yakınken alanını değiştirmen yararına

ekleme: bir insanın hevesini bu kadar kırıcı birşey asla yazmam normalde ama, kendi suçunu okula düzene vs. atmaya çalışan öğrencilerden nefret ediyorum

Lotus tarafından 13/Şub/15 03:14 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    batuhanboran95
    batuhanboran95's avatar
    Erkek
    Lotus bunu yazdı

oraya gidenlerin çoğu meslek lisesi bilgisayar çıkışlı olduğu için hocalar başlangıç konularını hızlı geçiyordur

ayrıca ilk dönem bitti ve senin programlama hakkında hiç bir bilgin yoksa bu senin suçun kendi tembelliğini üniversiteye yada hocalara atma bence, burda 15-16 yaşında php öğrenmiş birşeyler için çabalayan çocuklar biliyorum yani sen eğer hiç birşey öğrenemediysen bu senin suçun

hiç bir üniversitenin hiç bir bölümü öğrenciyi alanında uzman olarak mezun etmez temel verir gerisi öğrencidedir, 

herneyse yazılımla ilgili hiç bir fikrin yoksa https://www.acikakademi.com/portal/egitimler/7/temel-egitimler.aspx  şu linkteki kısımlara bak en azından programlamayla ilgili kafanda küçük birşeyler oluşur 

ve sadece küçük birşey sormak istiyorum bilgisayarında visual studio, eclipse tarzı bir geliştirme ortamı kurulu mu? onu bırak bence notepad++ bile kurulu değildir ve ne hikmetse üniversitede suç buluyorsun hala, çok istiyorum falan demişsin ama bence senin istediğin sadece pc başında oturarak çalışmak ve bu yolla para kazanmak ve ben programcı olabileceğine inanmıyorum yok yakınken alanını değiştirmen yararına

ekleme: bir insanın hevesini bu kadar kırıcı birşey asla yazmam normalde ama, kendi suçunu okula düzene vs. atmaya çalışan öğrencilerden nefret ediyorum

açık sözlü  konuştuğun için teşekkür ederim bu beni kendime getirir belki. ben şunu anlatayım denedim programlar yükledim Android için bişiler yapmaya çalıştım sonra kod yazmaya çalıştım eğitim setleri falan ama hep yarıda kaldı okula buldugum suçda cidden hiç bi temel olmadan geldim ama adamlar üst seviye anlatiyo baya baya ve nası anlatayım her seferinde hevesim daha fazla kırılıyo he derslerden gerçek kadar yapıyorum bişeyler okadar.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    anil
    anil's avatar
    Erkek

http://tahribat.com/Forum-Sahte-Diploma-205213/

hocam boşa okuyorsun tabi okula gideceğine evde kendini geliştir, sınavları geçip diplomanıda al çok daha faydasını görürsün.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    IvC
    IvC's avatar
    Erkek

kafam göt gibi kusurab akma bi kaç satır yazmak istiyorum 

evet amını siktiğimin yerinde boşa okuyoruz. yaşım oldu 27. turizm lisesine yazıldım yarrak gibi okuduk bitirdik. liseyi bitirdik bi de üni. okuyalım dedik 2 yıllık anca kazandım, lisede matematik hiç görmedim en son hatırladığım matematik dersi kümeler. velasılkelam 2 yıllığı 4 senede zar zor bitirdim onuda hoacalara ağlayarak ve sırf babam istedi diye, oku olm dedi belki bi bok olursun. sora madem 2 yıllığı bitirdik 4 yıllığa tamamlayıp askerliği kısa yapalım dedik 3 senede onun bitirmeye çalıştım. 2013 aralıkta askere gittim 2014 haziranda geldim, o zamada bu zamana boşum 4000 lira kredi kartı borcum - 3000 lira eğitim kredisi borcum, 550 tl genel sağlık sigortası borcum var. 

kar,yer netten iş başvurusu yapıyorum bu süre zarfında 80 kez başvuru yapmışımdır sadece 1 şirket mesaj attı ön görüşme için o da kamyonet sürmesi tercih sebebidir yazıyo arabayı zor park ediyorum anasnıı sikeyim değil ki komyenet sürmek. 

ben bu siteye 2005 te üye olmuşum attığım mesaj sayısı ortada, bende burda takılamk isterdim ama olmadı.  neden ? millet burda daşşak kebabı yaparken ben otelde sikiliyodum çünkü. neyse uzatmayayım.

türkiyede okuyacaksa bi kaç bölüm var

memurluk - başta buna odaklan

tıp

avukatlık

sağlam mühendislik fakülteleri,

sağlıkla ilgili daşşaklı bölümler 

programcılık vs. yaramaz, boşa vakit kaybetme zevk aldığın işlere yönel ufaktan yükselirsin.

20 yaşında komünist olmayanın kalbi, 40 yaşında komünist olanın aklı yoktur.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    batuhanboran95
    batuhanboran95's avatar
    Erkek

cidden bunaldım artık ne yapacam bilmiyorum yüksek okula git git dediler geldik bakalım sonumuz ne olacak. babam bi yandan assubay ol diye diğer yandan bilgisayar isinde çok para var kafanı kullan diyenler. bide en çok zoruma giden sen bilgisayar okuyorsun boşuna mı okuyon yap bişiler para kazan bişi bilmiyon mu diyen akrabalar.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wert
    wert's avatar
    Erkek

inglizce öğren

|sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ershn
    ershn's avatar
    Erkek

okulu bırak ya da git istediğin bölümü oku.

Allah Türktür.
Toplam Hit: 8876 Toplam Mesaj: 71