folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Cezaevine Konulan Askerlerin İfadeleri

Cezaevine Konulan Askerlerin İfadeleri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bolvadinli
    Bolvadinli's avatar
    Erkek

shockman

kardeşim seni gayet iyi niyetli buluyorum, ama o kadar iyi niyetli düşünürsen bence hata edersin.

Ne demek siktiri boktan kişiler için ölmek istemedi. biz onlar iin değil, Şu bayrak, Ezan, namusumuz ve şerefimiz için ölüme gideriz.

Bak şimdi şerefsiz diyorlar onlardan dolayı. Ya abi cebimde bomba olacak ve ben eh bu siktiri boktan kişiler için ölmiyim diyo. Peki bu siktiri bokdan kişilere esir düşmeyi kendine nasıl yakıştırmış?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ciko
    Ciko's avatar
    Erkek
    mayrip bunu yazdı:
    -----------------------------

terörüstlerle savaşmak yerine silah bırakıyorsa tutuklanacak abi. 12 şehit silah bıraktı mı ? kancıklar.

türk ulusunu türk ordusunu dünyaya rezil etmeye hakları yok. cezalarını çeksinler. vatan namustur. şereftir bilmiyolarmıymış !

edit: bu teröristlere asker demek yanlış olur. TSK vatan haini olarak askeri mahkemeye vermiş. tutuklanmışlar. benim askerim orda teslim olacak tıpış tıpış gitcek ve geri gelecek ulan buna horozlar bile güler be. 

Tamam La Askerler Şerefsiz Cıktı Diyelim. Ama sen Böyle Konusarak Ne Oluyorsun? Önde Giden mi? Askerlik Yaptın mı Sen? Düşün Bakalım Sen Oğlunu Gönderdin Askere Böyle Bir Olay Yaşandı Ve Oğlun Esir Düştüğü için Tutuklandı? Ben Olsam başka oğlum varsa Göndermem Askere Falan.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    beyaZenci
    beyaZenci's avatar
    Erkek

askerlik hizmetine alınmadan kişi hakkında emniyet araştırması yapılır bu askerler dtp üyesi falansa belli olurdu

daha sonra buna göre de görev yeri belli olunur bu askerlerin görev yaptığı yere bakılırsa demek ki bu arkadaşların

kusurlu bir mevzusu olmamış ki ellerine silah verilip sıcak bölgelerde görev yaptırılmış. veya geçmişlerinde yaptıkları ortaya çıktı buna rağmen

sıcak bölgede görevlendirildiler, o zaman da şu ortaya çıkar yanlış işletiliyor veya denetlenmyor hatta "daha üst kurumlarında köstebek varki bu askerler böle bir yerde görev yapılmasına göz yumuluyor" dedittirir insana

tsk yı kusursuz görmeyin lütfen

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cyrpt
    cyrpt's avatar
    Erkek
    shockman bunu yazdı:
    Bolvadinli bunu yazdı:

kardeşim kesinlikle sana katılıyorum.

İlk okuduğumda da çıldırmıştım ve bölelerini bilmemneresinden sacaksın dedim.

Ulan cebimde el bombası olacak patlatırım ulan onlarıda kendimide.

Delikanlı olsun o şerefsiz. Götüm yemedi demiyorda görevimi yaptığıma inanıyorum diyo.

Ulan göt veren, senin neye inandığın bile belli değil, görevini yaptığına inansan ne inanmasanne.

Şimdi olayı Gözümüzde bir canlandıralım.

orada tabiki bir oldu bitti olmadı, mutlak surette uzunca bir çatışma oldu, şehit düşen askerlerimiz dahi orada mutlaka mücadeleye girişmişlerdir, oranın ortamında bulunan toz, ve terörist sayısının fazla oluşunu hayal edin, havan top atıla atıla ısınmış soğuması için gereken suda yok diyelim, G3 lerin durumu tozlu vede zorlu şartlarda malümümüzdür, şiimdi olay hepsinin aynı anda durmasımıdır acaba, gözümde canlandırıyorumda bu duran G3 ler ve havanlar epeyce bir süre şehit düşenlerinki ile birlikte baya bi konuşmuşlardı, en son silahlar tutukluk edince, olamazmı Teröristler bastırdı ve Bunların hareket etme olanağı bile kalmadı, esir düşme mantığı değişiktir, o anda yanı başında atlayabileceğin bir dağ kenarıda yoktur, yada çalışmayan silahınla kendini vurabilme ihtimalin, o anda hareket ettiğinde anda vurulmak vardır. onların seni vurması vardır senin kendini vurman yoktur.

Kaldıki askerde bir çoğunun askerlik ettiği halde silahların isimlerini mermilerin çaplarını doğru öğrenememiş olma durumlarıda söz konusudur, ifadelerde de bu açıkça görülüyor rakamsal hatalar göze çarpıyor, kullandığı havanın daha kaçlık havan olduğunu mesela karıştırıyor aynı yerde aynı havanı kullanan diğer arkadaşı doğru derken diğeri yanlış diyor, sanırım iafedelerde ezberletme yok bence.

Tiskinti verici Konuşmalar kalıyor geriye, ancak o konuşmaları zor altında demiş olma ihtimalleri çok güçlüdür, çünkü Pkk bunları öyle konuşmaya her türlü ikna edebilir götünü versede ikna edebilir, neticede Koca Türkiye Cumhuriyeti Ordusunu ve Devletini Küçük düşürme çabası vardır, bizimkilerde bilinmez nasıl uydularsa, o acayip cümleleri utanmadan sarfettiler Askerlik Geçmişinde yoktur böyle bir olay Asker Esir düşmüştür işkence etmişlerdir ama asla tek kelime etmediği için öldürülmüştür ancak asla konuşmamıştır düşmanın istediklerini.

Ancak gel gelelim burada Harp olayı söz konusu değildir, Bu seferde psikolog gözüyle olaya bakasım geldi, şimdi siktiri bokan bir örgütle savaş yapan ordu mensupları olayı ciddiye almıyor olabilir, yada ordu alıyor mensupların içinde almayan var. bu sittiri boktan kişiler için neden ben öliyim diye düşünmüş olabilir. Buda benim senaryom saygılar.

--------------------------

Kardes pekı benım sana bır sorum olacak hepsı tamam senaryon dogrudur dıyelım pekı sen olsan o kanlı ellerı kardeslerını sılah arkadaslarını olduren o ellerı sıkıp o sekıldemı vedalasırsın? (el sıkmadın dıye vurulma sansın sıfır adamlar askerlerınıze ıyı baktık sag salım aldık dıye show yapacakken sence el sıkmadın dıye vuruarmı?) Tekrar gorusuruz dıyemı ayrılırsın onlarda? Guldurmeyın benı :) 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tokatli01
    tokatli01's avatar
    Erkek
    tamam belki iclerinde o kelimeyi kullanmak istemiyorum   vardir ama ifadelerde dikkatimi ceken hepsininde silahinin tutukluk yapmasi,,, cok ilginc
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    beyaZenci
    beyaZenci's avatar
    Erkek
    gerçekler er yada geç açığa çıkar ama burdan bi çok şey demek kolay oluyor galiba
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hell_fever09
    hell_fever09's avatar
    Erkek
    hepsinin silahı tuttukluk yapmış nedense:)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKeworks
    DrKeworks's avatar
    Erkek
     bu nasıl iş lan.Hepsinin silahı tutukluk yapımış.2taneside silahını saklamış.Bana hiçde inandırıcı gelmedi bunlar.Bence Birileri bunlara öyle söylemelerini istemiş bence :(
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TncY
    TncY's avatar
    Erkek
    Yaw bu askerler terörist yada ortada büyük bir oyun var tsk açısından ....
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    duday
    duday's avatar
    Erkek
    bana bir mp3 calar versinler askerde hücüm marsi olsun yada genc osman bak hepsinin amina nasil koyuyorum !
Toplam Hit: 6390 Toplam Mesaj: 61