folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Cezaevine Konulan Askerlerin İfadeleri

Cezaevine Konulan Askerlerin İfadeleri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    technokartallar
    technokartallar's avatar
    Erkek

hepsi birer senaryo zaten ifadeler çok yapmacık saçma geldi bana.. bence hepsi hain

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mahpekar
    Mahpekar's avatar
    Erkek

Benim öz fikrim ön yargılı olmamaktır. Umarım bazı kardeşlerimizin dediği gibi askerlerimiz  Vatan haini çıkmaz.

Herşeyi zaman gösterecek buna inanıyorum.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Thelordmax
    Thelordmax's avatar
    Erkek
    Yuhh ulan insan biraz inandırıcı sallar. Elektrikler kesik felan der bari
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sertan_06
    sertan_06's avatar
    Erkek
    böle ibneleri yaşatmıyacan la a.q silahı la 1 tutukluk yapar 2 yapar 3 yapar 8 indede mi yapar yok pil bitmiş yok bilmemne ayak hepsi bence daha çoktur böle ibneler

spor akademisi hazırlık kurslarımız ankarada açılmıştır.tbt dekilere duyurulur.firtina_kickbox@hotmail.com
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KapTaN60
    KapTaN60's avatar
    Erkek

ben en başta demiştim bu işin içinde bi işvar die çıktı kokusu sadece yazık diyorum yazık

bu topraklarda doğup büyüyon sonra da iahnet edebiliyon yazık

İTÜ gerisi yalan BU SİTEYE ERİŞİM ENGELLENMİŞTİR Ankara 5. Sulh Ceza Mahkemesi, 30/04/2008 tarih ve 2008/599 nolu kararı gereği bu siteye erişim TELEKOMÜNİKASYON İLETİŞİM BAŞKANLIĞI"nca engellenmiştir. Access to this web site is banned by "TELEKOMÜNİKASYON İLETİŞİM BAŞKANLIĞI" according to the order of: Ankara 5. Sulh Ceza Mahkemesi, 30/04/2008 of 2008/599 . --------------------------------------------------------------------------------
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kurdo
    kurdo's avatar
    Erkek

C_e_Z_a bunu yazdı:
    -----------------------------
    ReaL_KurD bunu yazdı:
    olayın bütün teferruatını bir kenara bırakın da, kaç defa ölümle burun buruna geldi bu şehitlik-ölüm nidaları atanlar da şehit olmaları konusunda dileklerini dile getiriyorlar? kaç silahın namlusunu enselerinde hissettiler, kaç kurşun yediler, kaç ceset gördüler ya da kaç arkadaşları önlerinde can verdi?

Emin ol çok azı,ama sen söle bakalım madem bunları aklına geldi,madem yaşamış gibi konuştun..!!

Sen öle olsan silah bırakıp teslim mi olurdun,yoksa durup son kurşuna kadar çatışırmıydın?

88 yıldır tek esir vermemiş bir ordunun neferi olarak dur ve düşün bakalım asker?
    hepsini yaşamasamda kısmen yaşadım kardeşim. hemde daha genç yaşımda, maalesef buralarda erkekler çabuk büyüyorlar, çabuk görüyorlar kanı ve ölümü. ölümle de burun buruna geldim, namlunun soğukluğunu da ensemde hissettim, sayısız ceset de gördüm, kardeşim de can verdi.bu gelişmeler hakkında ön yargılar sebebiyle konuşmamakta kararlıydım ama kendimi ifade etme ihtiyacı hissediyorum şu anda.

bir kaç arkadaşımız diyor ki bende doğuda görev yaptım, "o g-3'ler 2 şarjörden sonra tutukluk hep yapardı, termalimiz ise hiç çalışmazdı". kimisi de diyor ki o eski silahlar 78lerden kalma normaldir o tür tutuklukları yapması. konuyla ilgili topiclerde tüm postları ayrıntılı okursan görebilirsin. ayrıca bu askerlerin içinde bir ya da iki hain olması normaldir, ona bir diyeceğim yok. ha birde desteğin geç gelmesi olayı. askerler esareti dışında da bu konuda başka muammalar yok mu? hala var. neden askerî mahkeme bunları da sorgulamıyor?

tek diyeceğim var; bu konularda medyadan duyduğunuz haberlerle galeyana gelmekte üstünüze yok. dün bunların alayı kendi şehirlerinde dtp'ye çalışıyor diyen medya bu gün bilginin yanlış olduğunu söyledi. sevgili büyükanıt'ta medyada çıkan bir çok iddiayı resmen yalanlamadı mı geçen gün? muhalefetin en ateşli meşalesi olan deniss dün neydi, bu gün neyden bahsediyor? kuzey ırak yönetimi ile iletişimden, oranın yurttaşlarını türkiye de okutmaktan vs. anlıyacağınız medyadan duyduklarınızla galeyana gelmekten vazgeçin artık. neyin ne olduğunu tam olarak kestiremiyorsanız, kesin yargılara varmayın.

kalp kırdıysam eğer, şimdiden özür dilerim.

kendinize ayığ olunuz
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elevator
    elevator's avatar
    Erkek

a.q ben böyle işin tekrar tekrar yaşatıyorlar .

ifadelere bakılırsa bu adamlar görevlerini yapmışlar.

hepsinin ifadeside ayrı ayrı alınmış.

T.C ye düşen bu askerleri bizi küçük düşürdüler tezi yerine bu askerlere sahip çıkmaktır.

birde hep 8 asker diyoruz ama ifadelerde bile 6 askerin söyledikleri var neden bu çelişki?

ve emre itaatsizlik olan nedir? emir nedir neye göre verilmiş bu emir bunu anatan yok.

nekadar anlatırsan anlat,anlattıkların karşındakinin anladığı kadardır... VAR OLDUĞUM İÇİN DÜŞÜNÜYORUM ...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elevator
    elevator's avatar
    Erkek
    zigana bunu yazdı:

askerlerimizde garibime giden ifade ;

nedense havanlarda tutukuk yapıyor.yani herkesin silahı tutukluk yapıyor.anlaşılır bir olay değil. hep derim zaten, boktan silah g-3  ve 2. dnya savaşından kalma mg-3   yaramaz silahlar diye .ama hepsininde tutukluk yapması akıl alır değil yani.

en ufak bir tozda tutukluk yapar bu silahlar.

teröristlerde bixi varken biz hala mg3 ve a6 larla savaşıyorduk.

nekadar anlatırsan anlat,anlattıkların karşındakinin anladığı kadardır... VAR OLDUĞUM İÇİN DÜŞÜNÜYORUM ...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek
    erkan07 bunu yazdı:

a.q ben böyle işin tekrar tekrar yaşatıyorlar .

ifadelere bakılırsa bu adamlar görevlerini yapmışlar.

hepsinin ifadeside ayrı ayrı alınmış.

T.C ye düşen bu askerleri bizi küçük düşürdüler tezi yerine bu askerlere sahip çıkmaktır.

birde hep 8 asker diyoruz ama ifadelerde bile 6 askerin söyledikleri var neden bu çelişki?

ve emre itaatsizlik olan nedir? emir nedir neye göre verilmiş bu emir bunu anatan yok.

basın açıklaması mı olacaktı ?. TSK anadan doğma bilgilerinden bugüne kadar bilgilerini almıştır merak etmeyesin.. alınlarında koca bir .. leke .. o anda ne olduğunu Allah bilir ama bu işin arkasında amerikanın olduğu kesin !!. 

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Martech
    Martech's avatar
    Erkek
    Başımızda Böyle Gerizekalı,Salak Bir Başbakan Olunca Normaldir.. Askerler Şehit Olsaydı.. Demiş Arkadasın Teki ewet Bencede Olsalardı.. bukadar türkiye Ezilmezdi.. birisi cıkar askerlerinizi bir kurtardık demezdi..
Toplam Hit: 8518 Toplam Mesaj: 61